Słuchaj muzyki w całym domu dzięki funkcji Alexa Multiroom

„Multiroom to funkcja, dzięki której można jednocześnie odtwarzać muzykę na wielu kompatybilnych urządzeniach Echo i sterować nimi za pośrednictwem polecenia głosowego”. Na pytanie, jak Alexa opisałaby swoją własną funkcję Multiroom, dostajemy wprawdzie solidną odpowiedź, jednakże wirtualny asystent głosowy firmy Amazon nie jest do końca szczery. Zgadza się: dzięki praktycznej funkcji Multiroom można sparować ze sobą wiele urządzeń Echo firmy Amazon – jednakże Alexa zataiła pewien fakt – w ten sposób można sparować również inne głośniki wi-fi, znajdujące się w różnych pomieszczeniach. W tym artykule pokażemy Ci, jak to działa.

„Alexa, pokaż co potrafi funkcja Multiroom”

Zanim przejdziemy do funkcji Multiroom i jej konfiguracji, chcielibyśmy napisać parę słów o aplikacji Alexa. Ten wirtualny asystent głosowy firmy Amazon już dawno stał się wszechstronnym narzędziem inteligentnego domu i ma gotową odpowiedź na niemal każde pytanie. Od godzin otwarcia po pytania z wiedzy ogólnej i aktualne wiadomości – w zasadzie za pośrednictwem komendy głosowej „Alexa, (…)” można zadać każde pytanie. Ponadto za pośrednictwem urządzeń Echo firmy Amazon lub kompatybilnych głośników wi-fi innych marek możesz także bezprzewodowo przesyłać muzykę i podcasty. Także w sklepie Teufel znajdziesz głośniki wi-fi, które są kompatybilne z asystentem głosowym Alexa*. Wystarczy wyszukać w aplikacji Alexa ulubioną piosenkę lub ulubiony podcast i już możesz cieszyć się streamingiem w całym domu.

*Alexa obsługuje tylko język angielski

Smart Speaker HOLIST S auf Tisch vor Sofa

Najważniejszą zaletą funkcji Multiroom jest to, że kilka głośników wi-fi oraz inne sparowane głośniki można w paru krokach połączyć ze sobą w grupę Multiroom i dzięki temu odtwarzać muzykę synchronicznie we wszystkich pomieszczeniach swojego domu. Odtwarzaniem można wygodnie sterować bezpośrednio w aplikacji Alexa. Zasadniczo istnieją trzy sposoby wykorzystania funkcji Alexa Multiroom do strumieniowego przesyłania muzyki i podcastów do wszystkich urządzeń w domu.

 • Sparuj kilka głośników Echo: Wszystkie głośniki Amazon Echo mają zintegrowaną funkcję Multiroom. Za pomocą aplikacji Alexa możesz odtwarzać muzykę we wszystkich pomieszczeniach w mgnieniu oka: zapisane w aplikacji głośniki Echo możesz połączyć w jedną grupę. Amazon oferuje także wiele modeli kompaktowych głośników Echo, których dźwięk jest niezwykle solidny, ale nie jest porównywalny z głośnikami wysokiej jakości innych marek, gdyż skoncentrowano się przede wszystkim na funkcjonalności asystenta głosowego, a nie na jak najlepszym odtwarzaniu muzyki.
 • Dodaj swój system stereo do systemu Multrioom za pomocą aplikacji Alexa: Możesz połączyć swój system stereo z funkcją sterowania głosowego Alexa bez potrzeby kupowania dodatkowych głośników. Połączenie możesz nawiązać poprzez sieć wi-fi, Bluetotoch lub kabel oraz w aplikacji Alexa i dzięki temu korzystać z funkcji Multiroom w swoim systemie dźwiękowym.
 • Steruj głośnikami Bluetooth za pomocą głośnika wi-fi ze zintegrowanym asystentem głosowym Alexa: Dzięki nowoczesnym głośnikom wi-fi ze zintegrowanym sterowaniem głosowym Alexa, jak na przykład HOLIST M, nie tylko doświadczysz niezwykłego dźwięku, ale możesz także sparować ze sobą kilka głośników Bluetooth w specjalnie utworzonej grupie głośników Alexa Multiroom. Połączenie głośników Echo oraz głośników wi-fi również działa. Przykład: w salonie lub w sypialni znajdują się dwa głośniki Amazon Echo, a w kuchni głośnik wi-fi – gdy tylko głośniki zostaną połączone w jedną grupę Multiroom, Alexa może odtwarzać muzykę w każdym z tych trzech pomieszczeń za pomocą polecenia głosowego.

