Dolby Atmos Filme

Pięć polskich filmów idealnych na jesienne wieczory

Jesienna aura już na stałe zagościła za oknem, a wraz z nią również sezon na maratony filmowe. Aby uprzyjemnić Ci te długie, jesienne wieczory, przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie pięć polskich propozycji filmowych, od komedii po dramaty, które idealnie wpasują się w domowy wieczór filmowy na kanapie z Twoimi najbliższymi. A jeśli chciałbyś, aby w Twoim domu zapanowała kinowa atmosfera z prawdziwego zdarzenia, Teufel przygotował 8 wskazówek, które sprawią, że Twój salon zamieni się w prawdziwą salę kinową.

Chętnie dowiemy się, jakie filmy królują na Twoim domowym ekranie. A może chciałbyś zaproponować inny, warty obejrzenia polski film? Podziel się swoimi propozycjami w komentarzu w dolnej części artykułu!

Propozycja #1: Kiler (1997)

Jedna z najpopularniejszych i ulubionych polskich komedii kryminalnych w reżyserii Juliusza Machulskiego gości na polskich ekranach do dziś. Bohaterem filmu jest warszawski taksówkarz Jerzy Kiler (Cezary Pazura), który poprzez czysty zbieg okoliczności zostaje wzięty za płatnego zabójcę o pseudonimie „Kiler” i natychmast trafia do więzieniu. Podczas transportu w odległe miejsce, taksówkarz zostaje odbity z rąk policjantów przez ludzi lokalnego bossa świata przestępczego i jednocześnie jednego ze swoich „zleceniodawców”. Gangster powierza mu kolejne zadanie. Zwariowana komedia pomyłek, która na pewno poprawi Wam humor w jesienne wieczory. Wszystkich fanów przygód Kilera zapraszamy oczywiście do obejrzenia drugiej części filmu.

Propozycja #2: Pokot (2017)

Polsko-niemiecko-czesko-szwedzko-słowacki dramat wyreżyserowany przez Agnieszkę Holland oraz Kasię Adamik i doceniony na niemieckim festiwalu filmowym „Berlinale”, na którym dostał nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia. Scenariusz powstał na podstawie książki Olgi Tokarczuk, laureatki Literackiej Nagrody Nobla z 2018 roku, o tytule „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Akcja filmu rozgrywa się w Sudetach, gdzie dochodzi do serii morderstw na myśliwych i kłusownikach. Bezradność policji sprawia, że główna bohaterka filmu Janina Duszejko – emerytowana pani inżynier, nauczycielka języka angielskiego oraz pasjonatka astrologii – zaczyna prowadzić prywatne śledztwo w tej sprawie.

Produkty audio na domowy wieczór filmowy

CINEBAR ULTIMA

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

ULTIMA 40 ACTIVE

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

Propozycja #3: Poranek Kojota (2001)

Znany polski film komediowy w reżyserii Olafa Lubaszenki. Młody i niespełniony autor komiksów Kuba (w tej roli Maciej Stuhr) przybywa w roli kelnera na przyjęcie organizowane przez matkę i ojczyma Noemi, sławnej piosenkarki. Oboje zakochują się w sobie, lecz los chce, że droga do ich szczęścia nie będzie usłana różami. Przeciwnikami ich miłości jest były partner piosenkarki, producent filmowy Brylant, który chciał wziąć ślub z Naomi, aby zdobyć pieniądze i oddać dług miejscowemu gangsterowi, oraz ojczym Noemi, prezes dużej firmy, któremu nie podoba się związek córki ze zwykłym rysownikiem komiksów. Kubę czeka zatem ciężka przeprawa, a Was mnóstwo śmiechu.

Propozycja #4: Chce się żyć (2013)

Dramat w reżyserii Macieja Pieprzycy opowiada o Mateuszu (Dawid Ogrodnik), który od dziecka cierpi na porażenie mózgowe. Rodzice chłopaka nigdy nie pogodzili się z diagnozą lekarzy i ciągle wierzą, że ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Zrządzeniem losu Mateusz trafia do specjalistycznego ośrodka, gdzie próbuje walczyć o normalne i godne życie. Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy do ośrodka trafia młoda wolontariuszka Magda (Katarzyna Zawadzka), a lekarka Jola, która zajmuje się eksperymentalnymi metodami leczenia, zaczyna interesować się chłopakiem. Ta ciepła i zarazem zabawna historia to gwarancja udanego wieczoru filmowego.

Propozycja #5: Sala Samobójców. Hejter. (2020)

Thriller w reżyserii Jana Komasy jest spin-offem filmu Sala samobójców z 2011 roku. Film opowiada historię Tomka Giemzy (Maciej Musiałowski), studenta prawa, który zostaje wydalony z Uniwersytetu Warszawskiego po tym, jak został przyłapany na plagiacie swojej pracy. Student postanawia jednak zataić ten fakt przed Krasuckimi, od których regularnie pobiera pomoc finansową. Sprawa jednak wychodzi na jaw, a Tomek traci na wiarygodności. Czysty przypadek sprawia, że bohater otrzymuje pracę w agencji PR. Do jego zadań należy prowadzenie wszelkich aktywności w internecie przeciwko politykowi Pawłowi Rudnickiemu (Maciej Stuhr). Problem polega jednak na tym, że jego dobroczyńcy Krasuccy aktywnie wspierają polityczne działania Rudnickiego.

Gwarantują udany maraton filmowy: produkty audio marki Teufel

  • THEATER 500: Ta wybitna para kolumn stereo hi-fi oferuje niezwykle naturalne i pełne basu doświadczenia dźwiękowe w Twoim salonie. Dopracowany do perfekcji system trójdrożny, składający się z dwóch głośników niskotonowych, odtwarza głęboki bas, a głośniki wysokotonowe i niskotonowe zapewniają szczegółowe odtwarzanie głosów i instrumentów.
  • CINEBAR PRO: Dzięki absolutnej wierności odtwarzania, ekstremalnie wysokim poziom głośności i mocnemu basowi, soundbar CINEBAR PRO wraz z subwooferem zapewnia niezwykłe wrażenia kinowe. O wirtualny dźwięk przestrzenny dba stworzona przez naszych inżynierów w Berlinie technologia Dynamore®.

Inne systemy kina domowego

ULTIMA 40 SURROUND “5.1-SET”

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

THEATER 500 KOMBO

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

CONCEPT E 450 DIGITAL “5.1-SET”

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

Powiązane artykuły

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.