Record Store Day 2023: ekskluzywne edycje albumów muzycznych na winylowym krążku

Co roku w trzecią niedzielę kwietnia na całym świecie odbywa się Record Store Day, podczas którego pojawia się wiele nowych płyt winylowych, które można zakupić tylko w małych i lokalnych sklepach muzycznych. Tegoroczna 16. edycja Record Store Day odbędzie się już w tę sobotę, czyli 22 kwietnia. Jego głównym celem jest wspieranie małych i niezależnych sklepów muzycznych. Podpowiadamy, co Was czeka w tym roku.

Czym jest Record Store Day?

Record Store Day (RSD) to święto poświęcone małym i niezrzeszonym sklepom muzycznym. Głównym celem jest przyciągnięcie jak największej ilości klientów i fanów muzyki do sklepów muzycznych, aby zapewnić im byt na nieustannie zmieniającym się rynku muzycznym. Tego dnia ekskluzywne i zazwyczaj limitowane edycje na czarnym krążku są dostępne tylko u zarejestrowanych sprzedawców, a więc wyłącznie w niezależnych sklepach, które nie należą do wielkich sieci handlowych. Sklepy internetowe również są wyłączone z oferty.

Wskazówka > Te sklepy biorą udział w tegorocznym Record Store Day

Eine Wann aus Schallplatten,CDs und LAutsprechern

Światowy Record Store Day przyczynił się do renesansu płyt winylowych. Szczególnie młode pokolenie audiofilów upodobało sobie dźwięk winyli i dzięki temu uczy się doceniać muzykę na nowo. Winylowy trend może być rozumiany jako przeciwieństwo do masowo dostępnej muzyki cyfrowej w sklepach z produktami audio, sklepach online lub na portalach streamingowych. Oczywiście można korzystać jednocześnie z różnych opcji – na przykład dla wielu osób nowy gramofon jest nowym sposobem na doświadczanie muzyki.

Record Store Day w 2023 roku

Data Record Store Day 2023: 22. kwietnia

Winylowy szał przetrwał okres pandemii i trwa nadal, co wyraźnie pokazują statystki: coraz większe wyniki sprzedaży płyt winylowych sprawiają, że wielu artystów decyduje się wydać swoją muzykę właśnie w postaci winylowego krążka. Jeszcze kilka lat temu mogliśmy tylko o tym pomarzyć, ale dziś to już rzeczywistość: winyle już dawno zostawiły płyty CD daleko w tyle i stały się najpopularniejszym nośnikiem muzyki. Nie bez znaczenia jest tutaj fascynacja, którą budzą płyty winylowe. Dla wielu kolekcjonerów płyta winylowa jest po prostu niezastąpionym dziełem sztuki: ani streaming, ani plastikowa płyta CD nie są w stanie dorównać zmysłowości i trwałości płyty winylowej. Nic więc dziwnego, że Record Store Day wciąż cieszy się dużą popularnością jako „największe muzyczne wydarzenie na świecie”.

Produkty Teufel dla fanów winyli

Polskie tytuły na Record Store Day 2023

Tegoroczna lista tytułów RSD 2023 liczy około 20 stron i zawiera utwory z niemalże każdego gatunku muzycznego. Poniżej chcielibyśmy przedstawić 5 polskich tytułów, które będziemy mogli zakupić w najbliższą sobotę:

Wskazówka > Zobacz całą listę tytułów RSD 2023

Paweł Górniak – WINGSPAN (video game soundtrack)

Kompozytor młodego pokolenia Paweł Górniak stworzył niezwykle spokojną i łagodną ścieżkę dźwiękową, która jest inspirowana pięknem i błogością natury oraz śpiewem ptaków. Wszystkie elementy muzyczne idealnie współgrają z tematem gry WINGSPAN, w której gracze powiększają swoje rezerwaty przyrody. Górniak komponuje muzykę do filmów, seriali, gier i animacji.

