Logo Pro-Ject

Gramofony Pro-Ject: połączenie wysokiej jakości produktów i zrównoważonej produkcji

Kochasz winyle, a Dzień Płyty Winylowej przypadający 12 sierpnia od dawna jest najważniejszym świętem w Twoim kalendarzu? W takim razie świetnie trafiłeś! Teufel rozszerzył swój asortyment o trzy modele gramofonów austriackiego producenta Pro-Ject. Obiecują one wysoką jakość muzyki i nowoczesny design. Poniżej przedstawimy krótki opis tej firmy.

Pro-Ject: pionier analogowego odrodzenia

Za firmą Pro-Ject stoi przede wszystkim entuzjasta Heinz Lichtenegger. Pochodzący z Dolnej Austrii Lichtenegger założył firmę w 1991 roku – w czasie, gdy sprzedaż płyt CD gwałtownie rosła, a gospodarka Europy Wschodniej podupadała. Lichtenegger wierzył jednak w powrót winylu i dźwięku analogowego.

W młodości Lichtenegger sprzedawał swoje pierwsze urządzenia hi-fi przyjaciołom i znajomym na stacji benzynowej swojej matki w rodzinnej miejscowości, czym chciał wyrobić sobie dobre imię. Następnie przeniósł się do Wiednia, aby pracować w branży hi-fi.

Historia Pro-Ject rozpoczęła się wkrótce potem na przyjęciu, na którym córka czeskiego ambasadora wspomniała o gramofonie firmy Tesla. Zwróciło to uwagę Lichteneggera, który spontanicznie odwiedził fabrykę byłego państwowego producenta w Czechach. Tam Lichtenegger dostrzegł potencjał gramofonu Tesla NC 500, na bazie którego powstał Pro-Ject 1. Dzięki wizji Lichteneggera dotyczącej tworzenia wysokiej jakości gramofonów, produkcja trwa do dziś w tym miejscu, które w tamtym czasie było na skraju bankructwa.

Pro-Ject 1: gramofon hi-fi z 1991 roku

Zaskakująco szybko prasa branżowa dowiedziała się o ręcznie robionych gramofonach czeskiej produkcji i pochwaliła ich jakość – w niemieckim magazynie hi-fi gramofon Pro-Ject 1 wylądował w pierwszej dziesiątce urządzeń najwyższej klasy. Odzew był tak obiecujący, że Lichtenegger postawił wszystko na jedną kartę i założył swoją firmę w Wiedniu – zawsze przekonany, że audiofile tacy jak on zachowają analogowy dźwięk w erze cyfrowej i że odrodzenie płyt winylowych jest możliwe.

Od sprzedaży na stacjach benzynowych do światowego lidera rynku

Historia sukcesu firmy Pro-Ject to lekcja cierpliwości, poświęcenia i przekonania. Podczas gdy Discmany były zastępowane przez odtwarzacze MP3, Lichtenegger szukał innych partnerów produkcyjnych w Europie, którzy wierzyli w odrodzenie analogowych odtwarzaczy tak samo jak on. To, czego szukał, znalazł w Europie Wschodniej, jednak ostatecznie swoich partnerów znalazł w Niemczech. Lichtenegger pozostaje wierny wartościom swojej firmy: gramofony są w dużej mierze wykonywane ręcznie z wysokiej jakości materiałów i pozbawione zbędnych funkcji. Oznacza to, że są przystępne cenowo dla konsumentów i zachowują nowoczesny, minimalistyczny design.

Heinz Lichtenegger damals & heute
Heinz Lichtenegger kiedyś i dziś (po lewej: rok 1995, po prawej: rok 2022)

To właśnie ta filozofia sprawia, że gramofony Pro-Ject są tak interesujące, i to nie tylko dla purystów hi-fi. Lata ciężkiej pracy w końcu się opłaciły: wbrew cyfrowemu trendowi płyta winylowa powróciła w wielkim stylu.