Głośniki streamingowe

Konfiguracja systemu Alexa Multiroom w kilku krokach

Podstawowa zasada jest jasna, jednakże jak to dokładnie działa Alexa Multiroom? Przede wszystkim: Aby konfiguracja udała się w przeciągu kilku minut, wszystkie głośniki wi-fi muszą być podłączone do sieci i znajdować się w tej samej domowej sieci wi-fi. We wcześniejszych wersjach każdy głośnik Teufel mógł należeć tylko do jednej grupy Multiroom. Aby stworzyć nową grupę, należało najpierw usunąć starą. Obecnie urządzenia mogą należeć do więcej niż tylko jednej grupy Multiroom.

Odtwarzanie muzyki na wszystkich urządzeniach z systemem Alexa:

 1. Najpierw otwórz aplikację Alexa na swoim smartfonie. Jeśli używasz tej aplikacji po raz pierwszy, musisz założyć bezpłatne konto w serwisie Amazon lub zalogować się przy użyciu istniejącego już konta.

 2. W menu głównym wybierz ścieżkę „Urządzenia” i przejdź do symbolu plusa w prawym górnym rogu, aby dodać nowe urządzenie lub nową grupę.

 3. Naciśnij „Dodaj grupę”, a następnie na „Konfiguruj muzykę w Multiroom”. Nasza wskazówka: Jeśli chciałbyś utworzyć więcej niż jedną grupę Multiroom, nadaj każdej z nich charakterystyczną nazwę, np. „1 piętro” lub „Jaskinia”.

 4. Teraz możesz dodać wszystkie dobrowolne głośniki i potwierdzić swój wybór przyciskiem „Zapisz”. Ważne: Aby skonfigurować urządzenie z systemem Alexa, funkcja Bluetooth oraz funkcja lokalizacji w smartfonie musi być włączona. Urządzenia Echo lub głośniki wi-fi muszą znajdować się w tym samym czasie w trybie parowania. Na końcu wszystkie kompatybilne urządzenia zostaną wyświetlone na liście.

 5. Aby Alexa mogła rozpoznać polecenia głosowe w połączeniu z serwisami streamingowymi, jak Spotify, należy połączyć ją ze swoim kontem na platformie streamingowej w aplikacji w zakładce „Ustawienia Alexa”, a następnie w „Muzyka i Podcasty”. Z tego względu, że Alexa działa na zasadzie chmury internetowej (cloud), wymagane jest połączenie internetowe.

 6. Za pośrednictwem komendy głosowej: „Alexa, odtwórz Spotify na 1. piętrze” odtwarzasz muzykę ze swojego konta Spotify we wcześniej zdefiniowanej grupie Multiroom o nazwie „1. piętro” – można też zastąpić nazwę serwisu streamingowego i grupy własnymi oznaczeniami.

HOLIST: Wyśmienity dźwięk Multiroom

Niezależnie od tego, czy chciałbyś słuchać swojej ulubionej muzyki lub podcastu podczas sprzątania, gotowania lub relaksu, głośniki HOLIST S i HOLIST M zapewniają potężny dźwięk w całym mieszkaniu.

Głośnik HOLIST S jest kompatybilny z Amazon Alexa i gotowy do konfiguracji Multiroom.

HOLIST S: Ten głośnik Bluetooth nie tylko jest kompatybilny z systemem Alexa*, ale zapewnia także niezapomniane doświadczenia dźwiękowe. Dzięki technologii Dynamore® możesz cieszyć się niezawodnym dźwiękiem z każdego miejsca w pomieszczeniu. Dwa wbudowane mikrofony HD dbają o precyzyjne rozpoznawanie Twoich muzycznych życzeń.

HOLIST M: Większy brat głośnika HOLIST S także posiada zintegrowany system Alexa*. Wraz z potężnym głośnikiem HOLIST M otrzymasz najlepszy dźwięk w tej klasie. Cztery wbudowane mikrofony rozpoznają wydawane komendy głosowe. Dodatkowo ten głośnik jest wyposażony w zaawansowany system trójdrożny i potężny, 165 milimetrowy subwoofer oraz pasywne membrany dla znakomitego odtwarzania o mocnym basie.

*Alexa obsługuje tylko język angielski

Inne pasujące produkty marki Teufel

TEUFEL STEREO M

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

TEUFEL STEREO L

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

Podsumowanie: Przesyłaj ulubioną muzykę do każdego pomieszczenia dzięki funkcji Alexa Multiroom

 • Po dodaniu głośnika wi-fi do grupy Multiroom w aplikacji Alexa, możesz odtwarzać ulubione podcasty i utwory jednocześnie we wszystkich pomieszczeniach.
 • Konfiguracja grupy Multiroom nie jest skomplikowana i wymaga tylko kilku kroków. Dzięki aplikacji Alexa masz wszystko pod kontrolą i możesz w każdej chwili dodać inne głośniki z funkcją Alexa do grupy Multiroom.
 • Również serwisy streamingowe, jak Amazon Music, Spotify lub Deezer mogą być sparowane w aplikacji Alexa i używane za pośrednictwem funkcji Multiroom.

Najnowszy artykuł

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.