Marcin Przybyłowicz, Magdalena Urbańska, Maciej Dobrowolski, Piotr Musiał – GAMEDEC (video game soundtrack)

GAMEDEC to wynik współpracy aż czterech kompozytorów: Marcina Przybyłowicza, Piotra Musiała, Magdaleny Urbańskiej i Macieja Dobrowolskiego. Wspólnymi siłami stworzyli oni wyjątkową i pełną elektronicznych brzmień ścieżkę dźwiękową do cyberpunkowej gry, która jest oparta na sadze Marcina Przybyłki.

Wojciech Karolak & Jan „Ptaszyn” Wróblewski – MAINSTREAM (jazz)

Fani jazzu na pewno się nie zawiodą – na winylowym krążku pojawi się reedycja wydanego w 1974 roku utworu MAINSTERAM w wykonaniu Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Wojciecha Karolaka. MAINSTERAM to utwór jazzowy w najczystszej postaci, który jest przepełniony zarówno sprawdzonymi i dobrze znanymi formami, jak i szalonymi improwizacjami muzyków.

Jan „Ptaszyn” Wróblewski – SPRZEDAWCY GLONÓW (jazz)

Wydana w 1973 roku płyta winylowa znowu do nas powraca. Jan „Ptaszyn” Wróblewski – założyciel i lider Studia Jazzowego Polskiego Radia – postanowił zebrać najwybitniejsze nazwiska polskiego jazzu i stworzyć niezapomniany album, który stanowi dzieło sztuki kompozytorskiej i improwizatorskiej.

Michał Barański – MASOVIAN MANTRA (jazz)

MASOVIAN MANTRA to nowość na tegorocznym RSD. Album ten został wydany zaledwie rok temu, a już w sobotę będzie dostępny na winylowym krążku. Jego twórcą jest Michał Barański – kontrabasista, gitarzysta basowy i artysta współczesnego polskiego jazzu. Jako kreatywny i odważny artysta stworzył on płytę, która łączy w sobie aż trzy style: muzyczne Indie, polską tradycję ludową i brzmienie współczesnego jazzu.

Winylowe systemy marki Teufel

THEATER 500 KOMBO VINYL 250

Jeśli jesteś fanem łagodnego dźwięku, powinieneś sięgnąć po wydajny zestaw najwyższej klasy Theater Kombo Vinyl: Nasze potężne trójdrożne głośniki podłogowe Theater 500 wraz z 200-watowym amplitunerem z odtwarzaczem MP3 i CD KOMBO 62 są bezkonkurencyjnym zestawem. Kolumny Theater 500 gwarantują imponujące wrażenie dźwiękowe podczas słuchania wymagających utworów. Za odtwarzanie basów odpowiadają dwa wytrzymałe głośniki niskotonowe. Dzięki temu będziesz miał pewność, że ten zestaw ma spore rezerwy basu, po które możesz sięgnąć w dowolnej chwili. Ten system audio dopełnia gramofon z napędem paskowym DUAL DT 250 USB, który świetnie nadaje się do odtwarzania płyt LP i singli.

Theater 500 Kombo Vinyl 250
THEATER 500 KOMBO VINYL 250

DEFINION 3 + DENON 800H + DUAL DT500

DEFINION 3: głośniki podłogowe z trójdrożnym systemem, opatentowaną technologią współosiową dla niestandardowych pomieszczeń i promieniowania fal dźwiękowych oraz trzy głośniki niskotonowe o długim skoku węglowej membrany dla najlepszej wierności impulsu. Ten zestaw dopełnia amplituner Denon DRA-800H oraz gramofon DUAL DT500. Oba produkty gwarantują najwyższą jakość dźwięku oraz wykonania. Amplituner Denon DRA-800H o mocy 145 W zapewnia długie i głośne sesje muzyczne oraz najwyższą łączność dzięki pięciu dostępnym portom HDMI. Również gramofon DUAL DT500 spełnia najwyższe wymogi hi-fi: takie funkcje, jak regulowany antypoślizg, adapter kardanowy i złącze USB są gwarantowane.

DEFINION 3 + DENON 800H + DUAL DT500
Źródło: www.psychosonda.pl/newsy/rsd-2023-polskie-plyty recordstoredaypolska.com

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.