„W pełni oddaliśmy się muzyce rockowej i uzależniliśmy się od niej”

Nowe brzmienia najlepiej odkrywać na żywo – na koncercie swoich ulubionych artystów, podczas festiwali lub na scenie Teufel. Zaprosiliśmy pięciu artystów na naszą scenę, aby zagrali swoje najnowsze utwory na żywo. A to wszystko przy dźwiękowym wsparciu nowych produktów i kilku klasyków marki Teufel. W trzeciej części przedstawimy charyzmatycznego piosenkarza i autora tekstów narou. Na co jeszcze czekasz? Wprowadź nowe dźwięki do swojego życia już dziś!

“Eye for an eye” zespołu Loose Lips – utwór z kampanii Teufel (wersja YouTube)

YouTube

Odtwarzając to video, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Odtwórz video

Wywiad z Loose Lips: Jesteśmy uzależnieni od muzyki rockowej

Loose Lips to trójka prawdziwych północnych rockmanów z Oldenburga (północno-zachodnia część Niemiec). Ich muzyka to mieszanka grunge’u i rocka alternatywnego. Jelto (perkusja), Enno (gitara) i Joel (bas i wokal) inspirują się wielkimi przebojami lat 90-tych, ale nadają im swój własny styl dzięki chwytliwym tekstom i popowym wstawkom. Chociaż zespół Loose Lips powstał dopiero w 2019 roku, artyści tworzą dobrze zgrany zespół, a ich piosenki są świetnie skomponowane. Przeczytaj nasz wywiad z zespołem Loose Lips.

Blog Teufel: Jak to się stało, że profesjonalnie zajmujecie się muzyką?

Loose Lips: Każdy z nas tworzył muzykę już od dawna, ale w różnych zespołach. Jesteśmy uzależnieni od muzyki rockowej. Słuchamy różnych rodzajów muzyki, ale to muzyka rockowa zawsze była tą jedyną. Wszyscy chcieliśmy zrobić coś w tym kierunku. Poznałem Enno i Jelto, a potem zaprosiłem ich na pierwszą próbę i tak to się zaczęło. W tym samym roku nagraliśmy demo i od tego czasu jesteśmy zespołem o nazwie Loose Lips.

Blog Teufel: Jak opisalibyście swoje brzmienie?

Loose Lips: Przede wszystkim nasza muzyka wywodzi się ze stoner rocka: dużo głośnych i gitarowych riffów, dużo perkusji, a także nieco bardziej szorstkie dźwięki. Ale chcemy wnieść do naszej muzyki bardziej popowy, piękny i melancholijny klimat, a tylko surowe i ciężkie brzmienia.

Loose Lips na scenie

Blog Teufel: Co jest dla Was najważniejsze w Waszej muzyce?

Loose Lips: Chcemy być różnorodni, a nie grać tylko głośną i szybką muzykę – co już i tak robimy – ale tak jak w przypadku ostatnich nagrań, chcemy też wplatać spokojniejsze fragmenty. Bardziej pracować z efektami gitarowymi, ograniczyć zniekształcenia, aby zaoferować różnorodność. Chcemy zaoferować coś dla każdego, nawet dla tych, którzy być może nie wiedzą nic o rocku.

Blog Teufel: Jak słuchacie muzyki w życiu prywatnym i jaką rolę odgrywa dla Was dobry dźwięk?

Loose Lips: Wszyscy słuchamy dużo muzyki każdego dnia, przy tym staramy się słuchać możliwie każdego gatunku. Mamy słuchawki, których dźwięk sprawia, że warto po nie sięgać. Niektóre z nich świetnie sprawdzą się podczas miksowania. Inne są idealne do słuchania muzyki i dzięki nim możesz słuchać i cieszyć się każdym detalem dźwiękowym i zanurzyć się w muzyce.

Blog Teufel: Co kojarzy Wam się z marką Teufel?

Loose Lips: Wszystko, co do tej pory słyszałem i czego doświadczyłem, wskazuje na to, że są to urządzenia wysokiej jakości. Zawsze, gdy rozmawiałem o nich z innymi ludźmi, mówili “świetne produkty”. Teufel to dobry dźwięk, ładny design.

Blog Teufel: Gdybyście byli piosenką lub playlistą, jakby ona brzmiała?

Loose Lips: Nie wiem, czy jako zespół mamy jedną, ulubioną piosenkę. Może “Eye for an eye” – nasza własna kompozycja. Jeśli posłuchasz więcej naszej muzyki, zauważysz, że staramy się nie mieć jednej dobrej piosenki, ale możliwie jak najwięcej.

Blog Teufel: Co chcecie osiągnąć Waszą muzyką?

Loose Lips: Lubimy przekazywać uczucia i wyjątkowy klimat. Cieszymy się, gdy jak najwięcej ludzi to słyszy i potrafi czerpać z tego radość – w jakikolwiek sposób. Dla mnie granie na żywo jest powodem, dla którego tworzy się muzykę i dzieli się nią na żywo, a fani odwzajemniają te uczucia.

Nie słuchaj tylko tego, co już dobrze znasz

Blog Teufel: Jakie masz wskazówki dotyczące odkrywania nowej muzyki?

Loose Lips:

  • Kiedy słuchasz albumu na Spotify, po prostu słuchaj dalej i zobacz, co jeszcze ciekawego się pojawi.
  • Odwiedź wszystkie sceny na festiwalu bez presji czasu.
  • Nie słuchaj tylko tego, co już dobrze znasz lub polecają Ci znajomi.
  • Rozpocznij spontaniczną muzyczną przygodę.

Jeszcze więcej utworów zespołu Loose Lips

Oficjalna playlista Loose Lips na Spotify

Poprzez włączenie odtwarzacza wyrażasz zgodę na politykę prywatności serwisów Spotify/Soundcloud.
Dowiedz się więcej

Włącz odtwarzacz

Loose Lips x ROCKSTER AIR 2

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.