DJ App - Tablet statt Turntable

5 aplikacji dla DJ-ów

Miksuj różne utwory, stwórz płynne przejścia i całkowicie spersonalizowane dźwięki: Aplikacje DJ-skie dla systemów iOS i Android zamieniają smartfony i tablety w wirtualne miksery. Można na przykład odtwarzać dwa utwory jednocześnie, miksować je i przełączać między nimi według własnego uznania. Masz również możliwość odtwarzania muzyki wolniej lub szybciej oraz dodawania filtrów i efektów do utworów. Kolejna zaleta: aplikacja dla DJ-ów może uzyskać dostęp do różnych usług streamingowych, takich jak Spotify, TIDAL, Deezer lub SoundCloud, a także korzystać z przechowywanych tam list odtwarzania.

5 najlepszych aplikacji dla DJ-ów dla Androida i iOS

Oferta darmowych i płatnych aplikacji dla DJ-ów stale się rozszerza. Poniższe pięć aplikacji dla DJ-ów jest dostępnych w systemie Android i/lub iOS i zawsze zajmują wysokie miejsca w rankingach.

TRAKTOR DJ 2

Screenshot der DJ-App TRAKTOR DJ 2
Dwie ścieżki dźwiękowe mogą być miksowane razem w TRAKTOR DJ 2.

TRAKTOR DJ 2 to darmowe oprogramowanie dla DJ-ów, które oferuje początkującym solidny zakres funkcji bez przytłaczania ich zbyt wieloma mozliwościami. Aplikacja oferuje dwa wirtualne decki w różnych układach, kilka standardowych funkcji, takich jak pitch fader, przyciski synchronizacji, beat jumps i pętle. Wirtualny mikser oferuje najpopularniejsze funkcje, dzięki którym ścieżki mogą być harmonijnie miksowane i tworzone. Jeśli chcesz bezpośrednio nagrywać swoje miksy, możesz skorzystać z wewnętrznej funkcji nagrywania. TRAKTOR DJ 2 jest dostępny dla systemu iOS na iPadzie oraz w wersji na komputery stacjonarne.

Algoriddim Djay Free i Pro

DJ-App Djay 2 gibt es sowohl für Android als auch iOS.
Aplikacja DJ Djay 2 jest dostępna zarówno dla systemu Android i iOS

Twórcy Algoriddim Djay od dawna znają się na aplikacjach dla DJ-ów i dlatego dostarczają niezwykle solidny produkt. Aplikacja oferuje wiele opcji: Oprócz podstaw, takich jak pętle, regulacja prędkości odtwarzania i uderzeń na minutę (BPM), to oprogramowanie oferuje również różne efekty do kreatywnej zmiany utworów. Dzielenie i ponowne łączenie utworów również nie stanowi problemu. Można również skorzystać z funkcji scratch, aby poczuć się jak prawdziwy DJ.

Kolejną praktyczną funkcją jest możliwość łatwego nagrywania samodzielnie stworzonych dźwięków i odtwarzania ich później. Nie bez powodu ta aplikacja dla DJ-ów od lat jest jedną z najpopularniejszych na rynku. Algoriddim Djay może korzystać z danych muzycznych z pamięci smartfona lub tabletu, ale niestety nie ma już możliwości integracji Spotify. Algoriddim Djay jest dostępny jako darmowa aplikacja, ale także jako płatna wersja Pro z większą liczbą funkcji dla systemów Android, iOS i Windows.

edjing Mix

DJ-App Edjing Mix
Interfejs aplikacji DJ edjing Mix

edjing Mix jest również polecaną aplikacją dla miłośników muzyki. Korektor, różne filtry i efekty dźwiękowe oraz pełna kontrola nad BPM oferują wszystko, czego potrzeba do miksowania dźwięku. Dzięki przejrzystemu interfejsowi można łatwo przygotowywać kolejne utwory i odtwarzać muzykę bez przerw. edjing Mix umożliwia również niezwykle elastyczną integrację muzyki, w przeciwieństwie do wielu innych aplikacji dla DJ-ów. Nie ma znaczenia, czy korzystasz ze Spotify, TIDAL, Soundcloud czy iTunes. Muzyka z pamięci masowej w chmurze, takiej jak Dropbox, iCloud i Google Drive, może być również zintegrowana za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Po zmiksowaniu utworu można udostępnić go fanom za pośrednictwem takich aplikacji, jak: WhatsApp, Facebook, X i inne.

