Który system jest dla mnie odpowiedni: ULTIMA 25 ACTIVE czy STEREO M 2? 

Nie możesz się zdecydować, które głośniki regałowe ULTIMA 25 ACTIVE i STEREO M 2 lepiej do Ciebie pasują? Te dwa potężne systemy oferują szereg wspaniałych funkcji i jakość dźwięku, które przeniosą Twoje wrażenia słuchowe na wyższy poziom. Ale zanim podejmiesz decyzję, ważne jest, aby zrozumieć, który z tych zestawów najlepiej odpowiada Twoim konkretnym potrzebom i preferencjom. Przyjrzyjmy się im bliżej, abyś mógł podjąć właściwą decyzję. 

ULTIMA 25 ACTIVE: system all-in-one 

Kolumny podstawkowe ULTIMA 25 ACTIVE to wszechstronny system audio. Dzięki zintegrowanemu amplitunerowi AV i złączu HDMI te głośniki są idealne do słuchania muzyki, oglądania filmów i grania. Ta para głośników stereo oferuje potężny dźwięk o mocy 2 x 50 W (RMS), dzięki czemu idealnie nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 30 m². Dzięki radiu DAB+ i FM, Bluetooth 5.0 i wielu opcjom podłączenia, głośniki oferują wiele funkcji i wygodę bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń zewnętrznych. 

Dla tych, którzy szukają wciągających wrażeń kinowych, system ULTIMA 25 ACTIVE oferuje doskonałe rozwiązanie. Dzięki możliwości dołączenia bezprzewodowych głośników tylnych EFFEKT 2 i subwoofera (T 8, T 10, S 6000 SW), możesz cieszyć się imponującym dźwiękiem, który przeniesie Cię w sam środek akcji. Ponadto, dzięki funkcjom takim jak Dynamore® Virtual Center zapewniającym wyraźną zrozumiałość mowy i różnym trybom dźwięku, zawsze uzyskasz najlepsze brzmienie, niezależnie od tego, czego słuchasz. Zestaw ULTIMA 25 Active jest dostarczany z pilotem. Do sterowania aplikacji nie jest dostępna żadna aplikacja. 

Głośnik ULTIMA 25 ACTIVE z rozpoznawalnym głośnikiem niskotonowym w kolorze miedzi.

STEREO M 2: streaming w jakości HD 

Głośniki półkowe STEREO M 2 oferują wysokiej jakości dźwięk w wysokiej rozdzielczości. Dzięki AirPlay 2, Chromecast built-in, Spotify Connect i Bluetooth można z łatwością przesyłać strumieniowo muzykę z różnych źródeł. Trójdrożny system (przetwornik koncentryczny) z najnowocześniejszą technologią DSP i potężnym 250-watowym wzmacniaczem mocy Class D zapewnia imponujący dźwięk o głośności do 109 dB SPL. 

Wskazówka: Dowiedz się więcej na temat przetwornika dźwięku.

Kolumny regałowe STEREO M 2 są idealne dla tych, którzy szukają eleganckiego i wygodnego rozwiązania do streamingu muzyki. Dzięki możliwości sparowania wielu urządzeń w aplikacji Teufel Home i stworzenia trybu Multiroom, masz do dyspozycji nie tylko wysoce funkcjonalną, ale również elegancką i nowoczesną konfigurację głośników. Co więcej, dzięki kompatybilności z AirPlay 2 i Chromecast built-in, można łatwo stworzyć kompletny domowy system audio. Jeśli posiadasz już głośnik Google Nest lub Apple Homepod (mini), możesz oczywiście połączyć z nimi kolumny STEREO M2. Zestaw STEREO M 2 działa za pośrednictwem aplikacji Teufel Home dostępnej dla systemów iOS i Android. Głośniki dostarczane są bez pilota, ale sterowanie odbywa się za pomocą telefonu. Oczywiście można również sterować głośnikiem za pomocą panelu sterowania znajdującego się na górze głośnika. 

STEREO M 2 systeem
STEREO M 2: stylowy system z pasją do świetnego dźwięku.

Najczęściej zadawane pytania: 

Które głośniki półkowe mają najwięcej możliwości połączeń? 

Kolumny ULTIMA 25 ACTIVE mają więcej złączy niż STEREO M 2. Dzięki złączu HDMI, zestaw ULTIMA 25 ACTIVE oferuje wiele opcji podłączenia, w tym HDMI ARC/CEC, wejście optyczne, AUX, funkcję karty dźwiękowej USB-C dla komputerów PC/Mac oraz Bluetooth 5.0 z aptX® i AAC. 

