Raper Kelvyn Colt podąża swoją własną drogą i nie daje się zaszufladkować

Jeszcze długo przed wydaniem własnego albumu Kelvyn Colt grał na koncertach, które były natychmiast wyprzedane. Podczas pracy nad pierwszym albumem Colt dał sobie czas i wydał tylko pięć utworów. Pochodzący z niemieckiego miasta Wiesbaden muzyk o niepowtarzalnym głosie i brzmieniu amerykańskich raperów tworzy muzykę inaczej, niż moglibyśmy tego oczekiwać. W 2015 roku rozpoczęła się historia sukcesu znanego już właściwie na międzynarodowej scenie muzycznej artysty, któremu wiele ludzi wróżyło wielką karierę. Obecnie Kelvyn Colt jest ambasadorem naszego nowego produktu – głośnika BOOMSTER. Poniżej chcielibyśmy przybliżyć Wam sylwetkę rapera.

Sukces z przekazem

Żadnych skandali czy szemranej przeszłości – za to teksty, w których raper porusza temat samotności, depresji oraz pytań o pochodzenie i przynależność. To wszystko opakowane w brzmienie, które jest udaną mieszanką hip-hopu, R’n’B, grime i trapu i którego inspiracją są różni muzycy, między innymi: Tupac, Kid Cudi i Eminem. To wszystko łączy w swojej twórczości Kelvyn Colt.

Porträt von Kelvyn Colt
Kelvyn Colt – sympatyczny raper pełen przeciwieństw

Muzyk pisze i śpiewa głównie w języku angielskim, ale od czasu do czasu tworzy również w języku niemieckim. Przy tym celowo miesza dwa języki, w których dorastał. Rapera nie można jednoznacznie zaszufladkować do określonej kategorii – i on sam wcale tego nie chce. Kelvyn ucieleśnia w sobie pewną mieszankę różnych wpływów, która w czasie globalizacji jest zupełnie normalna i należy do codzienności oraz z którą utożsamia się wielu fanów artysty. A to dlatego, że muzyk dzieli się swoimi prywatnymi doświadczeniami i przeżyciami z innymi.

“Bury me Alive” – jeden z jego największych hitów

Wydany w 2018 roku utwór „Bury me Alive” jest jednym z największych hitów Kelvyna Colta. Ogromny wpływ na sukces i rozpowszechnienie tego utworu miał fakt, że został on wykorzystany jako ścieżka dźwiękowa w serialu Netflixa „Wu Assassins”.

Pasujące produkty marki Teufel

Z niemieckiego Wiesbaden do wielkiego świata

Kelvyn Colt urodził się w 1994 roku w niemieckim mieście Wiesbaden jako Kelvyn Alaja. Jest synem niemieckiej matki i nigeriańskiego ojca, przez co jego życie jest ukształtowane przez dwie kultury. To uczucie znajdowania się zawsze pomiędzy dwoma kulturami, nie wiedząc do końca, do której z nich się tak na prawdę przynależy – właśnie te przemyślenia stały się tematem wielu utworów rapera.

Po ukończeniu szkoły Kelvyn zaczyna studiować prawo, jednak głęboko w duszy pragnie tylko jednego: tworzyć muzykę. Początki jego kariery w Niemczech nie były szczególnie udane. Artysta wprawdzie dostaje wiele ofert, jednak nie chce rapować wyłącznie po niemiecku. W końcu muzyk postanawia wziąć sobie radę głęboko do serca, by spróbować rozpocząć swoją karierę tam, gdzie pod względem języka zostanie najlepiej zrozumiany, i udaje się do Londynu. Tam z powodzeniem studiuje przedsiębiorczość i przy okazji rozpoczyna swoją karierę muzyczną.

Kelvyn Colt in einem Sessel sitzend mit Lautsprecher BOOMSTER von Teufel
W Londynie nastąpił przełom jego kariery: Kelvyn Colt

Obecnie raper lata między Londynem a Berlinem i wszędzie czuje się jak w domu. Swój pierwszy album Colt wydał w 2017 roku w wieku 23 lat i nazwał go „LH 914” – to nazwa jego biletu lotniczego do Londynu. Drugi album pojawił się już w 2018 roku. „Mind of Colt Pt.1” zawierał znowu wyjątkowo mało utworów, a dokładnie tylko sześć. Jak sam twierdzi, dzięki takiemu zabiegowi wpasowuje się idealnie w sposób, w jaki muzyka jest dzisiaj traktowana – jego twórczość wywołuje wprawdzie liczne emocje, ale albumowi poświęca się coraz mniej czasu i uwagi. Do tej pory jego koncepcja sprawdziła się.

