IDAGIO – streaming muzyki klasycznejOdkryj nasze oferty Cyber Weekend i oszczędzaj aż do 43%


Chociaż większość z nas kojarzy muzykę klasyczną z trzeszczącymi płytami winylowymi i eleganckim ubiorem w sali koncertowej, muzyka klasyczna jest ogromnym rynkiem muzycznym na całym świecie i we wszystkich grupach wiekowych. Dokładnie tę lukę wypełnia IDAGIO i oferuje usługi streamingowe, które spełnią każde życzenie słuchaczy muzyki klasycznej. Dzięki temu wejście w świat klasycznych brzmień jest intuicyjne i dziecinnie proste nawet dla początkujących.

Taryfy i funkcje IDAGIO w skrócie

Spójrzmy najpierw na kluczowe dane muzycznego serwisu streamingowego IDAGIO. W bibliotece muzycznej tej aplikacji czeka na Ciebie już ponad dwa miliony ścieżek dźwiękowych, mimo że ten serwis powstał dopiero w 2015 roku. Berliński dostawca usług streamingowych jest już dostępny w ponad 190 krajach. Dokładna liczba użytkowników nie jest znana. Sama liczba pobrań aplikacji ma wynosić już ponad 1,8 milionów.

Oprócz bezpłatnej wersji istnieje również niespójna struktura cenowa – w zależności od wybranego abonamentu, pojawiają się różne możliwości. Te mają jednak zostać dopasowane i ujednolicone. Aktualnie w ofercie IDAGIO czekają na Ciebie następujące taryfy:

 IDAGIO FreeIDAGIO Premium+IDAGIO w systemie IDAGIO w systemie Android
Koszty miesięczneBezpłatnyPremium+: 9,99EuroPremium+ Koncerty: 114,99 Euro/199, 99Euro (6 lub 12 miesięcyPremium: 9,99EuroPremium+Koncerty: 29,99Euro / 199,99Euro (1, 6 lub 12 miesięcy)Premium: 9,99EuroPremium+: 14,99Euro
Wersja audio FLACPremium+KoncertyPremium+
Bez reklam
Globalna Sala KoncertowaPremium+KoncertyPremium+Koncerty
Czas odtwarzaniaBrak czasu odtwarzania1 miesiąc (oraz 6 lub 12 miesięcy)1 miesiąc (oraz 6 lub 12 miesięcy)1 miesiąc
Tryb offline

(Stan: luty w 2021 roku)

IDAGIO możesz używać w przeglądarce lub jako aplikację dla systemów Windows, macOS, Android i iOS 11.4 również w młodszych generacjach. Nie w każdym systemie dostępnę są wszystkie funkcje – na przykład na urządzeniach z systemem Android nie możemy usłyszeć nagrań z Globalnej Sali Koncertowej. Jednakże IDAGIO dąży do ujednolicenia ofert na wszystkich platformach i urządzeniach.

Pasujące produkty marki Teufel

Szczególne funkcje IDAGIO: specjalnie dla słuchaczy muzyki klasycznej

Sercem IDAGIO jest obszerna biblioteka muzyczna, która, w porównaniu z innymi serwisami streamingowymi, ma znacznie więcej do zaoferowania w zakresie muzyki klasycznej. W IDAGIO znajdziesz również wiele ekskluzywnych i rzadko udostępnianych nagrań.

Równie ważne: w serwisie IDAGIO znajdziesz te muzyczne utwory, które chciałbyś właśnie posłuchać. Fani muzyki klasycznej znają ten problem: w większości serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Deezer czy TIDAL, muzyki klasycznej jest bardzo mało i trzeba jej długo szukać. Wynika to głównie z konstrukcji funkcji wyszukiwania. W serwisie IDAGIO każda ścieżka dźwiękowa jest zaopatrzona w metadane zoptymalizowane dla muzyki klasycznej. W ten sposób, oprócz szukania tytułu piosenki, wykonawcy i albumu, możemy również wyszukać dyrygenta, orkiestrę, kompozytora, solistę, instrument lub epokę. Wyszukiwane pojęcia, które w innych gatunkach muzycznych nie mają sensu, są w przypadku muzyki klasycznej bardzo ważne i sprawiają, że serwis IDAGIO jest jedyny w swoim rodzaju.

W IDAGIO można na przykład znaleźć ponad 180 nagrań IX Symfonii Beethovena. Jeśli dodatkowo podasz szukaną orkiestrę lub dyrygenta, możesz w prosty i nieskomplikowany sposób  porównywać i cieszyć się najróżniejszymi nagraniami.

IDAGIO ułatwia wejście w świat muzyki klasycznej

Rozbudowana funkcja wyszukiwania jest błogosławieństwem dla każdego znawcy muzyki klasycznej – ale w żadnym wypadku nie powinna odstraszać tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką klasyczną. IDAGIO zadbało o łatwy początek dla niedoświadczonych osób: na przykład możesz posłuchać muzyki pasującej do Twojego nastroju, między innymi wesołej, uroczystej, melancholijnej lub spokojnej.

