„W pełni oddaliśmy się muzyce rockowej i uzależniliśmy się od niej”

Nowe brzmienia najlepiej odkrywać na żywo – na koncercie swoich ulubionych artystów, podczas festiwali lub na scenie Teufel. Zaprosiliśmy pięciu artystów na naszą scenę, aby zagrali swoje najnowsze utwory na żywo. A to wszystko przy dźwiękowym wsparciu nowych produktów i kilku klasyków marki Teufel. W trzeciej części przedstawimy charyzmatycznego piosenkarza i autora tekstów narou. Na co jeszcze czekasz? Wprowadź nowe dźwięki do swojego życia już dziś!

“Eye for an eye” zespołu Loose Lips – utwór z kampanii Teufel (wersja YouTube)

YouTube

Odtwarzając to video, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Odtwórz video

Wywiad z Loose Lips: Jesteśmy uzależnieni od muzyki rockowej

Loose Lips to trójka prawdziwych północnych rockmanów z Oldenburga (północno-zachodnia część Niemiec). Ich muzyka to mieszanka grunge’u i rocka alternatywnego. Jelto (perkusja), Enno (gitara) i Joel (bas i wokal) inspirują się wielkimi przebojami lat 90-tych, ale nadają im swój własny styl dzięki chwytliwym tekstom i popowym wstawkom. Chociaż zespół Loose Lips powstał dopiero w 2019 roku, artyści tworzą dobrze zgrany zespół, a ich piosenki są świetnie skomponowane. Przeczytaj nasz wywiad z zespołem Loose Lips.

Blog Teufel: Jak to się stało, że profesjonalnie zajmujecie się muzyką?

Loose Lips: Każdy z nas tworzył muzykę już od dawna, ale w różnych zespołach. Jesteśmy uzależnieni od muzyki rockowej. Słuchamy różnych rodzajów muzyki, ale to muzyka rockowa zawsze była tą jedyną. Wszyscy chcieliśmy zrobić coś w tym kierunku. Poznałem Enno i Jelto, a potem zaprosiłem ich na pierwszą próbę i tak to się zaczęło. W tym samym roku nagraliśmy demo i od tego czasu jesteśmy zespołem o nazwie Loose Lips.

Blog Teufel: Jak opisalibyście swoje brzmienie?

Loose Lips: Przede wszystkim nasza muzyka wywodzi się ze stoner rocka: dużo głośnych i gitarowych riffów, dużo perkusji, a także nieco bardziej szorstkie dźwięki. Ale chcemy wnieść do naszej muzyki bardziej popowy, piękny i melancholijny klimat, a tylko surowe i ciężkie brzmienia.

Loose Lips na scenie

Blog Teufel: Co jest dla Was najważniejsze w Waszej muzyce?

Loose Lips: Chcemy być różnorodni, a nie grać tylko głośną i szybką muzykę – co już i tak robimy – ale tak jak w przypadku ostatnich nagrań, chcemy też wplatać spokojniejsze fragmenty. Bardziej pracować z efektami gitarowymi, ograniczyć zniekształcenia, aby zaoferować różnorodność. Chcemy zaoferować coś dla każdego, nawet dla tych, którzy być może nie wiedzą nic o rocku.

Blog Teufel: Jak słuchacie muzyki w życiu prywatnym i jaką rolę odgrywa dla Was dobry dźwięk?

Loose Lips: Wszyscy słuchamy dużo muzyki każdego dnia, przy tym staramy się słuchać możliwie każdego gatunku. Mamy słuchawki, których dźwięk sprawia, że warto po nie sięgać. Niektóre z nich świetnie sprawdzą się podczas miksowania. Inne są idealne do słuchania muzyki i dzięki nim możesz słuchać i cieszyć się każdym detalem dźwiękowym i zanurzyć się w muzyce.

Blog Teufel: Co kojarzy Wam się z marką Teufel?

Loose Lips: Wszystko, co do tej pory słyszałem i czego doświadczyłem, wskazuje na to, że są to urządzenia wysokiej jakości. Zawsze, gdy rozmawiałem o nich z innymi ludźmi, mówili “świetne produkty”. Teufel to dobry dźwięk, ładny design.

Blog Teufel: Gdybyście byli piosenką lub playlistą, jakby ona brzmiała?

Loose Lips: Nie wiem, czy jako zespół mamy jedną, ulubioną piosenkę. Może “Eye for an eye” – nasza własna kompozycja. Jeśli posłuchasz więcej naszej muzyki, zauważysz, że staramy się nie mieć jednej dobrej piosenki, ale możliwie jak najwięcej.

Blog Teufel: Co chcecie osiągnąć Waszą muzyką?

Loose Lips: Lubimy przekazywać uczucia i wyjątkowy klimat. Cieszymy się, gdy jak najwięcej ludzi to słyszy i potrafi czerpać z tego radość – w jakikolwiek sposób. Dla mnie granie na żywo jest powodem, dla którego tworzy się muzykę i dzieli się nią na żywo, a fani odwzajemniają te uczucia.

Nie słuchaj tylko tego, co już dobrze znasz

Blog Teufel: Jakie masz wskazówki dotyczące odkrywania nowej muzyki?

Loose Lips:

  • Kiedy słuchasz albumu na Spotify, po prostu słuchaj dalej i zobacz, co jeszcze ciekawego się pojawi.
  • Odwiedź wszystkie sceny na festiwalu bez presji czasu.
  • Nie słuchaj tylko tego, co już dobrze znasz lub polecają Ci znajomi.
  • Rozpocznij spontaniczną muzyczną przygodę.

Jeszcze więcej utworów zespołu Loose Lips

Oficjalna playlista Loose Lips na Spotify

Poprzez włączenie odtwarzacza wyrażasz zgodę na politykę prywatności serwisów Spotify/Soundcloud.
Dowiedz się więcej

Włącz odtwarzacz

Loose Lips x ROCKSTER AIR 2

Powiązane artykuły

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.