STEREO M 2 również zawiera szereg złączy, takich jak wejście Line-In np. dla gramofonu, wejście Optical-In do podłączenia telewizora lub odtwarzacza Blu-ray/CD oraz złącze Ethernet. Jednak w porównaniu do systemu ULTIMA 25 ACTIVE, kolumny STEREO M 2 mają mniej złączy i nie posiadają portu HDMI i Bluetooth z aptX® i AAC. 

Jeśli więc szukasz głośnika, który posiada wiele złączy, ULTIMA 25 ACTIVE jest tutaj lepszym wyborem. 

Które kolumny regałowe oferują lepszy dźwięk? 

To, który z systemów: ULTIMA 25 ACTIVE czy STEREO M 2 oferuje lepszy dźwięk, zależy w dużej mierze od osobistych preferencji i doświadczeń odsłuchowych. Oba zestawy zostały zaprojektowane z wysokiej jakości komponentów i zaawansowanych technologii, aby zapewnić imponującą jakość dźwięku. 

Gwarantując potężny dźwięk o mocy 2 x 50 W RMS, ULTIMA 25 ACTIVE posiada duży 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy z wtyczką fazową i falowodem, a także głośnik średnio-niskotonowy z wtyczką fazową do naturalnej reprodukcji instrumentów akustycznych. Ponadto, technologia Dynamore® Virtual Centre zapewnia wyraźną zrozumiałość mowy i różne tryby dźwięku. Ponadto system ULTIMA 25 ACTIVE można wyposażyć w dodatkowy subwoofer dla uzyskania jeszcze głębszego i intensywniejszego basu. 

Z drugiej strony, zestaw STEREO M 2 zapewnia wysokiej jakości wrażenia odsłuchowe dzięki trójdrożnemu systemowi i najnowocześniejszej technologii DSP, wspieranej przez potężny 250-watowy wzmacniacz mocy Class D. Kolumny są wyposażone w koncentryczne przetworniki SCA (których używamy również w wysokiej klasy serii DEFINION) zapewniające szeroki obszar odsłuchowy i kewlarowy głośnik niskotonowy o długim skoku membrany, który gwarantuje porywające tony średnie i głębokie basy. 

Podsumowując oba zestawy mogą zapewnić imponującą jakość dźwięku. Kolumny STEREO M 2 brzmią jednak bardziej wyrafinowanie niż głośniki ULTIMA 25 ACTIVE, a to dlatego, że STEREO M 2 ma budowę trójdrożną (ULTIMA 25 ACTIVE ma budowę dwudrożną). 

Który zestaw jest dla Ciebie odpowiedni? 

Jeśli szukasz kompleksowego rozwiązania zarówno do stereo, jak i kina domowego, ULTIMA 25 ACTIVE jest idealnym wyborem. Dzięki potężnemu dźwiękowi, zaawansowanym opcjom podłączenia i możliwości rozbudowy o dodatkowe komponenty, zestaw oferuje wszystko, czego potrzebujesz do uzyskania wciągających wrażeń słuchowych. 

Z drugiej strony, jeśli interesuje Cię głównie wysokiej jakości streaming i wygoda łączności bezprzewodowej, STEREO M 2 jest odpowiednim rozwiązaniem. Dzięki eleganckiemu designowi, imponującemu dźwiękowi i kompatybilności z AirPlay 2 i Chromecast built-in, STEREO M 2 oferuje nowoczesne i wszechstronne rozwiązanie dla wszystkich Twoich muzycznych potrzeb. 

Bez względu na to, który system wybierzesz, możesz mieć pewność, że bezkompromisowa jakość dźwięku i wykonanie firmy Teufel zapewnią doskonałe wrażenia słuchowe. Mamy nadzieję, że to porównanie pomoże Ci podjąć właściwą decyzję w odniesieniu do Twoich konkretnych potrzeb i preferencji. 

Odkryj głośniki podstawkowe ULTIMA 25 ACTIVE i STEREO M 2 

Ultima 25 en de STEREO M 2

Jeszcze więcej aktywnych głośników dla Twojego domu

MOTIV® GO

MOTIV® GO

829,00 zł1149,00 złW różnych kolorach
Ultima 40 Active

Ultima 40 Active

3199,00 zł4199,00 złW różnych kolorach
MOTIV® HOME

MOTIV® HOME

2099,00 zł2599,00 złW różnych kolorach

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach Hi-Fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.