Modyfikowanie słuchawek gamingowych jeszcze nigdy nie było takie proste

Nasze najnowsze słuchawki gamingowe ZOLA oferują najlepszy dźwięk podczas grania, oglądania filmów i słuchania muzyki. Dzięki kolorowym akcesoriom możesz także spersonalizować wygląd swoich słuchawek i dzięki temu pokazać swój własny i uniwersalny styl. W tym wywiadzie Daniel i Franziska z działu rozwoju produktów firmy Teufel zdradzili nam kilka interesujących faktów dotyczących dźwięku i wyglądu najnowszych słuchawek gamingowych ZOLA.

To uczucie, gdy znajdujesz się w samym środku akcji

Słuchawki gamingowe ZOLA

Technologia DTS Headphone:X® 2.0 bardzo wzbogaca dźwięk. Specjalista ds. produktów Daniel Hoppe wyjaśnia nam, na czym polega ta technologia i dlaczego została ona zastosowana w słuchawkach ZOLA.

Blog Teufel: Witaj, Danielu! Dlaczego technologia DTS Headphone: X® 2.0 nadaje się do słuchawek gamingowych, takich jak ZOLA?

Daniel: Immersyjny dźwięk technologii DTS Headphone: X® 2.0 pozwala Ci dokładnie rozróżnić, skąd dochodzą dźwięki w grze, co jest niezwykle ważną zaletą podczas takich gier, jak na przykład Shootern czy Open World. Dźwięk 3D sprawia, że czujesz się tak, jakbyś znajdował się w samym środku akcji. Ponadto fazy ładowania, którym zazwyczaj towarzyszy muzyka, sprawiają jeszcze więcej frajdy. Najlepszy efekt osiągniesz jednak w grach, które obsługują technologie DTS Headphone: X® 2.0. W przypadku gier, które nie obsługują tego formatu dźwiękowego i są wyposażone tylko w format dźwięku stereo, także można stwierdzić poprawę immersyjnej sceny dźwiękowej. W takim wypadku technologia DTS Headphone: X® 2.0 tworzy wirtualny dźwięk przestrzenny.

Blog Teufel: Jakie czynniki zadecydowały o wyborze akurat tej technologii?

Daniel: W porównaniu do takich konkurentów, jak Windows Sonic, Xear Surround, Dolby Headphones itd., technologia DTS Headphones: X® 2.0 oferuje najlepszą technologię dźwięku dla gier. Ponadto ten format gwarantuje znakomite pozycjonowanie dźwięku, a zniekształcenia są zredukowane do minimum.

Możesz stworzyć swoją własną konfigurację dźwięku

Blog Teufel: Wraz ze słuchawkami ZOLA dostępna jest też specjalna aplikacja na komputer Teufel Audio Center dla ZOLA. Czy można w niej dopasować wirtualny dźwięk przestrzenny? Jakie funkcje zawiera ta aplikacja?

Daniel: Za pomocą aplikacji możesz włączyć lub wyłączyć dźwięk przestrzenny. Ponadto dzięki pięciu prekonfigurowanym ustawieniom korektora możesz zoptymalizować dźwięk filmu, gier, muzyki i mowy lub pozostawić je w trybie standardowym. Możesz także stworzyć własną konfigurację dźwięku. Te ustawienia korektora są aktywne również wtedy, gdy technologia DTS Headphone: X® 2.0 jest włączona.

Blog Teufel: Jakie wymagania należy spełnić, aby móc w pełni wykorzystać dźwiękowy potencjał słuchawek ZOLA z technologią DTS Headphone: X® 2.0?

Daniel: Potrzebujesz komputera z systemem Windows 10, na którym zainstalowana jest aplikacja Teufel Audio Center, oraz port USB-A, do którego podłączony jest klucz sprzętowy (USB-Dongle). Technologię DTS możesz aktywować poprzez aplikację lub przycisk 7.1 znajdujący się na kluczu sprzętowym. Zdecydowaliśmy się na ten dodatkowy przycisk, ponieważ dzięki niemu możesz w razie potrzeby włączyć lub wyłączyć format DTS be konieczności przerywania gry.

