Mann beim Aufwachen im Bett neben einem Radio und einer Pflanze

RADIO ONE: Twój dzień zaczyna się od “YAY”!

Pożegnaj się raz na zawsze z płaskim dźwiękiem Twojego smartfona. W Teufel zadaliśmy sobie pytanie, w jaki sposób możemy przyczynić się do poprawy jakości Twojej codziennej rutyny i postanowiliśmy na nowo zdefiniować budzik radiowy. Zajrzyj z nami za kulisy naszego nowego produktu RADIO ONE i ciesz się przydatnymi wskazówkami dotyczącymi spokojnego i relaksującego snu.

RADIO ONE – mistrz budzenia o potężnym brzmieniu

Stworzony w Berlinie innowacyjny głośnik do domu i mieszkania RADIO ONE jest wyposażony w radio DAB+/FM, technologię Bluetooth 5.1 i funkcję budzenia. Przeznaczony do sypialni, kuchni lub jako uzupełnienie Twojego domowego biura RADIO ONE oferuje najlepszą jakość odtwarzania zachowując przy tym intuicyjną obsługę.

Wyważona i precyzyjna akustyka była naszym celem od samego początku projektowania RADIO ONE. Z badań dotyczących aktywności mózgu i snu wiemy, jaki wpływ na poziom energii ma jakość wstawania i zasypiania.

Dlatego obudź się z Twoją ulubioną muzyką. Zacznij swój dzień na Twój sposób w towarzystwie niezwykle dobrego dźwięku.

Odpowiednia higiena snu

Dobry dźwięk i sleeptimera RADIO ONE pomogą Ci zasnąć

To, jak długo, głęboko i dobrze śpimy, zależy od wielu czynników. Nie ma ustalonych standardowych norm. Nasz wewnętrzny zegar, nasz wiek, geny, stan zdrowia, pozycja podczas snu i czynniki środowiska odgrywają ogromną rolę. Jak wyglądała jakość naszego snu, dowiemy się o poranku.

Te porady mogą pomóc Ci poprawić jakość Twojego snu:

  • Zadbaj o przyjemną temperaturę pomieszczenia i świeże powietrze.
  • Unikaj zbyt jasnych lub zimnych źródeł światła, zbyt obcisłych ubrań, hałasu czy włączonego telewizora w nocy.
  • Zrezygnuj z mocnych napojów i ciężkich posiłków przed pójściem spać.
  • Zainwestuj w materac dopasowany do Twojej wagi i budowy ciała oraz poduszki, które odciążają odcinek szyjny kręgosłupa.
  • Wybierz taką pozycję do spania, w której nie będziesz zginać ani ściskać kończyn, aby uniknąć skurczy i napięć.
  • Idź do łóżka wtedy, gdy jesteś zmęczony i śpij tyle, ile faktycznie potrzebuje Twoje ciało do wypoczynku. Reguła 8 godzin nie zawsze obowiązuje. Również zbyt duża ilość snu może powodować spadek energii.
  • Ćwiczenia rozciągające i oddechowe, takie jak joga lub lekkie rozciąganie zapewniają większą elastyczność, dobre krążenie, zrównoważony puls oraz ciśnienie krwi. Już tylko kilka minut ćwiczeń dziennie gwarantuje większe rozładowanie napięcia i relaks.
  • Wyłącz swoje myśli. Koncentracja na oddechu pomoże Ci zagłuszyć wszystkie myśli.
  • Zastosuj relaksującą muzykę i funkcję sleeptimera, aby cieszyć się cichą i spokojną nocą

RADIO ONE: zaprojektowany, aby uprzyjemnić Twój dzień

RADIO ONE zostało zaprojektowane tak, aby pomóc Ci komfortowo zorganizować i rozpocząć Twój dzień. Już podczas śniadania możesz słuchać wiadomości za pośrednictwem radia DAB+/FM, przesyłać muzykę ze Spotify, YouTube lub odtwarzać swoją własną muzykę za pomocą Bluetooth. Podczas przerwy w pracy możesz słuchać ulubionych podcastów oraz użyć sleeptimera do medytyacji i spokojnego snu. Niezależnie od tego, jak będzie wyglądał Twój dzień – RADIO ONE będzie Ci towarzyszyć przez cały czas.

