Modernizacja systemu o technologię DAB+

Przyszłość radia jest cyfrowa: analogowy przekaz FM jest stopniowo wycofywany. Niedługo również i Ty będziesz musiał przejść na radio cyfrowe, jeśli nadal będziesz chciał słuchać ulubionych stacji radiowych. Ten cyfrowy standard transmisji nosi nazwę DAB+. Przejście na transmisję cyfrową już dzisiaj przynosi spore korzyści. Nie musimy wyrzucać starych odbiorników, które nie obsługują standardu cyfrowego – możemy je zmodernizować o technologię DAB+.

W jaki sposób zmodernizować urządzenie o technologię cyfrową DAB+?

Zwykłe radio można bardzo łatwo zmodernizować o technologię DAB+. Moduły są zazwyczaj niezwykle kompaktowe (mają długość talii kart) i wystarczy je podłączyć do odbiornika, na przykład poprzez złącze AUX. Istnieją także inne rozwiązania, które do tego celu wykorzystują port USB lub bezprzewodowy standard Bluetooth.

Takie rozwiązanie sprawia, że odtwarzacz CD, system hi-fi, radio FM, radio samochodowe, a nawet telefon będą przystosowane do pracy z technologią DAB+. Jedyny warunek: Twój aktualny odbiornik musi być wyposażony w kompatybilny interfejs.

Przykładem takiego modułu jest DAB+A węgierskiego producenta Dension. Ten odbiornik DAB+ jest sterowany za pomocą aplikacji. Aktywne anteny są opcjonalnie dostępne w sklepie. Antena radiowa jest zasilana poprzez moduł odbiornika. Z kolei inne rozwiązania są wyposażone w niewielki wyświetlacz i przyciski.

Dla pasjonatów dźwięku stereo

Czy cyfrowa transmisja radia jest lepsza? Zalety technologii DAB+

  • ✔ Stabilność odbioru: W zależności od lokalizacji, transmisja FM jest często zakłócana szumami lub zanikiem sygnału; radio cyfrowe pozostaje stabilne nawet przy słabszym sygnale. Dopiero poza obszarem transmisji następuje jej przerwanie.
  • ✔ Jakość dźwięku: W zależności od częstotliwości transmisji (k/bit), z jaką stacja nadaje swój program, radio cyfrowe uzyskuje bardziej zróżnicowany i pełniejszy obraz dźwiękowy niż ten, do którego przyzwyczaiła nas transmisja FM.
  • ✔ Dodatkowe usługi: W zależności od odbiornika można przesyłać dodatkowe treści, takie jak teksty i mapy pogody, tabele sportowe czy okładki albumów. Czy i w jaki sposób są one oferowane, zależy oczywiście od nadawcy i od odbiornika.

Skompletuj swój zestaw dzięki systemom marki Teufel i technologii DAB+

Logo-Standards für Bluetooth, DAB+ und mehr
Amplituner stereo, który potrafi znacznie więcej, niż tylko odtwarzać płyty CD
  • ULTIMA 40 KOMBO: Multitalent na każdą dźwiękową okazję. Z ULTIMA 40 KOMBO wszystko jest możliwe: streaming muzyki, odbiór radia, odtwarzanie płyt CD i dźwięku telewizyjnego. Należąca do systemu ULTIMA 40 zawiesiła wysoko poprzeczkę dla innych produktów audio.
  • ▶ RADIO 3SIXTY: RADIO 3SIXTY łączy w sobie design klasycznych radioodbiorników z nowoczesną technologią. Obsługa radia możliwa jest za pomocą aplikacji, pilota zdalnego sterowania lub sterowania głosowego Amazon Alexa. Odtwarzaj muzykę za pośrednictwem DAB+, radia internetowego, Amazon Music lub Spotify i ciesz się dźwiękiem 360 stopni dzięki technologii Teufel Dynamore®.
Mit dem 3Sixty Radio ist DAB+ nachrüsten nicht nötig
Świetny design audio do odtwarzania DAB+ i muzyki poprzez streaming
  • BOOMSTER: Pod względem akustycznym głośnik BOOMSTER został zaplanowany całkowicie od nowa. Oczywiście wszystko po to, aby uzyskać jeszcze wyższą jakość dźwięku i aby głośnik stał się wszechstronniejszym urządzeniem. Certyfikowana ochrona systemu dźwiękowego przed wodą jest możliwa dzięki zastosowaniu zamkniętej budowy, która niesie ze sobą również akustyczne zalety.
  • ▶ W naszym sklepie internetowym znajdziesz także soundbary wraz ze zintegrowanym radiem oraz urządzenia ze zintegrowanym radiem internetowym

Słuchawki marki Teufel

AIRY TRUE WIRELESS

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

Podsumowanie: Nie musimy wyrzucać urządzeń z analogową transmisją radia

  • Za pomocą zewnętrznego modułu odbiornika można zmodernizować radio samochodowe, domowe systemy audio lub smartfony o technologię DAB+
  • W zależności od rozwiązania, za interfejs służą złącze AUX, port USB lub standard Bluetooth
  • Węgierski producent DENSION oferuje odbiorniki DAB+ z pasującą aplikacją do sterowania

Najnowszy artykuł

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.