deuter – zaufany towarzysz każdej przygody

Deuter to symbol produktów o wysokiej jakości. Popularne stały się przede wszystkim plecaki i torby: firma deuter była już kilkakrotnie liderem na rynku niemieckim w tej branży. Przedsiębiorstwo z ponad 100-letnim doświadczeniem stało się renomowaną marką przede wszystkim dzięki funkcjonalnym i innowacyjnym produktom. Niedawno Teufel rozpoczął współpracę z deuter – doskonały powód, aby rzucić okiem na plecakowe imperium tej firmy.

Od ponad 120 lat wyposaża zawodowców

Hans Deuter założył w 1898 roku „Mechaniczny warsztat tkacki” w mieście Augsburg-Oberhausen (w Bawarii). Pierwszym dużym zleceniem młodego przedsiębiorstwa było wyposażenie Królewskiej Poczty Bawarskiej w torby i worki pocztowe.

Założyciel firmy Hans Deuter (Prawa do zdjęcia: deuter)

Deuter szybko rozszerzył swoją ofertę, a nawet wypożyczał wielkie namioty na różne wydarzenia kulturalne. W 1919 roku hale namiotowe deuter zostały po raz pierwszy wykorzystane na jednym z najbardziej znanych do dziś festiwali publicznych: Oktoberfest. Również walizki i galanteria skórzana znalazły swoje miejsce w portfolio marki.

Oktoberfest w Monachium – hale namiotowe firmy deuter

Serce tego przedsiębiorstwa bije jednak dla rozwoju perfekcyjnego wyposażenia dla alpinistów i innych wspinaczy górskich. W 1930 roku plecaki deuter zostały po raz pierwszy użyte podczas wyprawy w Himalaje. Również podczas pierwszego wejścia na Nanga Parbat w 1953 roku podstawowym wyposażeniem były torby i namioty marki deuter.

Podczas pierwszego wejścia na  Nanga Parbat w 1953 roku (Prawa do zdjęcia: deuter)

Artykuły deuter przeżyły także inne liczne przygody: nowe produkty są dokładnie sprawdzane i testowane pod względem funkcjonalności i wykonania przez profesjonalnych sportowców, przewodników górskich i innych ekspertów.

Hermann Buhl podczas pierwszego wejścia na Nanga Parbat w 1953 roku (Prawa do zdjęcia: deuter)

Aby plecaki deuter spełniały wszystkie stawiane im wymagania, firma ciągle opracowuje innowacyjne rozwiązania, które pozwoliłyby na stworzenie jeszcze bardziej funkcjonalnych produktów. W 1968 roku firma po raz pierwszy na świecie wprowadziła na rynek serię plecaków z nylonu.

Podczas igrzysk olimpijskich w 1972 roku deuter po raz czwarty wyposażył niemiecką drużynę.

1984 rok to moment narodzin szczególnie ważnego elementu dla jeszcze większego komfortu: na rynek wszedł bowiem plecak z siatką wentylacyjną z tyłu, która gwarantuje dobry przewiew pleców.

Plecaki deuter z serii “Gravity” (2016)

Głośniki marki Teufel

deuter – marka z tradycjami i nowoczesnymi wartościami

Ochrona środowiska podczas procecu produkcji jest dla marki deuter niezwykle ważna: w końcu większość produktów została stworzona do użytku na zewnątrz. W asortymencie znajdują się obecnie produkty z oznaczeniem bluesign®, które spełniają najsurowsze na całym świecie standardy dla wyrobów tekstylnych. Przy tym oceniany jest nie tylko produkt końcowy, lecz cały proces produkcji. Dodatkowo od 2020 roku deuter rezygnuje z użycia PFC (Perfluorowęglowodory). Perfluorowane i polifluorowane substancje chemiczne sprawiają, że tekstylia są odporne na wodę oraz zabrudzenia, ale w znacznym stopniu obciążają środowisko. Te substancje rozkładają się bardzo wolno a do tego podejrzewa się, że negatywnie wpływają na zdrowie.

