Jak zintegrować głośniki i inne urządzenia, aby pasowały do wystroju mieszkania?

Coraz częściej sięgamy po nowoczesne technologie i urządzenia elektroniczne, jak na przykład systemy audio hi-fi, telewizory smart, a nawet projektory. Właśnie wtedy zadajemy sobie pytanie: Gdzie właściwie powinienem ustawić nowo zakupiony sprzęt? I chociaż uwielbiamy nowe i inteligentne gadżety, to zazwyczaj w salonie nie wyglądają one zbyt dobrze, a zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z olbrzymią ilością kabli. W tym artykule przedstawimy kilka możliwości zintegrowania urządzeń elektronicznych tak, aby pomieszczenia wyglądały ładnie i schludnie.

Gdzie ustawić głośniki, soundbary i telewizory smart?

Przedstawione poniżej wskazówki pomogą Ci w integracji telewizorów, głośników i soundbarów w Twoim domu tak, aby wszystko wyglądało ładnie i przytulnie.

Integracja telewizora smart w salonie

Każda osoba, która przy urządzaniu salonu przywiązuje dużą wagę do estetycznego wyglądu, z pewnością miała już problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca dla telewizora. Na całe szczęście czasy masywnych i nieporęcznych telewizorów kineskopowych już minęły. Dzisiaj sięgamy po eleganckie i płaskie telewizory, które można łatwiej wkomponować w każde wnętrze.

Masywne ściany wykonane z dębu były dawniej czymś wyjątkowym. Dzięki niewielkiej głębokości obecnie dostępnych płaskich telewizorów, meble telewizyjne są smukłe, wyglądają bardziej elegancko i optycznie powiększają salon. Jasne drewno i przesuwane szklane drzwi świetnie maskują telewizor, a ukryte prowadnice kabli i szuflady idealnie zakrywają wszystkie techniczne elementy i akcesoria.

Innym sposobem na lepsze wkomponowanie telewizora do pomieszczenia jest zastosowanie szafki lowboard, która jest elegancko zawieszona na ścianie. Telewizor można umieścić bezpośrednio na półce lub zamontować go na ścianie.

Ordnung im Wohnzimmer mit kabelloser Technik
Tak zintegrujesz urządzenia audio w salonie!

Wskazówka: Kupując szafkę lowboard, należy zwrócić uwagę na kolorystykę pomieszczenia. Na przykład ciemna ściana znajdująca się za telewizorem sprawia, że po jego wyłączeniu telewizor znika na pierwszy rzut oka. Dzięki temu idealnie wtapia się on w wystrój pomieszczenia i nie wysuwa się na pierwszy plan.

Jeśli nie wiesz, czy chciałbyś uwydatnić, czy raczej ukryć swój telewizor, sięgnij po ramkę Samsung TV The Frame. Gdy telewizor jest wyłączony, wygląda on jak obraz i nie wyróżnia się w salonie.

Soundbary marki Teufel

CINEBAR 11 “2.1-SET”

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

CINEBAR ULTIMA

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

Projektor: dobra alternatywa dla telewizora

Jeśli chcesz całkowicie zrezygnować z telewizora, ale mimo to chciałbyś oglądać telewizję, powinieneś sięgnąć po projektor. Dzięki niemu nie będziesz już musiał martwić się odpowiednie wkomponowanie wielkiej, czarnej powierzchni ekranu. Wystarczy pozostawić jedną wolną białą ścianę lub zainstalować ekran, który można w razie potrzeby zwijać i rozwijać.

Sam projektor można umieścić na półce w salonie lub zamontować na suficie. Jeśli chcesz, aby urządzenie nie rzucało się w oczy, sięgnij po projektor krótkoogniskowy. Takie modele można umieścić tuż przed ekranem, a po zakończonym seansie schować pod stołem w salonie. W sklepie internetowym Teufel można znaleźć gotowe zestawy kina domowego wraz z projektorem BenQ.

Beamer spielt Film ab.
Świetna alternatywa dla telewizora: projektor.

Sprytnie schowane urządzenia elektroniczne

Schowanie odtwarzaczy Blu-ray lub amplitunerów za drzwiami szuflady nie jest najlepszym pomysłem, gdyż w ten sposób sterowanie tymi urządzeniami za pomocą podczerwieni jest niemożliwe. Rozwiązaniem jest zastosowanie przedłużaczy do odbiorników z sygnałem podczerwieni, jak na przykład Mamitek Invisible Control 6. Dzięki niemu możliwa jest obsługa aż do 6 urządzeń schowanych w szufladzie. Jeśli nie chcesz używać pilota, możesz sterować swoim telewizorem smart za pomocą aplikacji Alexa.

To dźwięk tworzy muzykę: Ustawienie głośników

Dobry dźwięk jest nieodłącznym elementem podczas oglądania filmów, słuchania muzyki i grania. Jeśli zamiast systemu kina domowego z ogromnymi kolumnami wolisz kompaktowe rozwiązania audio, jak na przykład soundbary, czy głośniki wi-fi, odwiedź nasz sklep internetowy Teufel i znajdź dla siebie odpowiedni produkt.

Soundbar auf einem Lowboard
Minimalistyczny soundbar o potężnym dźwięku: CINEBAR 11 2.1.
  • ▶ Dzięki swoim smukłym kształtom, nowoczesne soundbary zmieszczą się na przykład pod lub przed telewizorem. Co powiesz na zestaw CINEBAR 11 2.1? Ten soundbar zachwyca swoją smukłą konstrukcją i doskonałym dźwiękiem, w zestawie znajduje się także bezprzewodowy subwoofer typu downfire.
  • ▶ Jeśli chcesz, aby głośniki były widoczne tylko wtedy, gdy są używane, możesz wybrać kompaktowe głośniki wi-fi lub Bluetooth. Do klasyków firmy Teufel należą BOOMSTER GO, BOOMSTER lub ROCKSTER GO. Dzięki nim możesz przechowywać głośniki na półce lub w szufladzie i stosować je wtedy, kiedy masz na to ochotę.

Nowoczesne głośniki Bluetooth marki Teufel

Zdjęcie 2: ©Alex Litvin. Źródło: Unsplash. Unsplash License

Najnowszy artykuł

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.