Jak z przetworzonych butelek PET powstał plecak o niezwykle miejskim stylu: wywiad z Maren Peper, projektantką w firmie deuter

We współpracy z firmą deuter powstał wyjątkowy plecak Teufel, który po raz pierwszy łączy w sobie miejski styl życia, praktyczność oraz ochronę Twoich ulubionych słuchawek. Ten plecak został wykonany ze starych butelek PET pochodzących w 100% z recyklingu. Mieliśmy okazję porozmawiać z Maren Peper, projektantką Plecaka deuter x Teufel UP BERLIN o jej pasji do muzyki, o powstaniu tego plecaka oraz o zrównoważonym rozwoju w przemyśle tekstylnym.

Po prostu uwielbiam zabierać muzykę ze sobą wszędzie

Redakcja Bloga Teufel: Cześć Maren, czy mogłabyś się krótko przedstawić naszym czytelnikom?

Maren: … z miłą chęcią. A więc pochodzę ze Stuttgartu i ukończyłam studia na Uniwersytecie Pforzheim z tytułem licencjata na kierunku wzornictwa przemysłowego. W firmie deuter jestem obecnie odpowiedzialna za obszar miejski w działe Projektowania i Rozwoju Produktu.

Redakcja Bloga Teufel: Jakie jest Twoje ulubione miejsce w Berlinie?

Maren: Mam słabość do Kollwitzkiez w dzielnicy Prenzlauer Berg (przyp.red.: dzielnica w północno-wschodniej części Berlina) z jej budynkami z okresu rozwoju przemysłowego Niemiec, sztuką, małymi modnymi kafejkami i cotygodniowymi targami.

Redakcja Bloga Teufel: Jak poznałaś markę Teufel i który produkt z aktualnejoferty przypadł Ci do gustu?

Maren: Hmmm, trudne pytanie *śmiech*. Teufel stał się w międzyczasie tak znany, że nie pamiętam dokładnie, kiedy poznałam tę markę – ale myślę, że w moim dzieciństwie. Mój ulubiony produkt? Bardzo lubię słuchawki SUPREME ON, chociaż SUPREME IN jako odpowiednik słuchawek dousznych są również interesujące. Ja po prostu uwielbiam zabierać muzykę ze sobą wszędzie.

Redakcja Bloga Teufel: Jakie znaczenie ma dla Ciebie muzyka prywatnie i zawodowo?

Maren: Muzyka jest dla mnie ważną częścią życia. Słucham jej po wstaniu z łożka i w drodze do pracy. Poza tym słucham muzyki również w pracy, aby zanurzyć się w moim świecie, gdy kreatywnie tworzę. Wieczorem muzyka pomaga mi się uspokoić i zrelaksować.

Redakcja Bloga Teufel: Która artystka lub artystki zajmują pierwsze miejsce na Twojej liście?

Maren: Jest ich naprawdę wiele. CY Twombly, Agnes Grochulska, Bjoernar Aaslund, Pakui Hardware i Zhu Ohmu bardzo mi imponują.

Komfort noszenia & funkcjonalność są niezbędne

Dowiedz się więcej klikając na zdjęcie

Redakcja Bloga Teufel: A propos muzyki: Do plecaka dołączona jest również specjalna berlińska playlista stworzona przez słynną w Berlinie DJ Bonnie. Jaka piosenka przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o tym plecaku?

Maren: „We were here” zespołu Boy!

YouTube

Odtwarzając to video, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Odtwórz video

Redakcja Bloga Teufel: Jakie są Twoim zdanien najważniejsze cechy, które powinien mieć plecak?

Maren: Plecak towarzyszy mi praktycznie wszędzie, dlatego jego funkcjonalność jest dla mnie bardzo ważna, nieporęczna obsługa nie wchodzi tutaj w rachubę. W życiu codziennym jest wiele różnych sytuacji: jak się poruszamy, czego potrzebujemy w podróży, dlaczego nosimy ten plecak – wysoki komfort noszenia jest zatem niezbędny. Ponadto, ten plecak powinien się dopasować do różnych sytuacji, mieć dużo miejsca na wszystkie moje rzeczy i do tego dobrze wyglądać – jeśli spełni on te wszystkie wymagania, to jest to dla mnie dobry plecak.

