Muzyka jako uniwersalny język w słusznym celu: Micha Fritz i organizacja Viva con Agua

Firma Teufel już od dłuższego czasu wspiera charytatywną organizację Viva con Agua, a ostatnio podczas festiwalu Millerntor Gallery. Współzałożyciel tej organizacji Micha Fritz ma bardzo ważne przesłanie: dostęp do czystej wody dla wszystkich ludzi. Wykorzystuje on muzykę jako uniwersalny język, aby zwrócić uwagę na ten problem. W tym artykule zapytaliśmy go, co go motywuje do stworzenia takiego projektu i jakim wyzwaniom musi stawić czoła.

Czasami czuję się jak Obeliks

Blog Teufel: Co Cię napędza?

Micha Fritz: Czasami czuję się jak Obeliks, z tym że nie jestem tak wielki. Jeśli tak jak ja widziałeś setki razy, jak ludzie nie mają zagwarantowanego dostępu do czystej wody pitnej, to jest to jak magiczny eliksir, który motywuje Cię do zaangażowania się w sprawy społeczne!

Blog Teufel: Z jakimi wyzwaniami musisz się mierzyć?

Micha Fritz: Ze zwykłymi wyzwaniami ludzkości: egoizmem, brutalną komunikacją, toksyczną męskością i oczywiście z największym ograniczeniem – brakiem środków.

Misja: Viva con Agua w branży muzycznej

Blog Teufel: Kiedy słuchanie muzyki ma dla Ciebie szczególne znaczenie?

Micha Fritz: Zarówno w domu, jak i w pracy. W kontekście zawodowym oczywiście na wszystkich festiwalach muzycznych, na których nasza organizacja zbiera kubki na kaucję. Przez 10 lat żyłem na festiwalach od maja do września, aby sprawić, że Viva con Agua na stale zagości w branży muzycznej. W życiu prywatnym cała moja rodzina słucha dużo muzyki i tańczy. Zwłaszcza nasz roczny synek uwielbia tańczyć, a niedawno nauczył się klaskać. Takie momenty bardzo mnie wzruszają.

Organizacja Viva con Agua: Woda dla wszystkich!

Od momentu założenia w 2006 roku w dzielnicy St.Pauli w Hamburgu, organizacja Viva con Agua działa jako globalnie aktywna sieć na rzecz wolnego dostępu do wody pitnej i podstawowego zaopatrzenia, ze szczególnym uwzględnieniem krajów globalnego południa. Viva con Agua finansuje swoje projekty dzięki darowiznom, które otrzymuje poprzez organizacje licznych imprez muzycznych, kulturalnych i sportowych. Projekty organizacji Viva con Agua zostały wyróżnione licznymi nagrodami: w 2020 roku Club Award Hamburg przyznał organizacji nagrodę za festiwal Millerntor Gallery.

Tak autentyczni, jak nasz dźwięk: Twarze naszej marki

Micha Fritz jest ambasadorem marki Teufel. Dzięki głośnikowi BOOMSTER ma on potężne wsparcie dźwiękowe u swego boku.

Najnowszy artykuł

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.