Czy mój głośnik jest gotowy na wakacje?

Podczas pakowania walizki na urlop nie możemy zapomnieć o przenośnym głośniku Bluetooth – w końcu z odpowiednim brzmieniem odpoczynek na plaży lub przy hotelowym basenie staje się jeszcze przyjemniejszy. Jednak powinniśmy się także zastanowić, jakie funkcje powinien mieć ten głośnik Bluetooth oraz czy możemy go zapakować do bagażu podręcznego i wziąć ze sobą do samolotu. W tym artykule przedstawiamy przydatne porady i wskazówki.

Cztery czynniki, które decydują o mobilności głośnika

Przede wszystkim: bateria do głośnika powinna być lekka i łatwa do przetransportowania. W końcu nie chcesz ciągnąć za sobą ciężkiej walizki do hotelu. Zwróć uwagę na cztery następujące czynnik, aby mieć pewność, że Twój głośnik zmieści się do bagażu podręcznego i świetnie sprawdzi się podczas wakacyjnego wypoczynku.

  1. Rozmiar i waga: Jeśli weźmiemy pod uwagę, że bagaż podręczny w większości linii lotniczych może ważyć maksymalnie od 8 do 10 kilogramów, to nawet głośnik zasilany baterią, który waży zaledwie 1 kilogram, robi ogromną różnicę. W zależności od modelu, nawet waga kompaktowych głośników może znacznie przekroczyć granicę 1 kilograma. Ograniczona przestrzeń w bagażu i w plecaku również przemawia za tym, aby głośnik był jak najbardziej kompaktowy. Linie lotnicze podają następujące maksymalne wymiary bagażu podręcznego: 50 cm x 40 cm x 25 cm (wysokość, długość, szerokość).
  2. Wydajność baterii: Głośnik zasilany baterią powinien wytrzymać przynajmniej jeden dzień na plaży lub jedną imprezę. W liczbach oznacza to, że czas odtwarzania do 8 godzin jest dobrym wynikiem. Jednak należy pamiętać, że w praktyce czas pracy baterii zawsze zależy od tego, jak głośno odtwarzana jest muzyka. Pozostawienie głośnika bezpośrednio w słońcu może również skrócić czas pracy baterii. Przed wejściem na pokład samolotu należy również pamiętać, że pojemność baterii nie może przekraczać dopuszczalnych 100 watogodzin.
  3. Wytrzymałość: Przenośny głośnik Bluetooth powinien być przede wszystkim odporny na wstrząsy i zabrudzenia. Jeśli spakujesz głośnik Bluetooth do bagażu podręcznego, musisz wziąć pod uwagę, że osoba siedząca obok Ciebie w samolocie może przypadkowo potrącić Twój bagaż. Jeśli wolisz umieścić głośnik w bagażu głównym, warto zadbać o to, by wybrać wytrzymałe urządzenie. Często słyszy się, że nadany bagaż jest rzucany podczas załadunku na pokład samolotu. Przy okazji, o wytrzymałości głośnika informują nas klasy ochrony IP. Jeśli brakuje tych informacji na opakowaniu głośnika, przy zakupie należy zwrócić uwagę na użyte materiały, a zwłaszcza na wykonanie obudowy.
  4. Łączność: Dzięki bezprzewodowym standardom Bluetooth i wi-fi można łatwo podłączyć zasilany baterią głośnik do telefonu lub przesyłać muzykę we wszystkich pomieszczeniach pokoju hotelowego. Aby głośnik mógł odtwarzać dźwięk dobrej jakości i nie przestał działać tuż po odtworzeniu pierwszej playlisty, zadbaj o najnowszą technologię w urządzeniu, na przykład Bluetooth 5 (zasięg aż do 200 metrów) i Bluetooth aptX® (transmisja w jakości podobnej do płyty CD).

Wskazówka: Masz problemy z Bluetooth? W tym artykule znajdziesz przydatne porady.

ein gelber Vintage-Van auf einem Waldparkplatz.
Podczas urlopu w kamperze nie może zabraknąć porządnego głośnika Bluetooth.

