“Jesteśmy przykładem pozytywnego zderzenia się dwóch kultur”

Nowe brzmienia najlepiej odkrywać na żywo – na koncercie swoich ulubionych artystów, podczas festiwali lub na scenie Teufel. Zaprosiliśmy pięciu artystów na naszą scenę, aby zagrali swoje najnowsze utwory na żywo. A to wszystko przy dźwiękowym wsparciu nowych produktów i kilku klasyków marki Teufel. W trzeciej części przedstawimy charyzmatycznego piosenkarza i autora tekstów narou. Na co jeszcze czekasz? Wprowadź nowe dźwięki do swojego życia już dziś!

“Nostalgia” zespołu ATZUR – utwór z kampanii Teufel (wersja YouTube)

YouTube

Odtwarzając to video, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Odtwórz video

Wywiad z ATZUR: Poznaliśmy się na Tinderze

Historia zespołu ATZUR rozpoczęła się w 2019 roku jak wiele współczesnych historii miłosnych na Tinderze. Ale zamiast skomplikowanego statusu, austriacko-hiszpański duet skomponował niezwykle emocjonalne utwory. Ich muzyka to mieszanka Północy i Południa, ciepła, a jednocześnie surowości, Florence + The Machine i Woodkid oraz popu i punka. Ich pierwszy singiel “Running” już wzbudził zainteresowanie wielu fanów – także na arenie międzynarodowej. Przeczytaj nasz wywiad z zespołem ATZUR.

Blog Teufel: Jak to się stało, że profesjonalnie zajmujecie się muzyką?

ATZUR: Poznaliśmy się na Tinderze. Paul miał wcześniej już projekty muzyczne, dla mnie to pierwszy i jedyny projekt.

Blog Teufel: Jak opisalibyście swoje brzmienie?

ATZUR: Oboje pochodzimy z różnych kultur: ja z Austrii, Patricia z Hiszpanii. To w jakiś sposób pozytywne zderzenie kultur, mamy coś z Południa, coś dzikiego i coś mistycznego prosto z Północy. To coś wyjątkowego.

ATZUR na scenie Teufel

Blog Teufel: Co jest dla Was najważniejsze w Waszej muzyce?

ATZUR: Chodzi o komunikację, o kontakt z ludźmi. To wynika z naszych piosenek i samej muzyki. Nasze utwory powstają z wielkiej wrażliwości, ale myślę, że ta wrażliwość może łączyć ludzi. I to jest piękne.

Dobry dźwięk to dla nas mocny bas

Blog Teufel: Jak słuchacie muzyki w życiu prywatnym i jaką rolę odgrywa dla Was dobry dźwięk?

ATZUR: Uwielbiam słuchać muzyki w samochodzie. Bas jest dla mnie niezwykle ważny. To bardzo dobrze pasuje również do naszego brzmienia: przywiązujemy dużą wagę do subwooferów, basów itp. w naszych produkcjach. Dobry dźwięk to dla nas mocny bas, który jest czysty.

Blog Teufel: Co kojarzy Wam się z marką Teufel?

ATZUR: Dobra jakość i produkty, które są wytrzymałe, więc masz je praktycznie na zawsze. To jest również coś, do czego przywiązujemy dużą wagę, aby produkty były wytrzymałe i można było z nich korzystać przez pokolenia. To jest to, co tworzy dobrą markę.

Blog Teufel: Gdybyście byli piosenką lub playlistą, jakby ona brzmiała?

ATZUR: Może zabrzmi to nieco arogancko, ale myślę, że byłyby to nasze piosenki. Dla wyjaśnienia: Każda piosenka pasuje do innego nastroju – i nie zawsze chcesz usłyszeć każdy dźwięk. To jest jak najbardziej w porządku. Dla nas ważne jest, aby mieć piosenki, które są bardziej intymne lub brzmią bardziej imprezowo, dzięki czemu do wyboru jest wiele różnych piosenek, które mówią tym samym językiem.

Blog Teufel: Co chcecie osiągnąć swoją muzyką?

ATZUR: Dla nas liczy się przede wszystkim to, że docieramy do ludzi, że coś zmieniamy. Widzimy to na festiwalach i koncertach, że ludzie identyfikują się z naszą muzyką i są emocjonalni. To właśnie chcemy osiągnąć.

Odkryj nową muzykę rozmawiając z ludźmi i posłuchaj, co Ci polecają

Blog Teufel: Jakie macie wskazówki dotyczące odkrywania nowej muzyki?

ATZUR: Myślę, że zdecydowanie powinno się rozmawiać z ludźmi i posłuchać tego, co polecają. Ale przede wszystkim powinieneś jeździć na festiwale i oglądać występy, które odbywają się o drugiej po południu lub na małych scenach, które nie są tak mocno promowane. Czasami to właśnie ci artyści stają się prawdziwymi faworytami. To samo tyczy się koncertów, na które się wybieramy, tutaj również warto pójść zobaczyć na przykład support. Myślę, że to bardzo dobry sposób na odkrywanie nowych artystów, których możesz polubić.

Jeszcze więcej utworów zespołu ATZUR

Oficjalna playlista ATZUR na Spotify

Poprzez włączenie odtwarzacza wyrażasz zgodę na politykę prywatności serwisów Spotify/Soundcloud.
Dowiedz się więcej

Włącz odtwarzacz

Debiutancki album zespołu “Strange Rituals” pojawi się 15 września
ATZUR na Instagramie
Oficjalna strona zespołu ATZUR

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.