Sonja Gerhardt: zawód aktora stwarza świetną okazję do pracy z muzyką

Aktorka Sonja Gerhardt jest berlinianką z krwi i kości, a swoimi występami w teatrze Friedrichstadtpalast oraz na kinowym ekranie definiuje rolę kobiety za każdym razem na nowo. Czasem zbuntowana, czasem pomysłowa, ale zawsze inna. Krótki wywiad z ambasadorką marki Teufel.

Sonja Gerhardt: krótka biografia

Sonja Gerhardt dorastała w dzielnicy Reinickendorf w Berlinie. Przez jedenaście lat tańczyła w dziecięcym zespole artystycznym w teatrze Friedrichstadtpalast. W latach 2006-2007 zadebiutowała w telenoweli Schmetterlinge im Bauch. W 2008 roku zagrała główną rolę Vic w filmie fabularnym Sommer wraz z niemieckim aktorem Jimim Blue Ochsenknechtem. W 2009 roku zagrała postać Melanie w filmie Die Wilden Hühner und das Leben. Ponadto w tym samym roku można było ją także oglądać w filmie pod tytułem Vulkan. W 2012 roku zagrała jedną z tytułowych ról w ekranizacji bajki Braci Grimm Schneeweißchen und Rosenrot. W 2014 roku wystąpiła także w komedii kręconej dla stacji telewizyjnej Sat1 Die Schlikkerfrauen.

W 2015 roku wystąpiła w serialu Deutschland 83, który odniósł spory sukces na arenie międzynarodowej. W 2017 roku otrzymała Niemiecką Nagrodę Telewizyjną (Deutscher Fernsehpreis) oraz nagrodę Jupiter Award za rolę w serialu Ku’damm 56 i filmie stacji stacji Sat.1 Jack The Ripper. W 2016 roku aktorka została także nominowana do nagrody Bambi.

Źródło: Wikipedia
Sonja Gerhardt X CINEBAR ONE

Każdy człowiek powinien mieć możliwość życia tak, jak chce

Blog Teufel: Co Cię napędza?

Sonja: Przeżywanie każdego dnia na nowo i zbieranie nowych doświadczeń.

Blog Teufel: Co jest dla Ciebie ważne?

Sonja: Ciężko opisać to w skrócie. Dla mnie ważne jest to, aby każdy człowiek mógł żyć tak, jak chce i nie był oceniany lub dyskryminowany z tego powodu. To oznacza także, że musimy nauczyć się odpuszczać. Szczerość, wspólnota, szacunek i równość są dla mnie ważne!

Blog Teufel: Z jakimi wyzwaniami musisz się mierzyć?

Sonja:
Moim wyzwaniem jest to, aby zawsze pozostać sobą i przyglądać się moim wewnętrznym uczuciom oraz temu, czego tak naprawdę chcę.

Cisza i natura są moją inspiracją

Blog Teufel: Jakie miejsce w Berlinie Cię inspiruje?

Sonja: Chętnie odwiedzam kawiarnie, obserwuję ludzi i czytam. Przy tym zawsze słucham muzyki. To mnie bardzo inspiruje. Bardzo często spaceruję także po parku w Blankenfelde (przyp.red.: dzielnica w Berlinie). Cisza i natura są moją inspiracją i pozwalają mi się zrelaksować.

Blog Teufel: Kiedy słuchanie muzyki ma dla Ciebie szczególne znaczenie?

Sonja: Na przykład, gdy kręcę emocjonalną scenę. Wtedy słucham muzyki, która mnie porusza. Zresztą zawód aktora stwarza świetną okazję do pracy z muzyką. Słucham muzyki w różnych momentach: podczas czytania w kawiarni, podczas spaceru, na planie, a także w trakcie charakteryzacji (to dla mnie bardzo ważne), gdy jestem smutna, gdy mam dobry humor i po prostu mam ochotę potańczyć i pośpiewać. Muzyka odgrywa bardzo ważną rolę w moim życiu.

Blog Teufel: Który gatunek muzyczny sprawia, że jesteś w dobrym nastroju?

Sonja: R’n’B, hip-hop, pop, muzyka latynoamerykańska, czasami także muzyka klasyczna.

Tak autentyczni, jak nasz dźwięk: Twarze naszej marki

Sonja Gerhardt jest twarzą marki Teufel. Dzięki słuchawkom SUPREME ON może cieszyć się muzyką i zbierać kreatywne pomysły.

Sonja Gerhardt X SUPREME ON

Powiązane artykuły

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.