Design jest dobry wtedy, gdy wygląd i funkcjonalność idą ze sobą w parze.

Redakcja Bloga Teufel: Do czego przykładasz największą wagę, jeśli chodzi o design?

Maren: Dobry design wspiera funkcje plecaka. Nie chodzi tutaj o super wygląd, ale bardziej o to, aby użytkownik mógł intuicyjnie korzystać z produktu. Design jest dobry wtedy, gdy wygląd i funkcjonalność idą ze sobą w parze.

W 100% z butelek PET pochodzących z recyklingu

Redakcja Bloga Teufel: Z czego wyykonany jest Plecak deuter x Teufel?

Maren: Wszystkie materiały posiadają certyfikat bluesign® i składają się z butelek PET pochodzących w 100% z recyklingu. W ten sposób możemy ograniczyć użycie dużej ilości surowców, oleju i energii podczas produkcji tkaniny.

Dowiedz się więcej klikając na zdjęcie

Redakcja Bloga Teufel: To pozwala nam przejść do bardzo ważnego tematu: czy uważasz, że podejście do zrónoważonego rozwoju zmieniło się w ostatnich latach?

Maren: Absolutnie! Coraz więcej ludzi interesuje się tym tematem, szukają pewnych informacji i zmieniają swoje zachowanie podczas zakupów. Dzięki temu temat zrównoważonego rozwoju zyskuje coraz większe znaczenie, co z kolei ma wpływ na politykę i gospodarkę.

Więcej zrównoważonego rozwoju: o przyszłości przemysłu tekstylnego

Redakcja Bloga Teufel: Czego oczekujesz od przemysłu tekstylnego w przyszłości?

Maren: deuter jest zakotwiczony w branży produkującej tekstylia do zastosowania na zewnątrz. Klasyczna branża modowa działa o wiele szybciej. Dla branży modowej życzyłabym sobie, aby temat fast fashion nie miał już takiego znaczenia i aby ludzie bardziej skoncentrowali się na slow fashion. Innymi słowy, powinni się oni dokładnie zastanowić nad tym, co kupują i być przygotowani na zakup towarów, które są zrównoważone, przyjazne środowisku i wyprodukowane z uwzględnieniem dobrych warunków społecznych, co z kolei będzie im towarzyszyć przez długi czas i sprawi, że będą szczęśliwi.

Mam nadzieję, że w branży tekstylnej nastąpią zmiany, które właśnie zachodzą w naszym społeczeństwie. Coraz więcej osób interesuje się tym, jak powstają ich produkty, z jakich materiałów są wykonane i co się z nimi dzieje po zakończeniu ich użytkowania.

Dowiedz się więcej klikając na zdjęcie

Redakcja Bloga Teufel: Czy masz dla naszych czytelników wskazówki, jak sprawić, by garderoba i akcesoria były bardziej zrównoważone w przyszłości?

Maren: Istnieje wiele możliwości. Osobiście jestem fanem minimalistycznego designu i nienasyconych kolorów. Minimalistyczny design pozwala na łączenie poszczególnych elementów na wiele sposobów – tak, aby różne kombinacje zawsze skutkowały nowym lookiem, a nie ciągłym kupowaniem nowych produktów. Nienasycone kolory to także mali geniusze, co jest szczególnie ważne w przypadku plecaków i słuchawek. Produkty te nosimy do różnych kurtek, spodni, butów itp. i z tego względu powinny one harmonijnie z nimi współgrać, ponieważ nasycone kolory są dobrą alternatywą dla zawsze popularnej czerni.

Dowiedz się więcej klikając na zdjęcie

Redakcja Bloga Teufel: Maren, bardzo dziękujemy za ten miły wywiad i za Twoje wskazówki!

Powiązane artykuły

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.