Nowy projekt: ścieżka dźwiękowa do filmu “Fly”

Aktualnym projektem z 2021 roku, nad którym pracuje Kelvyn, jest ścieżka dźwiękowa do filmu „Fly”, który opowiada o aspirujących talentach tanecznych. Singiel pod tytułem „Harmony” Kelvyn nagrał wspólnie z wokalistką Mulay.

Dotychczasowe sukcesy i TBHG

Oprócz wyprzedanych koncertów między innymi w Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Chinach, Kelvyn Colt może pochwalić się innymi licznymi sukcesami w swojej jeszcze dosyć młodej karierze. Dotychczas muzyk podjął współpracę z marką Louis Vuitton oraz z Mercedes Benz. W 2019 roku Colt znalazł się na liście „30 under 30” magazynu Forbes, a niemieckie wydanie magazynu umieściło go nawet na okładce.

Jest jeszcze coś szczególnego. Kelvyn Colt w swoich tekstach nie tylko tematyzuje tematy integracji i przynależności, ale również aktywnie wspiera przyjazną i tolerancyjną atmosferę wśród swoich fanów. TBHG (Triple Black Heart Gang) to nie tylko nazwa jego wytwórni, ale również rosnącej społeczności.

Kelvyn Colt auf dem Boden sitzend
Kelvyn Colt kieruje się zasadą solidarności i traktowania wszystkich ludzi z szacunkiem i promuje ją również wśród społeczności swoich fanów.

Pod tą nazwą zrzeszają się najbliżsi fani rapera. Kelvyn Colt wraz z TBHG pragnie stworzyć przestrzeń dla tych, którzy nie mają wokół siebie ludzi, na których mogliby polegać, którzy ich doceniają i wspierają. Do tego celu wykorzystuje on niecodzienne koncepcje, aby solidarność wśród jego społeczności ciągle rosła. Na przykład raper i jego zespół organizują spotkania, na których jego fani, którzy zazwyczają chodzą na jego koncerty sami, mają możliwość poznania innych osób, z którymi mogliby się umówić i wspólnie udać się na jeden z jego występów.

Emocjonalna dedykacja dla mamy

Najpóźniej z piosenką pod tytułem „Mama” z jego drugiego albumu „Mind of Colt Pt.1” Kelvyn Colt pokazał, że nie boi się okazywać swoich emocji. Fani artysty regularnie wzruszają się przy piosence, którą raper napisał specjalnie dla swojej mamy w ramach podziękowań za jej wsparcie. W klipie Kelvyn wykonuje utwór „Mama” na żywo w akompaniamencie instrumentów smyczkowych, a w trakcie występu muzyka na widowni niespodziewanie pojawia się jego mama.

Jest również na fali sukcesu: BOOMSTER

Kelvyn Colt hält Lautsprecher BOOMSTER von Teufel in die Höhe
BOOMSTER – teraz w nowym wydaniu

Jeden z naszych najpopularniejszych głośników nadchodzi w nowym wydaniu: BOOMSTER. Możesz się spodziewać jeszcze lepszego dźwięku i jeszcze dłuższego czasu działania. BOOMSTER wyznacza nowe standardy.

▶ Zamknięty system stereo 2.1 z technologią Dynamore® zapewnia szeroką scenę dźwiękową i składa się z 2 głośników wysoko- i średniotonowych oraz centralnie zintegrowanego subwoofera typu downfiring do odtwarzania potężnego i szczegółowego dźwięku hi-fi

▶ Bluetooth 5.0 z aptX® do bezprzewodowej transmisji muzyki i podcastów w jakości płyty CD ze Spotify & Co. oraz zintegrowane radio FM i DAB+

▶ BOOMSTER obsługuje funkcję Multipoint (możliwość połączenia drugiego smartfona) oraz Multicast (dwa sparowane głośniki BOOMSTER odtwarzają muzykę jednocześnie)

▶ Głośnik nadaje się do użytku na zewnątrz dzięki wytrzymałej obudowie i ochronie przed strumieniami wody zgodnie z normą IPX5

Inne wytrzymałe głośniki Bluetooth

Powiązane artykuły

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.