Wysoko w górę – deuter został wielokrotnym liderem na rynku dzięki swoim funkcjonalnym plecakom

Bardzo ważną rolę w firmie deuter odgrywa także bezpieczeństwo pracy oraz uczciwe warunki zatrudnienia. Firma jest członkiem Fair Wear Fundation i została już wielokrotnie odznaczona w najwyższej możliwej kategorii członkostwa. Aby móc zaoferować klientom możliwie atrakcyjne ceny, produkcja odbywa się przede wszystkim w Wietnamie ze stałym partnerem przedsiębiorstwa. Przy tym, dzięki stałym przerwom i rejestracji przepracowanych godzin deuter dba o przyjemne warunki pracy. Zapewniona jest również opieka medyczna oraz bezpłatne zakwaterowanie, aby wszyscy pracownicy czuli się komfortowo. W tym filmku deuter pokazuje warunki pracy, w których powstają słynne plecaki.

Partner z wieloma podobieństwami

Deuter jest partnerem, z którym chętnie tworzymy wspólne produkty, gdyż oprócz doskonałej jakości ogromną rolę dla obu firm odgrywa także zrównoważony rozwój produktów.

Wysoka jakość naszych produktów jest dla nas ważna, aby nasi klienci mogli cieszyć się najlepszym dźwiękiem – i to przez długi czas. Ponieważ wierzymy w trwałość naszych produktów, oferujemy naszym klientom aż do 12 lat gwarancji na wiele głośników i inne artykuły. Poza tym zwracamy szczególną uwagę na to, aby nasze produkty mogły być naprawione, jeśli ulegną zniszczeniu. Dzięki temu będą mogły towarzyszyć Ci na dłużej. Staramy się również pokazać, co jeszcze, oprócz dobrego dźwięku, wyróżnia nasze głośniki. Wiele produktów Teufel otrzymały zertyfikat RoHS, ponieważ ograniczamy użycie materiałów i substancji szkodliwych dla środowiska w produkcji artykułów elektronicznych.

deuter x Teufel > więcej informacji na temat torby znajdziesz po kliknięciu na zdjęcie

Dzięki Twojemu zadowoleniu z naszych produktów Teufel oszczędza energię i zasoby środowiska: a to dlatego, że w tej branży należymy do firm z najniższą liczbą zwrotów produktów.

Teufel i deuter – zgrany duet

Deuter wyposaży Cię w torby i plecaki na każdą przygodę na świeżym powietrzu. Tym, czego naszym zdaniem jeszcze brakuje do udanej wyprawy, jest pasujące brzmienie: o to zatroszczy się Teufel ze swoimi słuchawkami, które umilą wam czas zawsze i wszędzie. Z pasującą torbą deuter możesz bezpiecznie i pewnie przetransportować Twoje słuchawki.

„Cieszymy się, że znaleźliśmy w firmie deuter partnera, który podziela naszą pasje do wytrzymałych i wysokiej jakości produktów.“

Sascha Mallah, prezes firmy Teufel

Parę słów o marce deuter

Firma deuter Sport GmbH jest europejskim liderem wśród producentów plecaków, śpiworów i akcesoriów na zewnątrz. Od 1898 roku deuter to symbol innowacyjności i pasji do sportów górskich.

Słuchawki marki Teufel

Wielkie kamienie milowe firmy deuter

  • Założenie w 1898 roku „Mechanicznego warsztatu tkackiego” w mieście Augsburg- Oberhausen.
  • Hale namiotowe firmy deuter pojawiły się po raz pierwszy na festiwalu Oktoberfest w 1919 roku.
  • Produkty deuter zostały wykorzystane w wielu wyprawach: między innymi podczas wyprawy w Himalaje w 1930 roku i podczas pierwszego wejścia na Nanga Parbat w 1953 roku.
  • W 1968 roku zostały wprowadzone na rynek pierwsze na świecie plecaki z nylonu.
  • Siatka wentylacyjna, która do dzisiaj jest ważnym elementem plecaków deuter, została po raz pierwszy zastosowana w 1984 roku.
  • Punktem zwrotnym na drodze do produkcji jeszcze bardziej przyjaznej środowisku jest całkowita rezygnacja z użycia PFC w hydrofobowych produktach od 2020 roku.

Powiązane artykuły

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.