Hand hält Smartphone mit Kopfhörern

Bezpłatny streaming muzyki – 5 serwisów streamingowych, w których muzyka nic nie kosztuje

Bezpłatny streaming muzyki w sieci, przez aplikację lub bezpośrednio za pomocą głośników z siecią wi-fi w domu: dobra muzyka nie zawsze musi kosztować. Ale za to będziesz musiał zadowolić się reklamami pomiędzy utworami w darmowych serwisach streamingowych. Pokażemy Ci aktualnie najlepszych dostawców serwisów streamingowych, dzięki którym możesz bezpłatnie i w pełni legalnie przesyłać i odtwarzać muzykę.

Spotify

Spotify jest liderem na rynku wśród serwisów streamingowych i nie może go zabraknąć, gdy mówimy właśnie o darmowym streamingu. Z ponad 140 milionami użytkowników i 36 milionami utworów, w tym z wieloma nowościami, Spotify jest obecnie numerem jeden. Oprócz oferty premium za 19,99 zł miesięcznie (studenci płacą tylko połowę), istnieje również wersja darmowa. W tym wypadku Spotify zastrzega sobie pewne funkcje i wyświetla między piosenkami reklamy, tak samo jak w radiu, ale przynajmniej możesz bezpłatnie przesyłać i odtwarzać muzykę i mieć dostęp do szerokiego wyboru piosenek. Jeśli chodzi o funkcje w serwisie Spotify, możesz

  • mieć dostęp do wszystkich artystów i utworów
  • cieszyć się dużym wyborem przygotowanych wcześniej list odtwarzania
  • tworzyć, odtwarzać i edytować własną listę odtwarzania
  • udostępniać listy odtwarzania znajomym i
  • korzystać z radia

Jeśli jednak korzystarz z darmowej wersji streamingu muzyki, nie możesz używać funkcji offline i masz większe ograniczenia na Twoim urządzeniu mobilnym. W takim wypadku możesz jedynie skorzystać z funkcji odtwarzania losowego, tzn. nie możesz bezpośrednio wybierać i odtwarzać danego utworu. Poza tym możesz przeskoczyć do następnego utworu tylko 6 razy w ciągu jednej godziny. Jeśli chciałbyć posłuchać jakiegokolwiek albumu od początku do końca, nie jest to możliwe na urządzeniach mobilnych i z reguły tylko z reklamami, które pojawiają się co 3 piosenki. Ze Spotify Premium nie masz takiej bariery i możesz korzystać z każdej funkcji serwisu i to nawet w lepszej jakości streamingu.

Aplikacja Spotify oferuje także dostęp do ulubionych podcastów. Jeśli uwielbiasz słuchać podcastów podczas spaceru, w samochodzie lub na siłowni, zajrzyjsz do naszego artykułu.

Deezer

Darmowy streaming muzyki jest możliwy również w serwisie Deezer. W przypadku tego dostawcy chodzi o wschodzącą alternatywę dla serwisu Spotify, która w paru punktach jeszcze nie dorównuje swojemu ideałowi. Jeśli zdecydujemy się na odpłatne oferty, za konto premium zapłacimy również 19, 99 zł, a za konto elite (tylko Sonos) dwa razy tyle. Do wyboru mamy jednak 43 milionów piosenek, do których mamy dostęp, nawet jeśli nic nie zapłacimy.

Deezer sprawdza się na komputerach i tabletach, na telefonie musimy niestety liczyć się z mocnymi ograniczeniami, tak jak w serwisie Spotify. W tym wypadku mamy dostęp tylko do funkcji losowego odtwarzania, która odtwarza utwory w przypadkowej kolejności. W Deezer również pojawiają się reklamy między piosenkami i brakuje funkcji offline. Tak jak w przypadku Spotify, jakość dźwięku jest wysoka dopiero w wersji premium, ale jest też całkowicie w porządku, jeśli przesyłasz i odtwarzasz muzykę bezpłatnie w serwisie Deezer. Wygląda to właściwie tak samo, jak u lidera rynku, różnice widać dopiero w wersji premium, w której Deezer wypada znacznie słabiej.

Google Play Music

Google Play Music to aplikacja, którą możesz pobrać w Play Store, a nawet w Apple App Store. Aby z niej korzystać, potrzebujemy konto Google, które posiadają właściciele urządzeń z systemem Android. W takim wypadku kolejna rejestracja nie jest wymagana. Podobnie jak w przypadku Deezer, również tutaj mamy do dyspozycji ogromny wybór 40 milionów utworów, które możemy odtwarzać za darmo. W kryteriach oceniania tej usłudze zarzuca się jedynie brak interfejsu do bezpośredniego odtwarzania poprzez pewne programy rozrywkowe. Ograniczenia pomiędzy darmową a nielimitowaną wersją można opisać podobnie, tak jak w przypadku Spotify i Dezeer. Tak jak w serwisie Dezeer, zakres funkcji jest ogólnie ograniczony w porównaniu do Spotify.

Popularność serwisów streamingowych w procentach

Soundcloud

Soundcloud jest w tym zestawieniu przypadkiem szczególnym, gdyż nie należy on do klasycznych serwisów streamingowych, tylko jest platformą do udostępniania i odkrywania muzyki. Dostępnych jest ponad 150 milionów utworów. Znaczna część tych piosenek należy do znanych artystów, tak jak w przypadku poprzednich serwisów. Duża część odnosi się do nowości i nieznanych zespołów, które w najlepszym wypadku mają próbę tuż za rogiem. Użytkownicy mogą oddać swoją ocenę i napisać komentarz w serwisie Soundcloud, co sprawia, że jest on niemal jak portal społecznościowy. Aby korzystać z darmowego streamingu muzyki, wystraczy się tylko zarejestrować.

Groove

Groove jest propozycją firmy Microsoft dla darmowego streamingu muzyki. Jednakże w tym przypadku chodzi o dostawcę, który nie do końca zapewnia darmowe rozwiązania, tak jak inne serwisy. Darmowa wersja zawiera jedynie odtwarzanie i synchronizację z własną muzyką na dysku OneDrive, a nie 40 milionów utworów i funkcji prawdziwego serwisu streamingowego. Te funkcje są dostępne dopiero za 9, 99 Euro miesięcznie.

Porada: Wypróbuj także odpłatne oferty

Chociaż streaming muzyki możemy mieć za darmo, warto również rzucić okiem na oferty premium. Tam nie znajdziemy reklam, jakość dźwięku jest o wiele lepsza i masz do dyspozycji wiele przydatnych funkcji, które oferuje dostawca – i to często za niewielkie miesięczne opłaty w wysokości około 20 złotych. Nawet dla tych, którzy nie słuchają muzyki codziennie, jest to warte przemyślenia.

Powiązane artykuły

  1. JohnnyJobs
    15. Mar. 2022, 10:18

    Używam Spotify od wielu lat, polecam serdecznie wypróbować w duecie inną aplikację – Vision głosowy asystent, te dwie apki robią świetną robotę! :D

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.