Uwaga: Ten artykuł pochodzi z archiwum naszego bloga i nie będzie już aktualizowany. Niektóre wymienione produkty są częściowo już niedostępne. Ten artykuł jest częścią naszej historii i dlatego pozostanie na blogu. Życzymy miłej lektury.

#Muzykaprzyszłości: trendy technologiczne na cyfrowych targach CES 2021

Początek rok to czas na targi CES w Las Vegas. Teoretycznie. W tym roku targi elektroniki użytkowej odbywają się – jak większość wydarzeń od 2020 roku – całkowicie cyfrowo. 0d 11 do 14 stycznia możemy podziwiać szeroki program targów, w którym ponad 1000 producentów zaprezentuje swoje najnowsze produkty, technologie i koncepty dotyczące telewizorów, telefonów, głośników i innych obszarów elektroniki rozrywkowej. W tym artykule dajemy mały przedsmak tego, jakie nowości czekają na nas na targach CES 2021.

CES 2021: ponad 100 godzin cyfrowego programu

W tym roku targi CES będą wyglądały inaczej niż zwykle – ale nie wszystko się zmieni. Consumer Electronics Show (pol: Targi Elektroniki Użytkowej) są w dalszym ciągu przeznaczone dla fachowców w dziedzinie elektroniki. Osoby z branży technologicznej i medialnej mogą się zarejestrować i obejrzeć przygotowany program. Niemniej jednak w tym roku może zostać osiągnięty rekord uczestników. W końcu podróże do Las Vegas i koszty zakwaterowania nie są już przeszkodą. W poprzednich latach liczba odwiedzających wynosiła około 170.000.

Cały program targów CES 2021 jest dostępny online. W pierwszej kolejności swoje nowości na wielkiej konferencji prasowej zaprezentuje ponad 20 producentów. W następnych dniach odbędzie się cyfrowy program targów. Zorganizowane zostaną wirtualne pokoje wystaw, w których odwiedzający będą mieli możliwość nawiązania kontaktu z danym producentem, obejrzenia najnowszych technologii na przygotowanych wcześniej krótkich prezentacjach i zadawania pytań. Targom CES towarzyszy dodatkowo obszerny program konferencyjny z licznymi prezentacjami.

Wśród wielu ważnych i popularnych tematów dla wielu producentów i marek w 2021 roku znalazły się na przykład różnorodne możliwości zastosowania sieci 5G, sztuczna inteligencja i nowe technologie w wyświetlaczach telewizyjnych.

Nowy trend wśród wielu producentów: telewizory Mini LED

Telewizory stanowią tradycyjnie dużą część targów CES. Zawsze możemy spodziewać się najnowszych technologi wyświetlania dla jeszcze ostrzejeszego i realistycznego obrazu. Nie inaczej było na dotychczasowych targach CES. Kilku producentów, w tym LG, Samsung i TCL zaprezentuje swoje najnowsze urządzenia z technologią Mini LED. Na czym dokładnie polega ta technika?

 • Za podświetlenie telewizora odpowiadają dziesiątki tysięcy małych diod LED
 • Dzięki temu podział jasności jest równomierny
 • Ponadto ta technologia pozwala na stworzenie wielu wygaszanych obszarów, co umożliwia uzyskanie bardziej realistycznych kolorów, mocniejszego kontrastu i głębszej czerni
 • Telewizory Mini LED mają stanowić konkurencję dla telewizorów OLED, które wyróżniają się przede wszystkim absolutną głębią czerni
 • Dodatkowo według producentów telewizory Mini LED powinni być bardziej wytrzymałe niż telewizory OLED

Oprócz telewizorów Mini LED Samsung ma w zanadrzu również telewizory Micro LED. W tym wypadku nie tysiące, a miliony diod LED tworzą obraz telewizyjny. Dla większości użytkowników ceny telewizorów Micro LED są jeszcze za wysokie, podczas gdy ceny telewizorów Mini LED są porównywalne z cenami telewizorów OLED.