„Dzięki naszym produktom przyczyniliśmy się do odrodzenia muzyki analogowej“

Heinz Lichtenegger

Obecnie firma Lichteneggera Audio Tuning Vertriebs GmbH sprzedaje do 200 000 gramofonów rocznie, co czyni ją światowym liderem na rynku wysokiej jakości gramofonów. Główna siedziba firmy znajduje się w Dolnej Austrii, w Mistelbach.

Gramofony Pro-Ject w sklepie Teufel

CAGE

CAGE

449,00 zł789,00 zł

Wytrzymałe i długotrwałe produkty dla audiofilów

Pro-Ject produkuje gramofony w takich europejskich lokalizacjach, jak Czechy, Słowacja i Niemcy. 97 procent użytych surowców i materiałów reklamowych pochodzi z regionów zakładów produkcyjnych. Gramofony Pro-Ject są nie tylko produkowane w sposób zrównoważony dla środowiska, ale są również wyjątkowo trwałe. Wybór materiałów odgrywa tak samo ważną rolę, jak skupienie się na najważniejszych elementach, czyli na dobrym dźwięku.

Pro-Ject-Produktion
Gramofony firmy Pro-Ject są w dużej mierze wykonywane ręcznie.

Właśnie te wartości łączą firmę Teufel i Pro-Ject. Obie marki koncentrują się na wysokiej jakości wykonania produktów audiofilskich, które towarzyszą ludziom tak długo, jak to możliwe.

Głośniki Teufel i gramofony Pro-Ject w najlepszym wydaniu

Dzięki zestawowi składającemu się z głośników Teufel i gramofonu Pro-Ject otrzymasz idealny sprzęt do winylowej konfiguracji stereo. Spodziewaj się analogowego dźwięku hi-fi najwyższej klasy!

Bundle THEATER 500 KOMBO + Pro-Ject Debut S Phono
Zestaw hi-fi dla fanów winyli: kolumny podłogowe THEATER 500 i gramofon Pro-Ject Debut S Phono

THEATER 500 KOMBO + Pro-Ject Debut S Phono: Kolumny podłogowe THEATER 500 wraz z amplitunerem KOMBO 62 i gramofonem Pro-Ject Debut S Phono są dostępne wyłącznie w sklepie Teufel! Ten potężny system hi-fi imponuje naturalnym i zrównoważonym dźwiękiem trójdrożnego systemu, w tym systemu bass reflex typu down-firing. Gramofon posiada napęd paskowy, wysokiej jakości ramię adaptera i opcjonalny przedwzmacniacz, magnetyczną technologię antypoślizgową oraz regulowaną siłę napędową.

ULTIMA 40 KOMBO + Pro-Ject A1: Legendarne kolumny ULTIMA 40 gotowe do gry wraz z amplitunerem i w pełni automatycznym gramofonem gwarantuje potężną i pełną basów reprodukcję dźwięku dzięki trójdrożnej konstrukcji z podwójnym głośnikiem niskotonowym. Pro-Ject A1 może być obsługiwany za pomocą jednego przycisku, przy czym automatyczny system działa całkowicie mechanicznie.

▶ Zobacz wszystkie gramofony w sklepie Teufel

Te produkty mogą również Cię interesować:

DEFINION 3

DEFINION 3

6899,00 zł8299,00 złW różnych kolorach
ULTIMA 20 + Marantz M-CR612

ULTIMA 20 + Marantz M-CR612

3699,00 zł4599,00 złW różnych kolorach
ULTIMA 20 CONCEPT Power Edition 2.1 set

ULTIMA 20 CONCEPT Power Edition 2.1 set

2799,00 zł3299,00 złW różnych kolorach

Przewodnik po gramofonach na blogu Teufel

Na naszym blogu znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o winylach i dźwięku analogowym. Przeczytaj na przykład te artykuły:

Tutaj znajdziesz również informacje na temat corocznego święta Record Store Day. Jakie było Twoje ostatnie winylowe odkrycie?

Zdjęcie tytułowe, zdjęcie 1/2/3: Dzięki uprzejmości firmy Pro-Ject Audiosystems

Powiązane artykuły

Uwaga: Funkcja komentowania jest dostępna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8 do 21.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.