Cross DJ Pro

DJ-App Cross DJ Pro
Widok fali w aplikacji DJ Cross DJ Pro

Jeśli darmowa aplikacja Cross DJ Free nie jest dla Ciebie wystarczająca, ponieważ potrzebujesz bardziej zaawansowanych opcji, Cross DJ Pro może Cię zainteresować: Liczne funkcje tej płatnej aplikacji DJ przypominają profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Intuicyjny interfejs użytkownika można dostosować do własnych upodobań. Dzięki równoległemu wyświetlaniu kształtu fali synchronizacja dwóch ścieżek jest dziecinnie prosta – nie wspominając o tym, że aplikacja chętnie robi to sama i może to zrobić automatycznie, jeśli tego chcemy. Bardzo interesujące dla zaawansowanych użytkowników jest również to, że aplikacja DJ reaguje na zmiany bez opóźnień, dzięki czemu jeszcze bardziej przypomina prawdziwy mikser DJ – również dzięki bardzo realistycznemu dźwiękowi scratchowania.

VirtualDJ Remote

VirtualDJ Remote ermöglicht das Djing auf Smartphone und Tablet.
VirtualDJ Remote umożliwia DJ-owanie na smartfonie i tablecie

VirtualDJ twierdzi, że oferuje więcej (innowacyjnych) funkcji niż jakiekolwiek inne oprogramowanie dla DJ-ów. Zdania na “scenie” są jednak podzielone: jedni ubóstwiają tę aplikację, inni demonizują jej przesadnie zaawansowaną strukturę. Często można przeczytać, że DJ-e pracujący z VirtualDJ są szybko wyśmiewani przez innych.

Naszym zdaniem : Jak to często bywa, jest to po prostu kwestia gustu. Faktem jest, że VirtualDJ jest dostępny jako darmowe i płatne oprogramowanie dla DJ-ów i może być połączone ze smartfonem lub tabletem za pośrednictwem aplikacji VirtualDJ Remote za niewielką opłatą. Wymagane jest jednak, aby oprogramowanie VirtualDJ było już zainstalowane na komputerze.

Wskazówka: Odkryj także moc sztucznej inteligencji podczas kreowania własnej muzyki!

Zabierz swój dźwięk wszędzie dzięki głośnikom Bluetooth firmy Teufel

Zestaw Stereo ROCKSTER AIR 2

Zestaw Stereo ROCKSTER AIR 2

5499,00 zł6499,00 zł
ROCKSTER AIR 2 + Stojak K&M 21476

ROCKSTER AIR 2 + Stojak K&M 21476

3299,00 zł3799,00 zł
ROCKSTER

ROCKSTER

4149,00 zł4599,00 zł

Nie tylko w podróży: rozkręć następną imprezę domową dzięki aplikacji dla DJ-ów

Aplikacje dla DJ-ów to nie tylko fajny gadżet do stworzenia odjechanej listy odtwarzania na wieczorne bieganie. Dzięki nim szybko staniesz się DJ-em na następnym przyjęciu urodzinowym lub wieczorze panieńskim swojego przyjaciela lub przyjaciółki. Istnieją różne opcje streamingu, dzięki czemu muzyka jest słyszalna nie tylko przez słuchawki. Na przykład dzięki funkcji Multiroom można łatwo wypełnić dźwiękiem wszystkie pomieszczenia w domu – i oczywiście ogród – w tym samym czasie.

Ale gdzie właściwie znajdujesz nową muzykę do swoich DJ-skich układanek?

