VARTA: pełna energii od 1887 roku

Baterie, powerbanki, kolektory słoneczne: firma VARTA jest ekspertem w dziedzinie magazynowania energii i udostępniania jej w bezprzewodowej formie. Tym samym VARTA jest również idealnym partnerem dla naszej firmy, gdyż nawet najbardziej wytrzymała bateria głośników Bluetooth wyczerpuje się na długich wycieczkach. Właśnie wtedy dobrze jest mieć pod ręką mobilny akumulator, który jest już teraz dostępny w sklepie internetowym Teufel. W tym artykule przedstawiamy to bogate w tradycje przedsiębiorstwo.

Od Arktyki aż do Księżyca: VARTA była już (prawie) wszędzie

Historia tego przedsiębiorstwa rozpoczęła się w 1887 roku jako „Accumulatoren Fabrik Tudorschen Systems Büsche & Müller OHG” założonego przez Adolfa Müllera w Hagen. Centrum zainteresowania nie zmieniło się od 130 lat: akumulatory były i są głównym obszarem działania firmy. Od 1904 roku istnieje również spółka zależna „VARTA Accumulatoren GmbH, Berlin” – a wraz z nią również ta znana marka.

Adolf Müller, założyciel firmy VARTA (Copyright VARTA AG)

Już w 1896 roku VARTA pokazała, co potrafią akumulatory – podczas wyprawy Fridtjofa Nansena na biegun północny. Misja zakończyła się sukcesem: akumulatory pomyślnie przetrwały ekstremalną temperaturę o wartości -50 stopni.

Baterie VARTA w akcji podczas wyprawy badawczej statku ‘Fram’ od 1893 do 1896 roku i podczas 15-miesięcznej wyprawy saniami doktora Nansena i Leutnanta Johansena (Copyright VARTA AG)

Jednak ekspedycja na lodowatą Arktykę nie była najbardziej niezwykłą lokalizacją akumulatorów VARTA. Podczas lądowania na Księżycu w kamerze Neila Armstronga znajdowały się baterie firmy VARTA. Temperatury wahały się na satelitach Ziemi między 130 a 160 stopniami – co jest jeszcze większym wyzwaniem.

Legendarna kamera była zasilana również przez baterie VARTA (Copyright VARTA AG)

Wirtualny spacer po muzeum VARTA

Wiele detali i znalezisk z historii firmy VARTA można znaleźć w starannie urządzonym muzeum VARTA. Kliknij na zdjęcie, aby wirtualnie zwiedzić muzeum VARTA.

Przejdź do wirtualnego spaceru

Inne małe i duże kamienie milowe w historii przedsiębiorstwa VARTA:

 • Od 1997 roku rozpoczęcie produkcji mikrobaterii w Ellwangen
 • W 2002 roku doszło do podzielenia obszarów firmy: VARTA Microbaterry GmbH łączy wszystkie globalne działania związane z mikrobateriami, Johnson Controls, Inc. przejęło obszar związany z akumulatorami samochodowymi, a Spectrum Brands, Inc. zajęło się ogniwami komercyjnymi tzw. bateriami
 • 2011 rozpoczęła się budowa największej na świecie fabryki baterii do aparatów słuchowych
 • Od 2014 roku produkowane są tylko przyjazne środowisku baterie bezrtęciowe
 • Wpisanie w indeksy akcyjne MDAX i TecDAX w 2019 roku

Pasujące produkty Teufel

Zawsze do przodu – VARTA stawia na innowacje i troskę o środowisko

Tradycja w firmie VARTA nie oznacza stania w miejscu. Wręcz przeciwnie, już od samego początku innowacje wyróżniały historię tej firmy i jej produktów. Przedsiębiorstwo kontynuuje tę tradycję, na przykład dzięki własnemu centrum innowacji i badań. Efektywniejsze procesy produkcji, nowe materiały, zapewnienie jakości – to wszystko jest tutaj badane i testowane. W ten sposób wspierany jest zespół rozwoju, który zawsze może korzystać z najnowszych odkryć przy tworzeniu nowych produktów i dalszych badań.

Dodatkowo od wielu lat znaczącą rolę we wszystkich obszarach firmy odgrywa również zrównoważony rozwój. Produkcja oszczędzająca zasoby, bezpieczeństwo i trwałość produktów, ale również lokalizacja produkcji w Niemczech oraz wsparcie każdego pracownika odzwierciedlają filozofię firmy.

Aby nie zabrakło Ci energii: powerbanki marki VARTA w sklepie Teufel

VARTA Wireless Power Bank
Na życzenie ładuje również bezprzewodowo: Bezprzewodowy Powerbank VARTA
 • Bezprzewodowy Powerbank VARTA: Ten powerbank jest również ładowarką dla smartfonów, które obsługują standard Qi dla bezprzewodowego ładowania. Powerbank dostarczy również energii Twoim słuchawkom, głośnikom i innym urządzeniom za pomocą kabla i naładuje aż do czterech urządzeń jednocześnie. Kompletnie naładowany służyć Ci będzie pojemnością 10.000 mAH.
 • Energy Powerbank VARTA: Ten w pełni naładowany powerbank o pojemności 10.000 mAH mieści w sobie aż do 2,5 ładowań smartfona. Dzięki trzem złączom – 2x USB-A i 1x USB-C możesz naładować jednocześnie aż do trzech urządzeń.
 • Ponadto oba powerbanki zawierają aktualną VARTA Advanced Safety Technology. Ta oferuje powerbankom między innymi ochronę przed przegrzaniem, przeładowaniem lub głębokim rozładowaniem oraz przed zwarciem.

Przenośne głośniki Teufel

3 wskazówki dla pielęgnacji Twojego powerbanku

 • Wszystko albo nic? To nie dotyczy powerbanków! Przeciwnie, korzystne dla żywotności urządzenia może być od czasu do czasu częściowe ładowanie powerbanku z baterią litowo-jonową.
 • Jeśli przez dłuższy czas nie używasz Twojego powerbanku, należy go ładować co trzy miesiące.
 • Unikaj ekstremalnych temperatur. Przy temperaturze otoczenia o wartości mniej niż 5 stopni nie powinieneś ładować powerbanku. Nie przykrywaj go ubraniami lub kocem podczas rozładowania.

Powiązane artykuły

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.