Hand hält Smartphone mit Kopfhörern

Bezpłatny streaming muzyki – 5 serwisów streamingowych, w których muzyka nic nie kosztuje

Bezpłatny streaming muzyki w sieci, przez aplikację lub bezpośrednio za pomocą głośników z siecią wi-fi w domu: dobra muzyka nie zawsze musi kosztować. Ale za to będziesz musiał zadowolić się reklamami pomiędzy utworami w darmowych serwisach streamingowych. Pokażemy Ci aktualnie najlepszych dostawców serwisów streamingowych, dzięki którym możesz bezpłatnie i w pełni legalnie przesyłać i odtwarzać muzykę.

Spotify

Spotify jest liderem na rynku wśród serwisów streamingowych i nie może go zabraknąć, gdy mówimy właśnie o darmowym streamingu. Z ponad 140 milionami użytkowników i 36 milionami utworów, w tym z wieloma nowościami, Spotify jest obecnie numerem jeden. Oprócz oferty premium za 19,99 zł miesięcznie (studenci płacą tylko połowę), istnieje również wersja darmowa. W tym wypadku Spotify zastrzega sobie pewne funkcje i wyświetla między piosenkami reklamy, tak samo jak w radiu, ale przynajmniej możesz bezpłatnie przesyłać i odtwarzać muzykę i mieć dostęp do szerokiego wyboru piosenek. Jeśli chodzi o funkcje w serwisie Spotify, możesz

  • mieć dostęp do wszystkich artystów i utworów
  • cieszyć się dużym wyborem przygotowanych wcześniej list odtwarzania
  • tworzyć, odtwarzać i edytować własną listę odtwarzania
  • udostępniać listy odtwarzania znajomym i
  • korzystać z radia

Jeśli jednak korzystarz z darmowej wersji streamingu muzyki, nie możesz używać funkcji offline i masz większe ograniczenia na Twoim urządzeniu mobilnym. W takim wypadku możesz jedynie skorzystać z funkcji odtwarzania losowego, tzn. nie możesz bezpośrednio wybierać i odtwarzać danego utworu. Poza tym możesz przeskoczyć do następnego utworu tylko 6 razy w ciągu jednej godziny. Jeśli chciałbyć posłuchać jakiegokolwiek albumu od początku do końca, nie jest to możliwe na urządzeniach mobilnych i z reguły tylko z reklamami, które pojawiają się co 3 piosenki. Ze Spotify Premium nie masz takiej bariery i możesz korzystać z każdej funkcji serwisu i to nawet w lepszej jakości streamingu.

Aplikacja Spotify oferuje także dostęp do ulubionych podcastów. Jeśli uwielbiasz słuchać podcastów podczas spaceru, w samochodzie lub na siłowni, zajrzyjsz do naszego artykułu.

Deezer

Darmowy streaming muzyki jest możliwy również w serwisie Deezer. W przypadku tego dostawcy chodzi o wschodzącą alternatywę dla serwisu Spotify, która w paru punktach jeszcze nie dorównuje swojemu ideałowi. Jeśli zdecydujemy się na odpłatne oferty, za konto premium zapłacimy również 19, 99 zł, a za konto elite (tylko Sonos) dwa razy tyle. Do wyboru mamy jednak 43 milionów piosenek, do których mamy dostęp, nawet jeśli nic nie zapłacimy.

Deezer sprawdza się na komputerach i tabletach, na telefonie musimy niestety liczyć się z mocnymi ograniczeniami, tak jak w serwisie Spotify. W tym wypadku mamy dostęp tylko do funkcji losowego odtwarzania, która odtwarza utwory w przypadkowej kolejności. W Deezer również pojawiają się reklamy między piosenkami i brakuje funkcji offline. Tak jak w przypadku Spotify, jakość dźwięku jest wysoka dopiero w wersji premium, ale jest też całkowicie w porządku, jeśli przesyłasz i odtwarzasz muzykę bezpłatnie w serwisie Deezer. Wygląda to właściwie tak samo, jak u lidera rynku, różnice widać dopiero w wersji premium, w której Deezer wypada znacznie słabiej.

Google Play Music

Google Play Music to aplikacja, którą możesz pobrać w Play Store, a nawet w Apple App Store. Aby z niej korzystać, potrzebujemy konto Google, które posiadają właściciele urządzeń z systemem Android. W takim wypadku kolejna rejestracja nie jest wymagana. Podobnie jak w przypadku Deezer, również tutaj mamy do dyspozycji ogromny wybór 40 milionów utworów, które możemy odtwarzać za darmo. W kryteriach oceniania tej usłudze zarzuca się jedynie brak interfejsu do bezpośredniego odtwarzania poprzez pewne programy rozrywkowe. Ograniczenia pomiędzy darmową a nielimitowaną wersją można opisać podobnie, tak jak w przypadku Spotify i Dezeer. Tak jak w serwisie Dezeer, zakres funkcji jest ogólnie ograniczony w porównaniu do Spotify.

Popularność serwisów streamingowych w procentach

Soundcloud

Soundcloud jest w tym zestawieniu przypadkiem szczególnym, gdyż nie należy on do klasycznych serwisów streamingowych, tylko jest platformą do udostępniania i odkrywania muzyki. Dostępnych jest ponad 150 milionów utworów. Znaczna część tych piosenek należy do znanych artystów, tak jak w przypadku poprzednich serwisów. Duża część odnosi się do nowości i nieznanych zespołów, które w najlepszym wypadku mają próbę tuż za rogiem. Użytkownicy mogą oddać swoją ocenę i napisać komentarz w serwisie Soundcloud, co sprawia, że jest on niemal jak portal społecznościowy. Aby korzystać z darmowego streamingu muzyki, wystraczy się tylko zarejestrować.

Groove

Groove jest propozycją firmy Microsoft dla darmowego streamingu muzyki. Jednakże w tym przypadku chodzi o dostawcę, który nie do końca zapewnia darmowe rozwiązania, tak jak inne serwisy. Darmowa wersja zawiera jedynie odtwarzanie i synchronizację z własną muzyką na dysku OneDrive, a nie 40 milionów utworów i funkcji prawdziwego serwisu streamingowego. Te funkcje są dostępne dopiero za 9, 99 Euro miesięcznie.

Porada: Wypróbuj także odpłatne oferty

Chociaż streaming muzyki możemy mieć za darmo, warto również rzucić okiem na oferty premium. Tam nie znajdziemy reklam, jakość dźwięku jest o wiele lepsza i masz do dyspozycji wiele przydatnych funkcji, które oferuje dostawca – i to często za niewielkie miesięczne opłaty w wysokości około 20 złotych. Nawet dla tych, którzy nie słuchają muzyki codziennie, jest to warte przemyślenia.

Najnowszy artykuł

  1. JohnnyJobs
    15. Mar. 2022, 10:18

    Używam Spotify od wielu lat, polecam serdecznie wypróbować w duecie inną aplikację – Vision głosowy asystent, te dwie apki robią świetną robotę! :D

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.