RADIO ONE: poprawia Twoje samopoczucie

Preferujesz zwykły alarm? W takim razie wybierz jeden z czterech specjalnie dla Ciebie zaprojektowanych dźwięków alarmu: BOOST, YAY DAY, BERLIN lub RADIANT. Inspiracją dla alarmu BERLIN było brzmienie dzwonów berlińskiego Kościoła Pamięci.

Za dźwięk odpowiedzielane są dwa pełnozakresowe przetworniki znajdujące się w konstrukcji głośnika i napędzane przez wydajny wzmacniacz Class-D, które są dodatkowo wspierane przez pasywną membranę, znajdującą się z tyłu urządzenia. Czysty i mocny bas jest zatem gwarantowany. Dzięki naszej technologii Dynamore towarzyszyć Ci będzie nie tylko dobre brzmienie, ale równiez szeroka scena dźwiękowa.

Tak niekonwencjonalny, jak Teufel: Joel Suárez Gómez rozpoczyna dzień od tańca

Urodzony na Kubie Joel Suárez Gómez muzykę i rytm ma dosłownie we krwi. Już w wieku 9 lat Joel odkrył w sobie pasję do baletu. Jego artystyczne zainteresowania inspirują go do poszukiwania nowych kierunków. I tak oto Joel łączy kubański folklor z nowoczesnymi technikami i klasycznym baletem. Od 2013 roku Joel mieszka i pracuje w Berlinie jako tancerz, artysta i choreograf. Tak jak my, również Joel opowiada się za rozwijaniem własnej indywidualności, otwartością i różnorodnością. Mogliśmy mu towarzyszyć podczas jego porannej rutyny – i podzielić się z Tobą efektami tej współpracy.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Opatentowany design: inteligentny wyświetlacz 

Dopasowaliśmy kształt nowego głośnika, aby zapewnić naszym klientom intyuicyjną obsługę przy zachowaniu optymalnej funkcjonalności, przyjemność w dotyku i elegancki wygląd.

Obudowa wykonana z wysokiej jakości matowego tworzywa sztucznego i eleganckiego materiału w kolorze czarnym lub jasnoszarym idealnie dopasowuje się do wystroju wnętrza każdego salonu. Panel obsługi został celowo zredukowany do minimum, a antena dla radia DAB+/FM została schowana w podstawie urządzenia tak, aby gwarantowała optymalne zastosowanie.

Inteligentny wyświetlacz dopasowuje się do światła w pomiesczeniu, w którym właśnie się znajdujesz

Prawdziwym zaskoczeniem jest starannie przemyślany wyświetlacz LCD: podczas pracy radia możesz ręcznie dopasować jasność ekranu na czterech poziomach. W trybie czuwania masz do dyspozycji nawet pięć poziomów jasności. Jeśli aktywujesz funkcję automatycznego włączania, zintegrowany czujnik światła zadba o optymalną regulację jasności w Twojej sypialni, kuchni lub w domowym biurze. W ten sposób zagwarantujesz sobie odpowiednie oświetlenie o każdej porze dnia i nocy.

Segmentacja czcionki na wyświetlaczu została przez nas opatentowana: dla najlepszej czytelności w każdych warunkach.

Inemuri — sztuka krótkiej drzemki  

Dank elegantem Design fügt sich das RADIO ONE in deine Wohnkulisse

Spanie w miejscach publicznych jest popularną praktyką w Japonii, oznaką pracowitości i gwarantuje uznanie. A kto jest wynalazcą tego pomysłu? – Samuraje. Inemuri (z jap. „ być obecnym i spać) inspiruje ludzi na całym świecie. Coraz więcej firm wyposaża dźwiękoszczelne pomieszczenia w wygaszane oświetlenie, aby pracownicy mogli wypocząć i zregenerować siły. Również drzemki w parku są już na porządku dziennym. Także w domowym biurze możemy uciąć sobie krótką drzemkę: wystarczy dobrze przewietrzyć pomieszczenie, wyłączyć telefon, włączyć relaksującą muzykę, znaleźć wygodną pozycję i spróbować zasnąć na 20 minut. O powrocie do pracy przypomni Ci brzmienie RADIO ONE w jakości hi-fi.

Powiązane artykuły

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.