Telewizor marki LG QNED może pochwalić się nie tylko 30 tysiącami diod LED, ale łączy on także inne technologie dla uzyskania wspaniałego i jedynego w swoim rodzaju obrazu telewizyjnego 8k: Quantum Dots wzmacniają podświetlenie, a technologia NanoCell zmniejsza możliwość zlewania się kolorów.

Poniższe wideo dokładnie wyjaśnia, jak funkcjonują telewizory Micro i Mini LED oraz czym się one różnią.

Soundbary pasujące do płaskich telewizorów

Nowe technologie dla wyświetlania ostrego i jeszcze bardziej realistycznego obrazu telewizyjnego idą w parze z coraz bardziej smukłą konstrukcją urządzeń. Nowe telewizory powinny być możliwie płaskie i zbudowane bez ramy. Do tak eleganckiego produktu idealnie pasują smukłe systemy dźwiękowe – to dlatego soundbary stają się coraz bardziej popularne i uwielbiane wśród klientów. Oczywiście w tym roku również firma Teufel zamierza poszerzyć i odświeżyć swoje oferty soundbarów.

Soundbary marki Teufel

CINEBAR ONE (2020)

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

Nadchodzące trendy w obszarze audio

Zapowiedzi targów CES 2021 są zdominowane przede wszystkim przez technologię telewizyjną. Za to w obszarze audio pozostaje nutka ciekawości i ekscytacji, czego możemy się jeszcze spodziewać. Trendami są w każdym razie elastyczność i mobilność: dlatego nowości dotyczące bezprzewodowych głośników i słuchawek są prawie gwarantowane. Interesującym odkryciem może okazać się sterowanie gestami w słuchawkach True Wireless oraz zwiększone użytkowanie zintegrowanej sztucznej inteligencji. Szczególnie wyczekiwana jest prezentacja nowych słuchawek Sony True Wireless Earbuds.

Jeśli zastanawiasz się, czym są Earbuds i jak się je powinno nosić, przejdź do tego artykułu.

W czasach pandemii oprócz mobilności w centrum zainteresowania znajduje sie również dom. Głośniki Smart i głośniki bezprzewodowe dla domu idealnie trafiają w ząb czasu. I właśnie dlatego zamierzamy wziąć udział – oczywiście cyfrowo –  w targach CES 2021.

Na dobry początek 2021 roku: SUPREME IN

Earbuds des SUPREME IN auf Handfläche
Subtelne, wygodne i z mocnym dźwiękiem: słuchawki SUPREME IN

Również Teufel ma dla Ciebie coś nowego: słuchawki dokanałowe typu earbuds SUPREME IN. Te dostępne w sześciu kolorach słuchawki wyglądają nie tylko fantastycznie, ale również łączą w sobie zalety wygodnych słuchawek nausznych ze swobodą ruchu bezprzewodowych słuchawek dousznych.

 • Dzięki sprytnemu i łatwemu umieszczeniu earbuds leżą pewnie i stabilnie w uchu nie wywierając ucisku
 • Earbuds łączą się magnetycznie – dzięki czemu możesz je bezpiecznie nosić wokół szyi. Przy tym SUPREME IN przechodzą automatycznie w tryb standby i oszczędzają dodatkowo energię.
 • Zintegrowana system głośnomówiący z technologią Qualcomm cVc gwarantuje wysoką jakość rozmów telefonicznych

Inne słuchawki Teufel

Jeszcze więcej ciekawostek o targach CES 2021

 • Ze względu na dużą liczbę osób pracujących zdalnie możemy spodziewać się takich nowości, jak kamerki internetowe o wysokiej rozdzielczości
 • Firma LG zaprezentuje telewizor z przezroczystym wyświetlaczem OLED
 • Południowokoreański producent zapowiedział prezentację płaskiego telewizora, który po naciśnięciun przycisku zgina się i  zamienia sie w idealny monitor do gier
Zdjęcie tytułowe: ©CES®.

Powiązane artykuły

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.