König & Meyer: profesjonalne akcesoria dla pasjonatów dźwięku

Gdzie najlepiej przechowywać słuchawki, głośniki lub gitarę? Idealnym uzupełnieniem produktów marki Teufel i nie tylko jest firma König & Meyer, która oferuje akcesoria dla muzyków i entuzjastów dźwięku i gwarantuje przy tym stylową prezentację oraz bezpieczną pozycję sprzętu audio. Poznaj naszego partnera K&M i sprawdź nowe produkty, które pojawiły się w naszym sklepie internetowym.

Historia sukcesu: firma König & Meyer

König & Meyer jest firmą, która od ponad 70 lat umiejętnie łączy tradycję z innowacyjnością. Firma została założona w 1949 roku przez Karla Königa i Ericha Meyera w Wertheim (miasto w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia w Niemczech). Do dzisiaj znajduje się tam siedziba firmy. To, co zaczęło się od 10 pracowników, w przeciągu dziesięcioleci zamieniło się w silne przedsiębiorstwo, zatrudniające kilkaset osób. Z biegem czasu również oferta produktów firmy została znacznie rozszerzona – jednakże kierunek pozostał taki sam: wszystko zaczęło się od pulpitu do nut i narzędzi pomiarowych.

Blick in die Produktionshalle von König & Meyer 1951
Produkcja w firmie König & Meyer w 1951 roku

Zwiększenie liczby pracowników, oferty produktów oraz powierzchni produkcyjnej zapewniły stały i zrównoważony rozwój firmy. Już po 2 latach od założenia przedsiębiorstwa, liczba pracowników zwiększyła się 6-krotnie, a sama firma K&M stała się popularna i ceniona zarówno w Niemczech, jak i innych krajach europejskich.

Aby dorównywać innym firmom na rynku i zachować opinię producenta wysokiej jakości akcesoriów dla muzyków, marka König & Meyer ciągle inwestowała w nowoczesne technologie i regularnie modernizowała wyposażenia hal produkcyjnych. Z czasem produkcja statywów, stojaków do instrumentów i mikrofonów zaczęła odbywać się w trzech własnych fabrykach firmy.

Porträts der Gründer von K&M Karl König und Erich Meyer
Założyciele firmy K&M: Karl König i Erich Meyer

Więcej informacji dotyczących marki oraz zdjęcia z ponad 70-letniej historii firmy można znaleźć na tej stronie.

Innowacyjne i klasyczne produkty

König & Meyer z całą pewnością może pochwalić się jakością „Made in Germany”. Prawie wszystkie metalowe i plastikowe elementy są produkowane przez firmę we własnych halach produkcyjnych co sprawia, że produkty K&M przekonują swoją jakością i są trwałe. Nie bez powodu technologia studyjna i wszystkie akcesoria firmy König & Meyer są uwielbiane wśród muzyków na całym świecie. Niektóre produkty wyróżniają się w szczególności. Stojak do mikrofonu 210/2 marki K&M jest klasykiem, który już od ponad 55 lat ma swoich fanów na całym świecie. Do dzisiaj statyw firmy König & Meyer jest standardem stosowanym na scenach i w studiach nagraniowych. Dzięki przegubowi na wysuwanym ramieniu oraz rozkładanym stopkom był on swego czasu innowacją, która ułatwiała pracę na scenie.

Czy wiedziałeś, że mikrofony znajdziesz również w sklepie internetowym Teufel? Czy to do videokonferencji, nagrywania podcastów czy nagrań wokalnych: mikrofony marki Shure świetnie sprawdzą się w każdym obszarze zastosowania. Odpowiedni stojak marki K&M znajdziesz również w sklepie Teufel.

Mikrofonstativ 210/2 von K&M
Stojak do mikrofonu 210/2: klasyk firmy K&M

Firma König & Meyer dąży również do wszelkich innowacji, które sprawiają, że cały proces produkcyjny przebiega w sposób zrównoważony dla środowiska. Efektywne i oszczędne korzystanie z dostępnych zasobów ma dla tej renomowanej marki bardzo duże znaczenie. Od 1979 roku samo zużycie wody podczas produkcji produktów firmy K&M zostało zredukowane o 94%. Wyróżnienia, takie jak certyfikat ISO 14001 oraz certyfikat EMAS zgodny z europejskim rozporządzeniem, świadczą o zaangażowaniu firmy König & Meyer w sprawy środowiska.

Pulverbeschichtungsanlage bei K&M
Wgląd w produkcję: firma K&M posiada własną lakiernię proszkową

Ciekawostka dla fanów: Długa historia marki König & Meyer przyczyniła się również do wyprodukowania kilku kuriozalnych produktów. Będąc otwartym na nowości firma z Wertheim postanowiła wyprodukować oprócz stojaków do infuzji i suszarki do włosów w kształcie klosza również stojak do środków dezynfekujących.

Stabilne wsparcie dla najlepszego dźwięku

Kopfhörerhalter von König & Meyer
Stojak na słuchawki firmy König & Meyer: stylowy stojak dla słuchawek z pałąkiem marki Teufel

Wysoka jakość jest dla nas ważna, dlatego Teufel poleca tylko wybranych partnerów, takich jak König&Meyer. Te produkty znajdziesz w sklepie internetowym Teufel:

Stojak na słuchawki K&M: Idealne miejsce na przechowawanie słuchawek i zestawów słuchawkowych! Wyprodukowany ze stali stojak na słuchawki marki K&M o strukturalnej powierzchni zapewnia stabilność produktu. Gumowe amortyzatory sprawiają, że podstawa stojaka jest antypoślizgowa, a powierzchnia pokryta gumą chroni słuchawki przed uszkodzeniami.

Stojak na głośniki K&M: Umieść głośnik ROCKSTER AIR na podium, na który zasługuje. Stojak na głośniki K&M są przeznaczone do użycia na scenie, w sali prób oraz na imprezie oraz posiadają regulowaną wysokość 14200-2200 milimetrów. Opatentowany trzpień rozprężny gwarantuje pewną i stabilną pozycję glośnika na stojaku.

Pasujące słuchawki marki Teufel

Najnowszy artykuł

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.