W rytmie miasta: wywiad z ambasadorem marki Teufel Fabio Wibmer

Zawodowy freerider Fabio Wibmer stał się sławny poza sceną sportową dzięki spektakularnym filmikom ze swoimi szybkimi przejazdami na rowerze górskim. Do naszej najnowszej kampanii udało nam się namówić Fabio do sesji zdjęciowej w Berlinie. Ten plan zdjęciowy był dla wszystkich wyzwaniem nie tylko z powodu pandemii koronawirusa. Zapytaliśmy Fabio, jak mu się podobała sesja zdjęciowa i jakie ma plany po zakończeniu lockdownu.

W rytmie miasta: wideo w serwisie YouTube

W ramach najnowszej kampani towarzyszyliśmy Fabio w jego podróży po Berlinie na rowerze. Charyzmatyczny profesjonalny sportowiec zamienił ulice Berlina w swój własny freeride’owy plac zabaw. Oczywiście przy dźwiękowym wsparciu marki Teufel.

YouTube

Odtwarzając to video, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Odtwórz video

Fabio o roku 2020, planie zdjęciowym w Berlinie i ryzykownych trikach

W rytmie miasta: Fabio podczas planu zdjęciowego ©Teufel

Redakcja Bloga Teufel: Fabio, jako mieszkaniec Innsbrucku (Austria), który przedtem właściwie był cały czas w trasie, byłeś jednym z pierwszych, którzy zetknęli się z ograniczeniami, które zaczęły się przed końcem roku. Jak to przyjąłeś?

Fabio: Ostatni lockdown, który został wprowadzony krótko przed Bożym Narodzeniem w 2020 roku, dotknął mnie stosunkowo w niewielkim stopniu. Przez to, że krótko przed tym złamałem kostkę w na południu Francji, musiałem skoncentrować się na powrocie do zdrowia. Podróże i projekty zostały więc przesunięte, a ja sam byłem zajęty wyłącznie rehabilitacją.

Jakby grawitacja nie istniała ©Hannes Berger

Redakcja Bloga Teufel: Co było dla Ciebie największym wyzwaniem w 2020 roku?

Fabio: Cały zeszły rok był związany z wieloma ograniczeniami i wyzwaniami. Wiele projektów musiało zostać przyśpieszonych lub przesuniętych w czasie, międzynarodowe projekty musiały zostać przeniesione do Europy. Większe podróże były praktycznie niemożliwe. Ale muszę powiedzieć, że jestem całkiem zadowolony z tego, co udało nam się zrealizować w zeszłym roku. Po pierwsze i najważniejsze, mój filmik „Home Office”, który został nakręcony w czasie lockdownu na posesji mojego domu w Innsbrucku. Ale zrealizowaliśmy również wiele małych projektów i krótkich wyjazdów, jak na przykład plan zdjęciowy z marką Teufel w Berlinie. Na pewno wykorzystaliśmy ten czas najlepiej, jak tylko potrafiliśmy.

Home Office – Fabio Wibmer (YouTube)

YouTube

Odtwarzając to video, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Odtwórz video


Redakcja Bloga Teufel: Przejdźmy teraz do planu zdjęciowego kampanii W rytmie miasta w Berlinie z marką Teufel. Gdy ogląda się ten filmik, na pierwszy rzut oka w ogóle nie widać, że został on nakręcony w tak trudnym dla wszystkich czasie. Jak to się udało?

Nakręcenie tego filmiku zgodnie z panującymi warunkami było rzeczywiście ogromnym wyzwaniem. Fakt, że tego nie widać na pierwszy rzut oka, zawdzięczamy przede wszystkim dobrej współpracy mojego zespołu z zespołem firmy Teufel […]. (Fabio Wibmer o pracy na planie zdjęciowym)

Fabio: Nakręcenie tego filmiku zgodnie z panującymi warunkami było rzeczywiście ogromnym wyzwaniem. Fakt, że tego nie widać na pierwszy rzut oka, zawdzięczamy przede wszystkim dobrej współpracy mojego zespołu z zespołem firmy Teufel, który zatroszczył się o realizację tego wideo. Szczegółowe przygotowania do planu zdjęciowego były niezmiernie ważne. Elastyczność przy wyborze terminu była również ogromną zaletą. Na tym polegało największe wyzwanie: znalezienie momentu, który pozwala na spotkanie się większej liczby osób, jak na przykład w scenie z beatboxerem czy w końcowej scenie na dachu.