Słuchawki, które na pewno zmieszczą się w plecaku

STEREO M 2

STEREO M 2

4149,00 zł4599,00 złW różnych kolorach
RADIO ONE

RADIO ONE

599,00 zł789,00 złW różnych kolorach
BOOMSTER

BOOMSTER

1399,00 zł1749,00 złW różnych kolorach

Te głośniki Bluetooth świetnie sprawdzą się na wakacjach

Größenvergleich Akku Lautsprecher ROCKSTER GO
Niezwykle kompaktowe rozmiary głośnika ROCKSTER GO2 sprawiają, że zmieści się on w każdym plecaku.

ROCKSTER GO2: Ten przenośny głośnik Bluetooth świetnie sprawdzi się nawet w najcięższych warunkach pogodowych. ROCKSTER GO2 jest wodoszczelny zgodnie z normą IP67 i odporny na uderzenia oraz zabrudzenia. Bez problemu możesz go postawić obok zbudowanego zamku z piasku. Pod względem technicznym mniejszy brat głośnika ROCKSTER jest w pełni nowoczesnym urządzeniem i obsługuje między innymi Bluetooth aptX. Ponadto czas odtwarzania głośnika ROCKSTER GO2 wynosi aż 28 godzin.

BOOMSTER GO: Dzięki zaledwie 11 centymetrom szerokości i wadze 355 gramów ten kompaktowy głośnik idealnie zmieści się w bagażu podręcznym. Ponadto, BOOMSTER GO łączy w sobie miejski styl, dobrej jakości elementy audio oraz inteligentne funkcje, pomimo swoich kompaktowych rozmiarów. Dodatkowymi zaletami tego głośnika jest czas odtwarzania aż do 10 godzin, funkcja szybkiego ładowania oraz klasa wodoszczelności IPX7.

MOTIV® GO: Kto szuka stylowego głośnika z dźwiękiem stereo, powinien sięgnąć po MOTIV® GO. Przy szerokości 20 centymetrów i wadze nieco poniżej 900 gramów, ten głośnik bez problemu zmieści się w bagażu podręcznym. To wszechstronne urządzenie o potężnym brzmieniu wyróżnia się także klasą wodoodporności IPX5, czasem działania baterii aż do 16 godzin (przy średniej głośności) oraz technologią Bluetooth aptX® i Dynamore®, która zapewnia streaming muzyki w wysokiej jakości dźwięku.

Słuchawki Bluetooth marki Teufel

REAL BLUE TWS 3

REAL BLUE TWS 3

689,00 złW różnych kolorach
REAL BLUE

REAL BLUE

599,00 zł789,00 złW różnych kolorach
CAGE

CAGE

449,00 zł789,00 zł

Podsumowanie

  • O mobilności głośnika decyduje moc baterii, rozmiar, waga oraz wytrzymałość.
  • Według IATA (International Air Transport Association), do którego należy prawie 250 linii lotniczych, maksymalne wymiary bagażu podręcznego to 50 cm x 40 cm x 25 cm (wysokość, długość, szerokość; łącznie z uchwytami i kółkami).
  • To, czy Twój głośnik jest wodoodporny, zależy od tego, czy posiada certyfikat IPX5 czy IPX7.
  • Głośnik Bluetooth w bagażu podręcznym nie powinien ważyć więcej niż 1 kilogram. Wiele linii lotniczych dopuszcza bagaż podręczny o wadze maksymalnie 8 kilogramów. Maksymalna pojemność baterii wynosi 100 watogodzin.
  • Kodek aptX umożliwia przesyłanie muzyki w wysokiej jakości za pomocą Bluetooth dzięki procesowi niemal bezstratnej kompresji.
  • Podczas lotów bezpieczniej jest przechowywać głośniki Bluetooth w bagażu podręcznym.
Zdjęcie 1: ©Nick Dunlap. Unsplash. Licencja Unsplash

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.