Możesz też dać się zaskoczyć i posłuchać najlepszych playlist artystów, dyrygentów lub krytyków muzycznych. W ten sposób dowiesz się w końcu, jakiej muzyki chętnie słucha chiński kompozytor Lang Lang.

Globalna Sala Koncertowa w IDAGIO

Jeszcze tylko parę słów o własnej, wirtualnej Sali Koncertowej w serwisie IDAGIO. Od 2020 roku artyści mogą używać tej platformy i oferować koncerty online. Oprócz karnetów zawartych w niektórych taryfach na wszystkie koncerty, możesz również całkiem klasycznie kupić pojedynczy bilet. Ceny różnią się od siebie, ale bilety przeważnie kosztują około 10 Euro. Występują tam tacy artyści, jak Yo-Yo-Ma, Julia Bullock, Zubin Metha, Miloš Karadaglić, David Garrrett oraz różne orkiestry filharmoniczne.

Program z nadchodzącymi koncertami znajdziesz na stronie internetowej IDAGIO. Występujący tam artyści otrzymują 80% od przychodu z koncertu. Aby wziąć udział w koncercie, potrzebujesz jedynie odpowiedni bilet oraz bezpłatne konto w serwisie IDAGIO. Jeśli więc od czasu do czasu chcesz tylko posłuchać koncertu, ale nie chcesz używać tego serwisu, nie musisz martwić się o dodatkowe koszty.

Musiker eines Orchesters aus Vogelperspektive
IDAGIO przeniesie koncert do Twojego salonu – i to w najlepszej jakości dźwięku.

Porada: podczas słuchania koncertu nie chodzi tylko o samo brzmienie, ale również o to, aby wszystko dokładnie zobaczyć. IDAGIO obsługuje między innymi AirPplay i Chromecast, abyś mógł obejrzeć wybrany koncert na telewizorze.

Sprawiedliwy model płatności w serwisie IDAGIO

IDAGIO stosuje sprawiedliwy model płatności: występujący w serwisie muzycznym artyści nie są rozliczani za każde kliknięcie na jedną z ich ścieżek dźwiękowych, tylko za każdą odsłuchaną sekundę. Jest to bardzo istotne, gdyż klasyczny utwór jest z reguły znacznie dłuższy niż piosenka pop. Dzięki temu artyści muzyki klasycznej nie muszą tworzyć na siłę krótkich ścieżek dźwiękowych, aby dostać więcej kliknięć. Zamiast tego mogą oni skupić się wyłącznie na muzyce, którą chcą tworzyć.

Poza tym przychody z zakupionych abonamentów są podzielone proporcjonalnie na artystów, których dany użytkownik najczęściej słuchał. Jeśli więc będziesz dłużej słuchał Twoich ulubionych wykonawców, otrzymają oni większą część Twoich opłat abonamentowych.

Streaming muzyki w najlepszej jakości z Teufel

Standlautsprecher STEREO L von Teufel in Weiß in Wohnzimmer
Ponadczasowe głośniki dla znakomitego dźwięku.
  • STEREO L: Wysokiej jakości streaming muzyki wymaga wysokiej jakości technologii odtwarzania. Głośniki Teufel STEREO L umożliwiają bezstratną jakość streamingu zarówno przez moduł Bluetooth, jaki i sieć wi-fi. Trójdrożny system z high-endowym przetwornikiem koaksjalnym i trzem węglowym głośnikom niskotonowym gwarantują fascynujący dźwięk. Ponieważ są to głośniki aktywne, zewnętrzne wzmacniacze są tutaj zbędne.
  • SUPREME ON: Chciałbyś usiąść wygodnie w fotelu i cieszyć się muzyką klasyczną na Twoich uszach? Słuchawki SUPREME ON czekają na Ciebie z modułem Bluetooth 5.0 z aptx™ i – mimo bezprzewodowej wolności – odtwarzają muzykę w formacie AAC, czyli w jakości podobnej do płyty CD. Dzięki wygodnym i miękkim nausznikom oraz długiemu czasowi odtwarzania będziesz mógł słuchać Twoich ulubionych koncertów tak długo, jak tylko zechcesz.

Inne urządzenia streamingowe marki Teufel

Podsumowanie: dlatego INDAGIO może Cię zainteresować

  • Szukasz nagrań konkretnego pianisty, wiolonczelisty lub dyrygenta? W serwisie IDAGIO możesz bezpośrednio szukać tych informacji.
  • Słuchasz muzyki klasycznej i chcesz usłyszeć każde delikatne szarpnięcie harfy? Z IDAGIO możesz odtwarzać koncerty w taryfie Premium+ w bezstratnym formacie audio FLAC.
  • Kochasz muzykę klasyczną i słuchasz jej chętnie podczas jedzenia, relaksu, czytania lub podczas pracy? W bezpłatnej wersji serwisu możesz słuchać muzyki pasującej do Twojego aktualnego nastroju.

Zdjęcie 1: ©Samuel Sianipar, Źródło: Unsplash

Najnowszy artykuł

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.