Uwaga: Ten artykuł pochodzi z archiwum naszego bloga i nie będzie już aktualizowany. Niektóre wymienione produkty są częściowo już niedostępne. Ten artykuł jest częścią naszej historii i dlatego pozostanie na blogu. Życzymy miłej lektury.

10 lat marki Teufel w Holandii: Świętujemy z głośnikami ULTIMA w wersji Street Art

Podobnie jak w Berlinie, również w Holandii opowiadamy się za otwartością, tolerancją i różnorodnością. Wierzymy, że muzyka ma moc, aby przekazać te wartości całemu światu. Dlatego z okazji naszego 10-letniego jubileuszu postanowiliśmy nawiązać współpracę z dwoma holenderskimi partnerami, z których każdy na swój własny sposób za pomocą muzyki przyczyniają się do rozwoju tolerancyjnego świata. Są nimi artystka street art Naomi King oraz ogranizacja non-profit Sounds of Change. A tak przy okazji: każdy, kto weźmie udział w naszej zbiórce ma szansę na wygranie tej pary głośników podłogowych.

Naomi King sprawia, że Rotterdam staje się bardziej przyjazny do życia

Nasze głośniki podłogowe hi-fi ULTIMA 40 są już od lat bestsellerem.Zachwycają one nieporównywalnie pełnym i wyważonym dźwiękiem – i do tego w atrakcyjnej cenie. Z okazji naszego holenderskiego jubileuszu postanowiliśmy nadać tym głośnikom dosłownie trochę więcej koloru. Wysłaliśmy nasz zestaw do artystki z Rotterdamu, Naomi King, której daliśmy wolną rękę, aby zamieniła nasze głośniki w niezwykły i ekskluzywny system.

Postanie głośników ULTIMA w wersji Street Art w filmiku w serwisie YouTube:

Dzięki rzucającym się w oczy kolorom i organicznym kształtom zaczerpnitym z natury i życia codziennego, prace Naomi celebrują różnorodność we wszystkich jej aspektach. Kto przechadza się ulicami Rotterdamu, temu nie uknie jej praca. Zanim Naomi rozpoczęła swoją przygodę ze sztuką uliczną, studiowała na kierunku projektowanie graficzne i ilustracje i była również aktywna jako DJ. Oprócz pracy artystycznej Namoi zajmuje się również nauczaniem trudnej młodzieży.

Nasze głośniki ULTIMA z namalowanym “Aniołem Stróżem muzyki”

„Moim mottem jest inspirowanie ludzi do uwierzenia w siebie” – wyjaśnia – „sama musiałam pokonać długą drogę, aby znaleźć się w miejscu, w którym jestem dzisiaj. Wierzę w siłę różnorodności w ludziach i mam miłosno-nienawistną relację z mainstreamem. To można zobaczyć w moich pracach i ich wyrazistej palecie kolorów.”

Podczas pracy nad systemem ULTIMA 40 Naomi zastosowała mieszankę wielu wartstw farby akrylowej i znajdujących się na nich rysunków ołówkowych, wszystko to w typowej dla niej żywej palecie kolorów. Na bokach głośników znajdują się cztery kobiety, z których dwie wyciągają pomocą dłoń. „Nazywam je aniołami stróżami muzyki. To silne kobiety. Są one uosobieniem siły, którą tak wielu ludzi czerpie z muzyki, a organizacje takie jak Teufel i Sounds of Change odgrywają w tym dużą rolę.”

Przekaż datek już teraz i zapewnij sobie szansę na wygraną na stronie Whydonate

Organizacja pozarządowa Sounds of Change

Dzięki nowej i opracowanej przez Naomi wersji nasze głośniki ULTIMA 40 nie tylko  brzmią dobrze, ale zyskały również niezwykły i bezkonkurencyjny design. Ale my chcieliśmy pójść o krok dalej i zrobić dobry uczynek. Dlatego wykorzystamy ten system, aby zebrać fundusze dla organizacji Sounds of Change.

Parę słów o Sounds Of Change

Sounds of Change jest holenderską organizacją non-profit, która już od 2017 roku stara się pomagać potrzebującym ludziom i społecznościom poprzez tworzenie muzyki. Dzięki wyszkoleniu tzw. „Comunnity Builders” i tworzeniu projektów muzycznych, wspierają oni współpracę i kreatywność, które działają jak katalizatory pozytywnych zmian.

Muzyka jest uniwersalna i przekracza granice

Założyciel organizacji Sounds of Change Lucas Dols wie najlepiej, co muzyka może oznaczać dla innych ludzi. Jako dziecko marzył on o pracy dla „Lekarzy bez granic” i chciał pomagać ludziom na całym świecie. Wybrał jednak inną drogę. Dols wylądował w konserwatorium i grał muzykę jako basista popularnego zespołu Room Eleven dla milionów ludzi na całym świecie.

Gdy Dols zobaczył w telewizji wojnę w Syrii w 2012 roku, było dla niego jasne, że on jako muzyk równiez może coś zmienić. Z grupką przyjaciół udał się w podróż do Zaatari w Jordani, do jednego z większych obozów dla uchodźców w tym regionie. „Widziałem na własne oczy, jaki wpływ na więzi i strukturę ma wspólne tworzenie muzyki w tak chaotycznym środowisku” – mówi Dols. „Każdy ma jakiś związek z muzyką. Nie musimy dzielić i tego samego języka czy kultury, aby przekazać emocje, muzyka jest uniwersalnym i transgresyjnym narzędziem. Również dla osób, które przeżyły traumę, muzyka jest sposobem na wyrażenie siebie. Przynosi ona radość i łączy ludzi.”

Muzykę może zostać ułyszana tam, gdzie pomaga

Organizacja Sounds of Change koncentruje się nie tylko na regionach Bliskiego Wschodu, ale również na innych krajach. Tego lata organizacja zamierza rozpoczać realizację projektów w obozie dla uchodźców w Grecji. Organizacja jest również aktywna w Holandii i uczy studentów, jak stosować muzykę w pracy z dziećmi. Dodatkowo w tym roku rusza akademia, której celem jest wykształcenie trenerów do pracy w ośrodkach dla uchodźców w Holandii.

Lucas postrzega współpracę z marką Teufel jako naturalny rozwój rzeczy: „Obie organizację cenią siłę muzyki i wierzą, że każdy powinien mieć do niej łatwy dostęp. My tworzymy muzykę, a Teufel wraz ze swoimi produktami sprawia, że tę muzykę można usłyszeć

Przekaż datek na rzecz organizacji Sounds of Change i wygraj niesamowite dzieło sztuki!

Każdy, kto między 31.05 a 09.06 przekaże datek na organizację Sounds of Change za pośrednictwem strony Whydonate ma szansę na zdobycie niezwykłego i ręcznie malowanego zestawu głośników ULTIMA 40 Teufel x Naomi King. Więcej informacji znajdziesz na stronie Whydonate.

Przekaż datek już teraz i zapewnij sobie szansę na wygraną na stronie Whydonate lub bezpośrednio tutaj:

Powiązane artykuły

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.