Dźwięk telewizora w mistrzowskiej formie: stwórz atmosferę stadionu dzięki aktywnym głośnikom

Każdy turniej piłkarski to ogromne emocje i niesamowita atmosfera. Pytanie tylko, czy i w jaki sposób ta atmosfera przenosi się ze stadionu do domowego salonu. Zintegrowane głośniki w telewizorach raczej nie oddadzą prawdziwej, stadionowej atmosfery. Podpowiemy Ci, jak ulepszyć system kina domowego i dlaczego aktywne głośniki znacznie poprawiają dźwięk telewizora.

Wskazówka: Tutaj znajdziesz również najważniejsze fakty dotyczące Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024!

Czym jest “aktywny” głośnik?

Głośniki aktywne mają tę przewagę nad głośnikami konwencjonalnymi (pasywnymi), że są od razu gotowe do gry nawet bez zewnętrznego odtwarzacza czy wzmacniacza. Z drugiej strony, konwencjonalne lub wielokanałowe systemy stereo wymagają oprócz głośnik takze zewnętrznego odbiornika A/V lub wzmacniacza. W wersji aktywnej wzmacniacz jest już zintegrowany w obudowie głośnika, co pozwala to na bezpośrednie podłączenie odtwarzaczy.

To, jak wygląda połączenie, zależy od telewizora i głośników – istnieje wiele wariantów. W przypadku aktywnego zestawu stereo, tylko jeden z głośników jest zazwyczaj podłączony do telewizora lub innego odtwarzacza. Drugi, jako głośnik pasywny, jest po prostu podłączony do głośnika aktywnego. Istnieją zarówno bezprzewodowe, jak i przewodowe warianty podłączenia aktywnego głośnika do telewizora.

Wersje przewodowe umożliwiające podłączania aktywnych głośników do telewizora:

Bezprzewodowe warianty umożliwiające podłączenie aktywnych głośników do telewizora:

  • ✔ Streaming Bluetooth
  • ✔ Streaming wi-fi w sieci domowej

Aktywna wersja Ultima 40 pokazuje, jak łatwo jest skonfigurować gotowy do gry zestaw głośnikowy. Oto niezbędne kroki:

  1. Podłącz głośnik pasywny do głośnika aktywnego za pomocą dostarczonego kabla głośnikowego

  2. Podłącz głośnik do zasilania za pomocą wtyczki sieciowej.

  3. Podłącz aktywny głośnik do telewizora za pomocą złącza RCA, TOSLINK lub HDMI (ARC).

  4. Opcjonalnie podłącz aktywny subwoofer do wyjścia SUB-OUT

Ponadto: soundbary i sounddecki to również aktywne głośniki ze zintegrowanym w obudowie wzmacniaczem. Dzięki standardom przetwarzania dźwięku, takim jak Dynamore®, soundbary mogą emitować potężny dźwięk telewizora.

Soundbary Teufel – nasi solowi artyści

CINEBAR LUX

CINEBAR LUX

2799,00 zł4199,00 złW różnych kolorach
CINEBAR 11 Surround "4.1-Set"

CINEBAR 11 Surround "4.1-Set"

2699,00 zł3499,00 złW różnych kolorach

Solidne argumenty przemawiające za nominacją

Co jest ważne dla reprodukcji dźwięku podczas transmisji sportowych? Oczywiście dźwięk stadionu powinien być tak mocny, przestrzenny i autentyczny, jak to tylko możliwe. Głosy komentatorów również powinny być zrozumiałe i nie zagłuszane przez tło dźwiękowe. Krótko mówiąc, konieczna jest reprodukcja szerokiej gamy częstotliwości i źródeł dźwięku. Nie jest to łatwe zadanie dla głośników. Głośniki gorszej jakości mogą wytwarzać rozproszony i niedokładny obraz dźwiękowy, który ma niewiele wspólnego z atmosferą stadionu.

Aktywne głośniki mogą zapewnić moc dźwięku, której brakuje większości płaskich telewizorów, dzięki ich dwu- lub trójdrożnej konstrukcji. W połączeniu z potężnym wzmacniaczem można uzyskać zróżnicowany i mocny dźwięk we wszystkich zakresach częstotliwości.

Z Teufel w najlepszej formie – ze skrzydłowym lub środkowym napastnikiem

Zestaw CINEBAR 11 Surround Set zapewnia najlepszą konfigurację

CINEBAR 11 Surround “4.1-Set: Ten soundbar odmieni Twój salon! Jego najważniejsze zalety: zajmuje mało miejsca, jest elegancki i nie ma kabli.

▶ CINEBAR PRO: Wyposażony w osiem ogromnych przetworników o wysokiej wydajności i 250 milimetrowy subwoofer sprawi, że Twoje ściany się zatrzęsą. Wierność odtwarzania dźwięku w połączeniu z wysokimi poziomami i pulsującym basem tworzą najwyższej klasy wirtualny dźwięk przestrzenny.

▶ Więcej soundbarów z bezprzewodowymi subwooferami można znaleźć w naszym sklepie internetowym

Gotowe na rozgrywki: głośniki streamingowe i soundbary Teufel

Cinedeck

Cinedeck

1599,00 zł2999,00 zł
CINEBAR PRO Surround "4.1-Set"

CINEBAR PRO Surround "4.1-Set"

5099,00 zł7399,00 złW różnych kolorach
CINEBAR ULTIMA

CINEBAR ULTIMA

1849,00 zł3299,00 złW różnych kolorach

Podsumowanie: Lepszy dźwięk z telewizora dzięki soundbarowi lub aktywnym głośnikom

  • Małe głośniki zintegrowane w telewizorach zazwyczaj nie oddają atmosfery stadionu.
  • Szeroki zakres częstotliwości i rozproszony obraz dźwiękowy sprawiają, że dźwięk stadionowy jest szczególnie dużym wyzwaniem dla telewizorów.
  • Aktywne głośniki ze zintegrowanym wzmacniaczem są łatwe do umieszczenia w salonie i poprawiają dźwięk telewizora w dłuższej perspektywie.
  • Soundbary to potężna alternatywa dla aktywnych zestawów stereo.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach Hi-Fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.