Słuchawki True Wireless: Bezprzewodowa radość podczas słuchania muzyki 

Słuchawki bezprzewodowe istnieją już od dawna – ale to słuchawki “True Wireless” podbiły rynek audio. Słuchawki True Wireless nie mają ani milimetra kabla i są zredukowane do dwóch najważniejszych rzeczy: dwóch wygodnych adapterów dousznych. Jakie są zalety i wady tych niewielkich słuchawek i do czego najlepiej się nadają? 

Małe, zajmują niewiele miejsca i są dobrze przemyślane: słuchawki True Wireless 

Pierwsza generacja bezprzewodowych słuchawek dousznych (znanych również jako słuchawki True Wireless) składała się z dwóch adapterów dousznych połączonych kablem. Zrezygnowano tylko z długiego kabla do smartfona (lub innego urządzenia odtwarzającego). Muzyka była przesyłana przez Bluetooth. Oznaczało to, że kable nie przeszkadzały podczas obsługi telefonu, ale nadal nie były to w 100 procentach “bezprzewodowe” słuchawki. Zmieniło się to dopiero wraz z True Wireless. 

Junger Mann in Hoodie trägt AIRY TWS 2 in Weiß
AIRY TWS 2: Maksymalny dźwięk przy minimalnym rozmiarze

Komfort i łatwa obsługa 

Kable zostały całkowicie usunięte, pozostawiając dwa oddzielne adaptery douszne. Oznacza to, że kabel nie przeszkadza już podczas joggingu lub innych aktywności. Komfort użytkowania niewątpliwie wzrósł dzięki słuchawkom True Wireless. Jeśli słuchawki douszne są dobrze dopasowane, wkrótce zapomnisz, że w ogóle masz je w uszach. 

Słuchawki True Wireless są nie tylko wygodne, ale także gwarantują łatwą i szybką obsługę. Na przykład w AIRY TWS 2 firmy Teufel można zmieniać utwory muzyczne lub odbierać połączenia telefoniczne za pomocą panelu dotykowego. Ten rodzaj obsługi jest znacznie prostszy niż małe przyciski na słuchawkach. 

Właściwe dopasowanie do ucha jest ważne 

W przypadku słuchawek True Wireless dobre dopasowanie do ucha jest szczególnie ważne. W końcu nie chcesz nagle zgubić jednej z słuchawek, gdy jesteś poza domem. Większość słuchawek True Wireless mają silikonowe wkładki douszne, które zapewniają dobre dopasowanie do ucha – o ile nie są zbyt małe. Dlatego też zazwyczaj dostępne są różne rozmiary wkładek, które można dopasować do swojego ucha. 

Niektórzy producenci decydują się na wkładki douszne z haczykiem, które są “zakładane” na małżowinę uszną, a nie wkładane do ucha. Nie uszczelniają one kanału słuchowego tak dokładnie, co oznacza, że do Twojego ucha będzie przedostawać się więcej hałasu z zewnątrz, a jakość dźwięku będzie nieco słabsza. 

Ważne jest, aby słuchawki douszne były dobrze włożone do ucha: Po wykonaniu dowolnej aktywności powinny one nadal znajdować się na swoim miejscu i nie powinny uwierać, gdyż słuchanie muzyki nie będzie już przyjemnością, a udręką.  

Junge Frau trägt AIRY TWS 2 in Weiß
AIRY TWS 2: Idealnie dopasowane do ucha i gwarantujące maksymalną swobodą ruchów.

Etui do ładowania: powerbank zawsze pod ręką 

Aby słuchawki True Wireless mogły być tak kompaktowe, można zintegrować w nich tylko bardzo małą baterię. Żywotność baterii słuchawek True Wireless jest zatem zwykle ograniczona do kilku godzin. Nie stanowi to jednak żadnego problemu, ponieważ zawsze masz przy sobie oddzielny powerbank. Słuchawki douszne prawie zawsze są dostarczane z małym pudełkiem do przechowywania, czyli z etui do ładowania. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ to etui potrzebuje niewiele miejsca i możesz je mieć zawsze pod ręką. To etui ma również zintegrowany akumulator i ładuje słuchawki zaraz po ich umieszczeniu w etui. 

Etui musi być oczywiście regularnie ładowane za pomocą kabla. Jedno ładowanie etui wystarcza jednak na kilkukrotne naładowanie słuchawek. 

Inne słuchawki marki Teufel

REAL BLUE

REAL BLUE

599,00 zł789,00 złW różnych kolorach
REAL BLUE TWS 3

REAL BLUE TWS 3

689,00 złW różnych kolorach
AIRY

AIRY

419,00 zł689,00 zł

Do czego nadają się słuchawki True Wireless? 

