IFA 2022: Ready, Steady, Show

Po dwóch latach przymusowej improwizacji spowodowanej pandemią COVID-2019 czołowi producenci elektroniki użytkowej oraz Messe Berlin (pol. Targi Berlińskie) przygotowują się do Międzynarodowych Targów Elektroniki Użytkowej IFA i mają nadzieję oczarować ekspertów oraz zainteresowanych gości obszerną ofertą nowych produktów. Sprawdźmy zatem, jakie niespodzianki czekają na nas w tym roku na targach IFA.

IFA 2022: najważniejsze informacje

Na targach IFA producenci z wielu krajów prezentują swoje nowe produkty i koncepcje, zarówno dla ekspertów z branży elektroniki użytkowej, jak i dla osób prywatnych. Targi IFA są wydarzeniem otwartym dla wszystkich zainteresowanych. Chciałbyś zobaczyć produkty przyszłości? Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące targów IFA:

IFA 2022: najważniejsze informacje
GdzieTereny targowe Messe Berlin ExpoCenter City przy wieży widokowej

Lokalizacja na oficjalnej stronie IFA
Kiedy02.09.2022 – 06.09.2022
codziennie od 10.00 do 18.00 (dla ekspertów z branży od godz. 8.00)
Ceny13 Euro za osobę i jeden dzień w przedsprzedaży do 1.09.2022
CiekawostkiPonad 160 000 m2 powierzchni wystawowej
Około 250 000 odwiedzających
Berliński Oktoberfest jest organizowany na terenie Messe Berlin

IFA 2018 Südeingang
IFA – Wejście południowe

IFA Audio

IFA Audio, czyli jeden z obszarów wystawowych na targach IFA, jest miejscem spotkań ekspertów z dziedziny hi-fi oraz fanów audio. IFA Audio, jako wyjątkowa platforma inspiracji i innowacji, prezentuje koncepcje i rozwiązania wyznaczające nowe trendy, najnowsze produkty i główne punkty programu, jak na przykład słuchawki Noise Cancelling & True Wireless, Immersive Audio (wciągający dźwięk przestrzenny) lub Spatial Audio (dźwięk przestrzenny 3D), streaming audio, inteligentne głośniki wi-fi oraz systemy dźwiękowe.

Sprzęt AGD: nowe trendy

Sprzęt AGD prezentowany m.in. przez firmę Bosch uwzględnia dążenie konsumentów do bardziej zrównoważonego rozwoju środowiska. Z drugiej strony, producenci tacy jak Siemens nadal przywiązują dużą wagę do designu i stylu produktów w domu. Przekonaj się sam, odwiedzając wystawę w hali 1.1 | 101.

YouTube

Odtwarzając to video, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Odtwórz video

Niewidzialny zlew

Widok sterty brudnych naczyń potrafi każdemu zepsuć nastrój. Projektanci z BSH Startup Kitchen wpadli więc na pomysł, aby stworzyć niewidzialny zlew. W notatce prasowej możemy przeczytać: „Infinity Cover sprawia, że zlew jest niewidoczny bez żadnego wpływu na jego funkcjonalność.” Ten innowacyjny produkt możemy podziwiać w hali 20 | 339.

Video jest dostępne w języku niemieckim.

YouTube

Odtwarzając to video, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Odtwórz video

Różnorodność gwarantem innowacyjności

W panelu dyskusyjnym poświęconym tematowi różnorodności Carine Lea Chardon, kierownik działu konsumenta oraz prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Elektroniki Użytkowej i Sieci Medialnych w Centralnym Związku Przemysłu Elektrotechnicznego i Elektronicznego (niem. ZVEI), rozmawiała z dwoma berlińskimi założycielkami przedsiębiorstwa jeszcze przed targami IFA. Wspólnie doszły one do wniosku, że odejście od podziału ról oraz więcej kobiet w branży technologicznej są niezbędne, aby móc przeciwdziałać zmianom demograficznym i brakowi wykwalifikowanych pracowników.

„Różnorodność to szansa, a zarazem konieczność. Różne perspektywy skutkują nowymi i innowacyjnymi poglądami na różne kwestie, a tym samym zwiększają szanse na innowacyjne rozwiązania i rozwój. Różnorodność już od dawna jest także czynnikiem konkurencyjności, który firmy muszą traktować poważnie, aby zapewnić sobie wykwalifikowanych pracowników, a także aby pozostać atrakcyjnym pracodawcą dla nowego pokolenia, dla którego równe szanse są czymś oczywistym. Aktywne wspieranie różnorodności jest więc ważnym elementem strategii korporacyjnych w przemyśle elektronicznym i cyfrowym.”


Carine Lea Chardon, kierownik działu konsumenta oraz prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Elektroniki Użytkowej i Sieci Medialnych

IFA 2022: IFA Virtual jako dopełnienie targów w formie cyfrowej

Najważniejsze prezentacje i konferencje prasowe będą transmitowane na żywo na platformie IFA Virtual i dostępne dzień później w formie video-on-demand (video na żądanie). Należą do nich program IFA NEXT Innovation Engine, IFA+ Summit oraz konferencja SHIFT Mobility. Bezpłatna platforma cyfrowa jest już dostępna.

Link: Odwiedź platformę IFA Virtual

IFA Sommergarten

W IFA Sommergarten czekają na gości także inne atrakcje: znane gwiazdy telewizji oraz najlepsi sportowcy będą rozdawać autografy, zorganizowane zostaną talk-shows oraz live-cooking, czyli gotowanie na żywo przed kamerą, a także gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych. Międzynarodowe targi IFA, które odbędą się w dniach od 02.09 do 06.09, z pewnością przyciągną nie tylko tłumy gości, ale także znanych celebrytów.

Link: Przejdź do programu IFA Sommergarten

Przenośne głośniki marki Teufel

Funkcja Multiroom dzięki produktom firmy Teufel

Zwei WLAN-Lautsprecher Teufel One S auf Regalbrett
Te kompaktowe głośniki możesz połączyć w sieć również z innymi głośnikami, które są wyposażone w funkcje Multiroom.
  • Multiroom to bardzo magiczne słowo: dzięki produktom Teufel wszystkie głośniki w Twoim domu zostaną połączone w jedną sieć. Niezależnie od tego, czy chodzi o system dźwiękowy w salonie, mały głośnik wi-fi w kuchni czy soundbar przy komputerze: wszystkie te produkty możesz ze sobą połączyć i sterować nimi za pomocą telefonu. Technologia streamingu Teufel to od teraz Twój najlepszy przyjaciel.

Inne produkty Teufel z funkcją Multiroom

TEUFEL STEREO M

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

TEUFEL STEREO L

PRZEJDŹ DO PRODUKTU

Zdjęcia: ©IFA

Najnowszy artykuł

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.