Jak połączyć Amazon Alexa z systemem stereo?

Sterowanie głosowe Amazon Alexa oferuje oprócz poleceń głosowych, takich jak “Alexa, order a taxi” (“Alexa, zamów mi taksówkę”), również szeroki zakres poleceń dla odtwarzania muzyki, jak na przykład “Alexa, play Jazz radio” („Alexa, włącz radio jazzowe”). Jest jednak coś, czego naszym zdaniem głośniki Amazon nie mogą zrobić, a mianowicie: zastąpić dźwięku systemu stereo. Istnieje jednak możliwość połączenia wysokiej jakości dźwięku głośnika z funkcjonalnością sterowania głosowego. Wyjaśniamy, jak możesz wykorzystać Amazon Alexa z Twoim systemem stereo.

Połączenie głośników smart przez Bluetooth z systemem dźwiękowym

Dzięki specjalnym urządzeniom możesz bardzo szybko i sprawnie rozszerzyć urządzenie o sterowanie głosowe Alexa. Twój system audio musi jednakże posiadać złącze Bluetooth lub wolne wejście Line-in. Głośniki Echo Dot i Echo Input świetnie nadają się jako rozszerzenie systemu stereo do odtwarzania muzyki. Możesz również skorzystać z innych głośników smart, jeśli posiadają one wyjście audio.

Echo Dot i Echo Input: rozwiązanie od Amazon

Echo Dot 3 nadaje sie idealnie do rozszerzenia sterowania głosowego Alexa w posiadanych systemach.

Zarówno Echo Dot, jaki i Echo Input posiadają Bluetooth oraz jedno analogowe wyjście audio. Te dwa interfejsy umożliwiają, w zależności od wyposażenia, połączenie głośników z posiadanym systemem. Parowanie urządzeń Amazon z Twoim własnym systemem dźwiękowym możesz przeprowadzić w aplikacji Alexa w ustawieniach, a następnie przejść do pozycji Bluetooth. Ważne jest, aby oba systemy znajdowały się w trybie parowania.

Echo Input zostało specjalnie stworzone do połączenia z istniejącymi systemami.

Uwaga: aby sterowanie głosem funkcjonowało prawidłowo, głośnik Amazon Echo powinien być ustawiony przynajmniej metr od Twoich głośników. Głośniki Echo pierwszej generacji nie posiadają złączy dla kabli.

Rozszerzenie sterowania głosowego Alexa w systemie dźwiękowym

Chcemy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że przedstawione tutaj parowanie Bluetooth dotyczące sterowania głosowego jest dosyć ograniczone. Z tego względu nie możesz na przykład włączyć lub wyłączyć systemu poprzez wydania polecenia głosowego. Aby móc wydawać takie polecenia, potrzebujesz dodatkowego urządzenia, jakim jest koncentrator Harmony firmy Logitech. Ta jednostka sterująca razem z dołączoną do tego aplikacją zamieniają Twój smartfon w wielofunkcyjny pilot. Poza tym jest ona kompatybilna z technologią Alexa. Jednostkę sterującą można połączyć z wieloma produktami elektronicznymi za pomocą podczerwieni, sieci Wi-Fi lub Bluetooth .

Dzięki Harmony Skill dla technologii Alexa masz do dyspozycji szereg różnych poleceń głosowych. Z usługą Yonomi możesz nawet zdefiniować własne polecenia głosowe dla Twojego systemu Hi-Fi.

Rozszerzenie sterowania głosowego Alexa w systemie stereo wygląda na pierwszy rzut oka dosyć skomplikowanie. Jednak kto raz się do tego zabrał, dla tego jest ten proces zrozumiały i przejrzysty. Dzięki takiej konfiguracji możesz również sterować innymi urządzeniami, jak telewizorem lub amplitunerem za pomocą aplikacji Alexa w Twoim smartfonie. Dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani technologią Smart Home i automatycznym sterowaniem, ten wysiłek się opłaca.

Poradnik: Wczoraj w radiu leciała fajna piosenka, która wpadła Ci w ucho, ale nie masz pojęcia, jak się nazywa? W tym artykule znajdziesz ciekawe sposoby na znalezienie raz usłyszanego utworu.

Produkty z modułem Wi-Fi marki Teufel

Funkcje sterowania głosowego Alexa

Po pomyślnym sparowaniu Alexa melduje się do pracy. Już po paru sekundach usłyszysz głos asystenta, który rozbrzmiewa z Twoich głośników. Również transmisja muzyki z aplikacji Amazon Music i Spotify może być sterowana za pomocą aplikacji Alexa i odtwarzana przez głośniki.  Poza tym aplikacje Deezer i TuneIn są bezpośrednio obsługiwane przez sterowanie głosowe.

Ponadto istnieje możliwość rozszerzenia zakresu funkcji o tak zwane Alexa Skills. W Skill Store znajdziesz wiele specyficznych umiejętności. Dla fanów radia interesujące mogą być na przykład wiadomości radia Deutschlandfunk, które można odsłuchać za pomocą polecenia głosowego. W obszarze audio w Skill Store dostępny jest również szereg innych funkcji audio do pobrania.

Z natury smart – głośniki smart marki Teufel

Tworzymy głośniki tak, aby pasowały do połączonych sieciowo pomieszczeń: zawierają one moduł wi-fi do zintegrowania z domową siecią, możliwość sterowanie smartfonem, Bluetooth do sparowania z innymi urządzeniami oraz obsługują wiele cyfrowych źródeł dźwięku.

  • Holist M: za pomocą pierwszego głośnika smart firmy Teufel możesz transmitować i odtwarzać muzykę w najlepszej jakości oraz sterować głośnikiem za pomocą poleceń głosowych. Holist M jest niezwykle sprytny i rozumie, gdy do niego mówisz: wywołany do tablicy odpowiada również w najlepszej jakości dźwięku. System trójdrożny, wzmacniacz o mocy 120 wat i 360-stopniowy dźwięk dzięki technologii Dynamore Ultra to tylko niektóre z jego zalet.
  • Stereo L: głośniki Stereo L łączą w sobie old scholl i new school. Z trójdrożnym systemem, który dostarcza najlepszy dźwięk, tworzą one klasyczny zestaw stereo. Ponadto obsługują one bezstratną transmisję wi-fi, odtwarzanie w trybie multiroom oraz serwery NAS jako źródło dźwięku – czego chcieć więcej?

Inne głośniki Bluetooth Teufel

Podsumownie: połączenie Alexa z systemem stereo

  • Dzięki głośnikowi Echo Input firma Amazon oferuje możliwość rozszerzenia technologii Alexa bez żadnych dodatkowych głośników
  • Również głośnik Amazon Echo Dot lub inne głośniki smart mogą być połączone z systemami przez Bluetooth lub kabel AUX
  • Dla zaawansowanych funkcji sterowania głosowego, jak włączanie i wyłączanie systemu lub wybieranie kanałów potrzebne jest dodatkowe urządzenie i oprogramowanie, jak koncentrator Amazon Harmony
  • Dzięki Yonomi możesz zdefiniować własne polecenia głosowe
  • Jeśli chciałbyś korzystac tylko i wyłącznie z technologii sterowania głosowego, Teufel oferuje rozwiązanie z głośnikami HOLIST M i HOLIST S.

Zdjęcia produktów pochodzą z platformy Amazon

Powiązane artykuły

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.