Interesująco i z dobrym dźwiękiem w tle: Tutorial Teufel prezentowany przez Lisę

Do naprawdę dobrego wsparcia i obsługi klienta należy przekazanie wszystkich niezbędnych informacji, które pomogą Ci w uzyskaniu jak najlepszego dźwięku. Oprócz naszych pomocnych artykułów w kategorii “Serwis”, oferujemy również tutoriale na naszym kanale YouTube. Tutoriale będą ciekawie i interesująco prowadzone przez naszą przewodniczkę Lisę. Z okazji rozpoczęcia tej serii mieliśmy okazję porozmawiać z Lisą o muzyce, kulturze klubowej i jej nowych zadaniach.

Lisa – Twoja nowa przewodniczka po tutorialach z Berlina

Lisa podczas słuchania muzyki ze słuchawkami Teufel SUPREME ON ©Lucas Pretzel

Lisa mieszka w Berlinie od sześciu lat i studiuje obecnie medioznawstwo na studiach magisterskich. W jej wolnym czasie chętnie gra techno i tworzy własną muzykę. Dzięki temu Lisa zna się na tematach związanych z technologią audio. Uroczy sposób, w jaki Lisa prowadzi tutoriale i wyjaśnia wiedzę audio, spodoba się z pewnością nie tylko nam.

Tutoriale trafione w punkt

Redakcja Bloga Teufel: Lisa, od lipca na naszym kanale YouTube TeufelAudio będziesz prezentowała tutoriale z cennymi poradami na temat dobrego dźwięku i wiedzy audio dla naszych fanów i zainteresowanych. Co podoba Ci się najbardziej w tym nowym zadaniu?

Lisa: Z własnego doświadczenia wiem, jak trudno jest czasem znaleźć naprawdę dobry tutorial ze zrozumiałymi wskazówkami i poradami – szczególnie w dziedzinie muzyki i audio. Dlatego cieszę się, że mogę stać teraz po drugiej stronie i służyć pomocą w tym zakresie. Ponadto, możemy szczegółowo zająć się różnymi tematami i wyzwaniami. Znaleźć dla siebie samego rozwiązanie to jedno, ale wyjaśnienie tego innym w zrozumiały sposób to już zupełnie inna historia.

Redakcja Bloga Teufel: Wiele osób poszukuje właśnie filmików na YouTube i Co. wyjaśniających zagadnienia różnej tematyki.  Jakie cechy ma dla Ciebie naprawdę dobry tutorial?

Lisa: Bardzo ważne jest dla mnie, aby przejść do sedna sprawy. To znaczy, że w jednym tutorialu poruszamy w najlepszym wypadku tylko jeden problem. Jak tylko muszę przesuwać filmik w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie, tracę ochotę na znalezienie odpowiedniego rozwiązania dla mojego problemu. Poza tym ważne jest również odpowiednie wsparcie graficzne. Bo właśnie wtedy, gdy nie jesteśmy pewni jakiegoś nowego wyposażenia, fajnie jest nie musieć wyobrazaż sobie wyjaśnienia tylko w teorii. Ogólnie rzecz mówiąc, jeśli za filmem stoi jakaś koncepcja, to jest to dla mnie dobry znak.  Zwykła pogawędka zazwyczaj nie wychodzi najlepiej.

Kultura klubowa na letnim tournée

Redakcja Bloga Teufel: Berlin stopniowo się otwiera. Tysiące osób cieszy się na nadchodzące letnie festiwale i odrodzenie kultury klubowej. Spoglądając wstecz na rok 2020 i pierwszą połowę tego roku, jak Twoim zdaniem zmieniła się praca twórcza i codzienne życie artystów?

Lisa: Ja również bardzo się cieszę, że wszystko wraca do normalności i że scena klubowa odbywać się będzie teraz „offline”. Oczywiście artyści i kreatywne osobowści sceny muzycznej i klubowej zniknęły w ostatnim roku z powierzchni ziemi. Ciągle pracowano nad nowymi rozwiązaniami, jak ta scena kulturowa może być otwarta i jak można przenieść jej część do fanów i ich domów. Potencjał twórczy został włożony przede wszystkim w samą organizację i w pomysły, aby móc to zrealizować. Wymagania stały się znacznie trudniejsze, a konieczność bycia spontanicznym stała się jeszcze większa niż dotychczas. Pomimo tego, wszyscy są jeszcze głodniejsi wyzwań niż kiedykolwiek. Mam nadzieję, że wytrwałość zostanie teraz nagrodzona.