Wskazówka: Usługi streamingu muzyki, takie jak Spotify i TIDAL, oferują funkcje wyszukiwania nowych płyt i albumów. Istnieją również inicjatywy takie jak United We Stream, gdzie można posłuchać setów DJ-skich na żywo i uzyskać wiele inspiracji. Można też kupować muzykę zamiast ją streamować. Praktyczne wskazówki dotyczące nagrywania własnych setów można znaleźć w naszym artykule na temat sprzętu DJ-skiego na imprezę domową.

Muzyka w całym domu: systemy Multiroom firmy Teufel

Dobrą wiadomością jest to, że niekoniecznie potrzebujesz nowego systemu high-end, aby odtwarzać muzykę w kilku pokojach. Jeśli posiadasz już zestaw głośników hi-fi, rozwiązaniem jest Streamer. To niepozorne urządzenie jest czymś w rodzaju centrum sterowania, które umożliwia streaming muzyki z internetu i dystrybucję muzyki do głośników. Oznacza to, że możesz przesyłać muzykę strumieniowo za pośrednictwem dowolnego systemu hi-finawet w przypadku starszych urządzeń, które nie obsługują wi-fi.

STEREO M 2 to głośniki Multiroom i gramofon w jednym

STEREO M 2: Głośniki STEREO M 2 firmy Teufel to prawdziwa uczta dla uszu. Dwa głośniki zapewniają najlepszy dźwięk w domu i zdobywają punkty dzięki licznym funkcjom. Możesz słuchać swoich ulubionych list odtwarzania ze Spotify i innych aplikacji, przez wi-fi, AUX lub Bluetooth i zamienić swój salon w salę koncertową.

ONE M: System all-in-one ONE M sprawi, że odkryjesz swoją ulubioną muzykę na nowo. Dzięki zintegrowanemu subwooferowi możesz poczuć energię niskich tonów w całym ciele; aż 7 przetworników doskonale podkreśla każdą barwę dźwięku. Podłącz swoje urządzenie do systemu dźwiękowego przez wi-fi lub Bluetooth i odkryj muzykę z innego świata. Sparuj ONE M z innymi głośnikami, a bezstratny dźwięk Multiroom będzie gwarantowany.

Inne interesujące produkty Teufel

ROCKSTER GO 2

ROCKSTER GO 2

689,00 złW różnych kolorach
ROCKSTER AIR 2

ROCKSTER AIR 2

2799,00 zł3299,00 zł
ROCKSTER GO 2

ROCKSTER GO 2

599,00 zł689,00 złW różnych kolorach

Podsumowanie: aplikacje dla DJ-ów zapewniające indywidualne brzmienie

  • Sklepy z aplikacjami Google i Apple oferują ogromny wybór darmowych i profesjonalnych aplikacji dla DJ-ów dla systemu Android i iOS.
  • Stwórz własne układanki za pomocą aplikacji dla DJ-ów – dzięki płynnym przejściom, wielu efektom i scratchowaniu jak profesjonaliści.
  • Aplikacje dla DJ-ów łączą muzykę z lokalnej pamięci urządzenia i wielu usług streamingowych.
  • Aplikacje dla DJ-ów umożlwiają nagłośnienie wszystkich pomieszczeń w domu dzięki funkcji Multiroom Streaming.

Zdjęcie tytułowe: ©Scott Schiller Określone prawa zastrzeżone. Źródło: Wikimedia
Zdjęcie 1: ©Native Instruments. Źródło: App Store
Zdjęcie 2: ©Algoriddim. Źródło: Google Play
Zdjęcie 3: ©DJiT. Źródło: Google Play
Zdjęcie 4: ©Mixvibes. Źródło: Google Play
Zdjęcie 5: ©VirtualDJ. Źródło: Google Play

Einstellungen

Links bei Klick in einem neuen Fenster öffnen:
Menü bei Seitenaufruf aufklappen:
Buttons bei Seitenaufruf sichtbar:
HIDE Funktion: Editor komplett ausblenden
PDP aufklappen
Favoriten

Najnowszy artykuł

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.