Wspólne słuchanie muzyki 

Jedna osoba otrzymuje lewą słuchawkę, a druga prawą: Teraz możesz słuchać muzyki lub oglądać seriale razem ze swoim przyjacielem lub przyjaciółką – idealny sposób na zabicie czasu na przykład podczas długich podróży pociągiem. Czasy, gdy podczas wspólnego słuchania muzyki przez słuchawki było się praktycznie przykutym do siebie kablem i trzeba było uważać, by przy najmniejszym ruchu nie wyrwać drugiej osobie słuchawki, już dawno minęły. Słuchawki True Wireless są idealne do wspólnego słuchania muzyki. Każdy może siedzieć wygodnie i po prostu cieszyć się ulubioną muzyką. 

Junge Frau trägt AIRY TWS 2 in Schwarz
Bez względu na to, co robisz: Słuchawki True Wireless zapewniają maksymalną swoobdę.

Relaks i łatwiejsze zasypianie 

Jedną z największych zalet słuchawek True Wireless jest to, że prawie ich nie widać, gdy są prawidłowo włożone do ucha. Dzięki temu idealnie nadają się podczas odpoczynku. Na przykład: jeśli słuchasz podcastu, znacznie łatwiej jest zredukować hałasy otoczenia ze słuchawkami dousznymi niż w przypadku korzystania z głośników; ponadto żaden kabel nie będzie Ci już przeszkadzał i uwierał.  

Jeśli słuchasz muzyki, podcastów lub innych ścieżek dźwiękowych, które pomagają ci zasnąć, słuchawki przewodowe byłyby raczej niekorzystne. Słuchawki True Wireless będą tutaj lepszym wyborem, gdyż nie będą Ci przeszkadzać i nie będą się plątać. 

Większa swoboda ruchów podczas uprawiania sportu i w domu 

Słuchawki True Wireless zapewniają dobry dźwięk w każdym miejscu i umożliwiają swobodę ruchu. Jest to szczególnie przydatne podczas uprawiania sportu oraz w domu: jeśli chcesz słuchać muzyki, audiobooków lub podcastów, możesz to łatwo zrobić za pomocą kompaktowych słuchawek dousznych. Jest to także praktyczne rozwiązanie podczas sprzątania domu (można nawet słuchać muzyki podczas odkurzania, majsterkowania lub gotowania).  

Frau mit Smartphone telefoniert draußen und trägt dabei die REAL BLUE TWS 3 von Teufel
W domu i na zewnątrz: REAL BLUE TWS 3 będą towarzyszyć Ci wszędzie.

Zalety i wady słuchawek True Wireless 

ZaletyWady
Zajmują niewiele miejsca Brak możliwości alternatywnego połączenia kablem
Ładowanie w podróży jest możliwe dzięki etui do ładowania Krótki czas pracy baterii wynoszący kilka godzin
Niewielka waga i brak kabli zapewniają maksymalną swobodę ruchów Ze względu na niewielki rozmiar można je łatwo zgubić
Nie przeszkadzają podczas różnych aktywności i odpoczynku Brak otaczającego dźwięku, jak w przypadku słuchawek wokółusznych

Nie wiesz, które słuchawki: douszne czy wokółuszne są dla Ciebie lepszym rozwiązaniem? W podjęciu decyzji pomoże ci w tym nasz test słuchawek

Słuchawki True Wireless firmy Teufel – lekkie jak piórko 

YouTube

Odtwarzając to video, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Odtwórz video

AIRY TWS 2: Podczas tworzenia słuchawek AIRY TWS 2 zastosowano popularne funkcje jego poprzednika, ulepszono dźwięk i dodano nowe funkcje, jak ANC, tryb transparentny oraz obsługę aplikacji Teufel Headphones. 

YouTube

Odtwarzając to video, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Odtwórz video

REAL BLUE TWS 3: Wygodne słuchawki REAL BLUE TWS 3 są teraz jeszcze smuklejsze. Niemniej jednak zoptymalizowaliśmy i dodaliśmy kilka funkcji. Proste przyciski dotykowe na obu słuchawkach umożliwiają regulację głośności, zmianę utworu, odbieranie połączeń i wiele więcej. 

▶ Odkryj inne słuchawki True Wireless w sklepie Teufel! 

Inne produkty Bluetooth w sklepie Teufel:

MOTIV® GO

MOTIV® GO

829,00 zł1149,00 złW różnych kolorach
BOOMSTER

BOOMSTER

1399,00 zł1749,00 złW różnych kolorach
MOTIV® HOME

MOTIV® HOME

2099,00 zł2599,00 złW różnych kolorach

Podsumowanie: Kabel to już przeszłość! 

  • Ciesz się całkowitą swobodą ruchu dzięki technologii True Wireless. 
  • Nie musisz się obawiać, że je zgubisz: adaptery douszne są dokładnie osadzone w uchu i towarzyszą Ci podczas każdej aktywności. Jeśli musisz je naładować, umieść je w etui do ładowania. 
  • Bezprzewodowa przyszłość: nowe modele smartfonów coraz częściej nie mają już złącza mini jack. 

Za duży wybór produktów? Nasz poradnik dźwiękowy w zaledwie kilku krokach pomoże Ci znaleźć odpowiedni produkt:  

Najnowszy artykuł

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.