König & Meyer: profesjonalne akcesoria dla pasjonatów dźwiękuOdkryj nasze oferty Cyber Weekend i oszczędzaj aż do 43%


Gdzie najlepiej przechowywać słuchawki, głośniki lub gitarę? Idealnym uzupełnieniem produktów marki Teufel i nie tylko jest firma König & Meyer, która oferuje akcesoria dla muzyków i entuzjastów dźwięku i gwarantuje przy tym stylową prezentację oraz bezpieczną pozycję sprzętu audio. Poznaj naszego partnera K&M i sprawdź nowe produkty, które pojawiły się w naszym sklepie internetowym.

Historia sukcesu: firma König & Meyer

König & Meyer jest firmą, która od ponad 70 lat umiejętnie łączy tradycję z innowacyjnością. Firma została założona w 1949 roku przez Karla Königa i Ericha Meyera w Wertheim (miasto w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia w Niemczech). Do dzisiaj znajduje się tam siedziba firmy. To, co zaczęło się od 10 pracowników, w przeciągu dziesięcioleci zamieniło się w silne przedsiębiorstwo, zatrudniające kilkaset osób. Z biegem czasu również oferta produktów firmy została znacznie rozszerzona – jednakże kierunek pozostał taki sam: wszystko zaczęło się od pulpitu do nut i narzędzi pomiarowych.

Blick in die Produktionshalle von König & Meyer 1951
Produkcja w firmie König & Meyer w 1951 roku

Zwiększenie liczby pracowników, oferty produktów oraz powierzchni produkcyjnej zapewniły stały i zrównoważony rozwój firmy. Już po 2 latach od założenia przedsiębiorstwa, liczba pracowników zwiększyła się 6-krotnie, a sama firma K&M stała się popularna i ceniona zarówno w Niemczech, jak i innych krajach europejskich.

Aby dorównywać innym firmom na rynku i zachować opinię producenta wysokiej jakości akcesoriów dla muzyków, marka König & Meyer ciągle inwestowała w nowoczesne technologie i regularnie modernizowała wyposażenia hal produkcyjnych. Z czasem produkcja statywów, stojaków do instrumentów i mikrofonów zaczęła odbywać się w trzech własnych fabrykach firmy.

Porträts der Gründer von K&M Karl König und Erich Meyer
Założyciele firmy K&M: Karl König i Erich Meyer

Więcej informacji dotyczących marki oraz zdjęcia z ponad 70-letniej historii firmy można znaleźć na tej stronie.

Innowacyjne i klasyczne produkty

König & Meyer z całą pewnością może pochwalić się jakością „Made in Germany”. Prawie wszystkie metalowe i plastikowe elementy są produkowane przez firmę we własnych halach produkcyjnych co sprawia, że produkty K&M przekonują swoją jakością i są trwałe. Nie bez powodu technologia studyjna i wszystkie akcesoria firmy König & Meyer są uwielbiane wśród muzyków na całym świecie. Niektóre produkty wyróżniają się w szczególności. Stojak do mikrofonu 210/2 marki K&M jest klasykiem, który już od ponad 55 lat ma swoich fanów na całym świecie. Do dzisiaj statyw firmy König & Meyer jest standardem stosowanym na scenach i w studiach nagraniowych. Dzięki przegubowi na wysuwanym ramieniu oraz rozkładanym stopkom był on swego czasu innowacją, która ułatwiała pracę na scenie.

Czy wiedziałeś, że mikrofony znajdziesz również w sklepie internetowym Teufel? Czy to do videokonferencji, nagrywania podcastów czy nagrań wokalnych: mikrofony marki Shure świetnie sprawdzą się w każdym obszarze zastosowania. Odpowiedni stojak marki K&M znajdziesz również w sklepie Teufel.

Mikrofonstativ 210/2 von K&M
Stojak do mikrofonu 210/2: klasyk firmy K&M

Firma König & Meyer dąży również do wszelkich innowacji, które sprawiają, że cały proces produkcyjny przebiega w sposób zrównoważony dla środowiska. Efektywne i oszczędne korzystanie z dostępnych zasobów ma dla tej renomowanej marki bardzo duże znaczenie. Od 1979 roku samo zużycie wody podczas produkcji produktów firmy K&M zostało zredukowane o 94%. Wyróżnienia, takie jak certyfikat ISO 14001 oraz certyfikat EMAS zgodny z europejskim rozporządzeniem, świadczą o zaangażowaniu firmy König & Meyer w sprawy środowiska.

Pulverbeschichtungsanlage bei K&M
Wgląd w produkcję: firma K&M posiada własną lakiernię proszkową

Ciekawostka dla fanów: Długa historia marki König & Meyer przyczyniła się również do wyprodukowania kilku kuriozalnych produktów. Będąc otwartym na nowości firma z Wertheim postanowiła wyprodukować oprócz stojaków do infuzji i suszarki do włosów w kształcie klosza również stojak do środków dezynfekujących.

Stabilne wsparcie dla najlepszego dźwięku

Kopfhörerhalter von König & Meyer
Stojak na słuchawki firmy König & Meyer: stylowy stojak dla słuchawek z pałąkiem marki Teufel

Wysoka jakość jest dla nas ważna, dlatego Teufel poleca tylko wybranych partnerów, takich jak König&Meyer. Te produkty znajdziesz w sklepie internetowym Teufel:

Stojak na słuchawki K&M: Idealne miejsce na przechowawanie słuchawek i zestawów słuchawkowych! Wyprodukowany ze stali stojak na słuchawki marki K&M o strukturalnej powierzchni zapewnia stabilność produktu. Gumowe amortyzatory sprawiają, że podstawa stojaka jest antypoślizgowa, a powierzchnia pokryta gumą chroni słuchawki przed uszkodzeniami.

Stojak na głośniki K&M: Umieść głośnik ROCKSTER AIR na podium, na który zasługuje. Stojak na głośniki K&M są przeznaczone do użycia na scenie, w sali prób oraz na imprezie oraz posiadają regulowaną wysokość 14200-2200 milimetrów. Opatentowany trzpień rozprężny gwarantuje pewną i stabilną pozycję glośnika na stojaku.

Pasujące słuchawki marki Teufel

Najnowszy artykuł

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.