Również w salonie flagowym w Berlinie zostały nakręcone niektóre sceny ©Hannes Berger

Na przednim kole w dół po bloku skalnym

Redakcja Bloga Teufel: Który trik podczas planu zdjęciowego sprawił Ci najwięcej frajdy?

Fabio: Bardzo ciężko jest wybrać najlepszy trik. Cały plan zdjęciowy był super zorganizowany i sprawił mi mnóstwo radości. Spoglądając na bardziej techniczne rzeczy, cieszę się, że wszystko się udało. Na planie kręciliśmy scenę z blokiem skalnym, po którym zjechałem w dół po części używając triku Nose Manual – czyli tylko na przednim kole. Muszę przyznać, że wejście na górę było najcięższą częścią tej sesji zdjęciowej. Za każdym razem spadałem z tego bloku *śmiech*.

Zero strachu przed stromymi zjazdami ©Hannes Berger

Redakcja Bloga Teufel: Jeśli mógłbyś wybrać dowolną lokalizację w Berlinie, gdzie chciałbyś chętnie pojeździć?

Fabio: Już wielokrotnie jeździłem rowerem po Berlinie i do tej pory nie znam wszystkich miejscówek. Dlatego jest mi ciężko wybrać wyłącznie jedną najlepszą. Połączenie nowoczesnych i historycznych miejsc oferuje świetne warunki dla trialu rowerowego. Musiałbym jeszcze raz przyjechać do Berlina i wybrać się na dłuższą wycieczkę rowerową.

Lepiej nie robić tego bez odpowiedniego treningu ©Teufel

Skate Punk specjalnie do ekstremalnych przejazdów

Redakcja Bloga Teufel: Czy masz piosenkę/album/artystę, która/który towarzyszył Ci w tamtym roku lub którego niedawno odkryłeś? Na czyj koncert poszedłbyś chętnie w pierwszej kolejności?

Fabio: W zeszłym roku słuchałem najczęściej skate punka i punk rocka, jak na przykład Blink-182 czy The Offspring. Więc mogę powiedzieć, że raczej odkrywałem dobrze znane utwory na nowo. W związku z tym chętnie wybrałbym się na koncert zespołu rockowego lub punkrockowego. Zespół The Offspring właśnie wydał nowy album – przy odrobinie szczęścia odbędzie się też trasa koncertowa. Jeśli pandemia na to pozwoli.

©Hannes Berger

Redakcja Bloga Teufel: Z pewnością czekasz – jak my wszyscy – na ostateczny koniec lockdownu. Masz już plany, co chciałbyś potem robić? Gdzie na przykład moglibyśmy Cię zobaczyć na żywo?

Fabio: Mam parę projektów w zanadrzu, na które już nie mogę się doczekać. Do tego czasu powinienem być już całkowicie zdrowy i sprawny. Czego mi najbardziej brakowało, były wydarzenia na żywo, podczas których mogę spotkać się z moimi fanami. Mam nadzieję, że będzie to wkrótce możliwe podczas takich wydarzeń,  jak Crankworx Innsbruck lub podczas tej czy innej premiery filmowej.

Ten moment, w którym wiesz, że dałeś radę

Redakcja Bloga Teufel: W rytmie miasta jest hasłem naszej wspólnej kampanii. Jakie piosenki kojarzą Ci się z Berlinem, a właściwie z planem zdjęciowym z marką Teufel w Berlinie?

Fabio Wibmer podczas prac na planie zdjęciowych do kampanii “W rytmie miasta” ©Hannes Berger

Fabio: Z planem zdjęciowym w Berlinie kojarzy mi się przede wszystkim utwór Gang up artystów Young Thug, 2 Chainz, Wiz Khalifa & PnB Rock [Dopisek redakcji: utwór można znaleźć na playliście]. Słuchaliśmy tej piosenki podczas kręcenia ostatnich ujęć na Potsdamer Platz i mieliśmy poczucie, że wszystko się udało.

Redakcja Bloga Teufel: Dziękujemy Ci za wywiad i życzymy Ci samych bezpiecznych przejazdów.

W rytmie miasta: playlista Fabio Wibmer na Spotify

Poprzez włączenie odtwarzacza wyrażasz zgodę na politykę prywatności serwisów Spotify/Soundcloud.
Dowiedz się więcej

Włącz odtwarzacz

Nadaje rytm: głośnik BOOMSTER GO w 5 wariantach kolorystycznych

©Hannes Berger

Fabio Wibmer w sieci

YouTube: youtube.com/fabwibmer
Instagram:
instagram.com/wibmerfabio
Facebook:  facebook.com/wibmerfabio
TikTok: @wibmerfabio

Powiązane artykuły

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.