DUAL DT 400 USB

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

ULTIMA 40 ACTIVE + DUAL DT 400

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

DUAL DT 500 USB

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

Teufel stał się nieodłącznym towarzyszem, gdy tylko potrzebna była muzyka

Koncentracja na następnym tekście ©Lucas Pretzel

Redakcja Bloga Teufel: Co łączy Cię osobiście z marką Teufel?

Lisa: Każdy, kto chociaż raz musiał zatroszczyć się o dźwięk na domówce, zna to uczucie, gdy można sięgnąć po dobry system dźwiękowy i absolutnie na nim polegać. Dzięki głośnikom Teufel jeden kłopot był zawsze z głowy. Ale również w obecnych czasach, gdy spotykałam się z moimi przyjaciółmi prawie tylko w parku, Teufel stał się nieodłącznym towarzyszem, gdy tylko potrzebna była muzyka.

Redakcja Bloga Teufel: Nasza redakcja interesuje się przede wszystkim ogólnymi i szczególnymi trendami ze świata audio. Homeschooling, homeoffice, czaty i transmisje na żywo zostały przeniesione do wirtualnego świata ze względu na pandemię koronawirusa. Czy Twoim zdaniem będzie to miało trwały wpływ na scenę audio?

Lisa: Z całą pewnością „dom” stał się w tych czasach jednym z najważniejszych miejsc. Wszyscy spędzamy większość czasu w domu i istnieje wiele różnorodnych i stale rozwijających się ofert, z których można korzystać z domu. Myślę, że w tym kontekście dla wielu ważniejsze jest lepsze i indywidualne techniczne wyposażenie i właśnie z tego powodu coraz więcej ludzi się w ten temat angażuje. Tak przynajmniej zaobserwowałam to u siebie. Brak możliwości zrozumienia kolegów z pracy czy słuchania setów techno na żywo swoich ulubionych dj-ów tylko na głośnikach laptopa nie sprawia w ogóle przyjemności. Niemniej jednak trzymam kciuki, abyśmy w najbliższym czasie mogli zobaczyć się w klubach, biurach, barach i na koncertach. Słuchanie dźwięku na żywo jest zawsze najlepszym doznaniem.

Redakcja Bloga Teufel: Dziękuję Lisa, ogromnie się cieszymy, że do nas dołączyłaś.

Tutoriale możesz oglądać przez całą dobę 

Nasze nowe tutoriale mają wiele zalet: przez całą dobę i niezależnie od tego, gdzie się właśnie znajdujesz, możesz odtwarzać nasze filmiki na smartfonie, tablecie, komputerze czy telewizorze smart i od razu wykorzystać nowo nabyte umiejętności techniczne.  

Zobacz 1 odcinek tutorialu Teufel na kanale YouTube

Chcesz się dowiedzieć, jak

  • najlepiej pielęgnować płyty CD i prawidłowo wyczyścić płyty gramofonowe
  • prawidłowo podłączyć głośniki, kable głośnikowe i subwoofery
  • podłączyć Twoje ulubione słuchawki Bluetooth do telewizora
  • optymalnie korzystać z korektora dla smartfonów, tabletów itd?
  • działają HDMI, ARC i CEC

W takim razie zakochasz się w naszych tutorialach. Programy są celowo krótkie, rzeczowe i precyzyjne, aby Twój początek w świecie audio był jak najmniej skomplikowany.

Co chciałbyś(-abyś) obejrzeć? 

Jeśli życzyłbyś(-abyś) sobie tutorial dotyczący określonego tematu, użyj po prostu funkcji komentarza na naszym blogu lub na kanale YouTube. Jeśli potrzebujesz pomocy od razu, nasz Dział Obsługi Klienta służy Ci pomocą przy pytaniach dotyczących zamówienia i dostawy.

Kręcenie video podczas pandemii koronawirusa tylko w masce. ©Lucas Pretzel

Powiązane artykuły

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.