Blog Teufel: Czy można korzystać z słuchawek ZOLA podczas słuchania muzyki? Jakie funkcje oferuje technologia DTS w tym przypadku?

Daniel: Słuchawki ZOLA wzbogacają dźwięk także podczas słuchania muzyki. Szczególnie, gdy sygnał audio jest odtwarzany w formacie DTS Headphone: X® 2.0 lub DTS:X, który jest znany z systemów kina domowego. Nawet jeśli sygnał dźwiękowy nie jest odtwarzany w tym formacie, algorytm może mieć zaskakujący efekt na sygnał stereo. Kolejną zaletą są możliwości ustawienia dźwięku w aplikacji Teufel Audio Center, dzięki której możesz dopasować dźwięk do swoich osobistych preferencji.

Blog Teufel: Dziękuję za interesujący wywiad.

Słuchawki gamingowe ZOLA

Modyfikacja sprzętu jest tradycją w świecie gamingu

Słuchawki ZOLA oferują możliwość wybrania jednego spośród dwóch podstawowych kolorów słuchawek i łączenia ich z akcesoriami dostępnymi w aż sześciu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu możesz stworzyć wiele kolorowych wersji tych słuchawek gamingowych. Na ten temat rozmawialiśmy z Franiską Martenz, managerem ds. innowacji.

Blog Teufel: Witaj, Franzisko! Dlaczego Twoim zdaniem potrzeba personalizacji urządzeń jest teraz taka silna? Czy ten trend zyska popularność także poza światem gamingu?

Franziska: Modyfikacja sprzętu jest tradycją w świecie gamingu. Dotyczy ona nie tylko komputera i jego komponentów, ale także estetyki wszystkich peryferyjnych urządzeń. Słuchawki gamingowe muszą oczywiście pasować do reszty sprzętu. Ponadto wielu graczy korzysta ze streamingu video i dlatego chcieliby zaprezentować swój sprzęt z jak najlepszej strony. Szczególną uwagę poświęciliśmy więc stworzeniu ponadczasowych i stylowych kolorów.

Blog Teufel: Co podczas tworzenia tych słuchawek było największym wyzwaniem?

Franziska: Szczególnie młoda generacja ma wysokie wymagania wobec swoich urządzeń. Muszą one dobrze wyglądać, być proste w obsłudze i mimo to wydajne. Słuchawki ZOLA łączą wszystkie te cechy.

Prawdziwe czary dzieją się dopiero przy wyborze nauszników i nakładek

Blog Teufel: W jaki sposób można kolorystycznie spersonalizować słuchawki ZOLA?

Franziska: Do wyboru są dwa podstawowe kolory słuchawek: biały i czarny. W tym momencie możesz już zdecydować, czy chcesz mieć ciemne czy raczej jasne słuchawki gamingowe. Jednakże prawdziwe czary dzieją się dopiero przy wyborze nauszników i nakładek, czyli elementów, które umieszczasz na zewnątrz nauszników ZOLA. Te akcesoria są dostępne w aż sześciu wariantach kolorystycznych, które zostały zdefiniowane w różnych testach użytkowników. Dzięki temu podczas zakupu możesz kolorystycznie spersonalizować swoje słuchawki, a nawet zamówić dodatkowy zestaw akcesoriów w innym kolorze i stworzyć wiele odjechanych lub klasycznych wersji słuchawek.

ZOLA

Blog Teufel: Pomijając szeroką paletę kolorów, czy w tych słuchawkach możemy liczyć na typowy dźwięk marki Teufel? Co było najważniejsze z akustycznego punktu widzenia?

Franziska: Oczywiście, podczas tworzenia słuchawek ZOLA oraz wszystkich naszych produktów, dźwięk był zawsze na pierwszym miejscu. Słuchawki gamingowe mają szczególne wymagania dotyczące dźwięku: na przykład w przypadku dźwięku przestrzennego ważna jest dokładna lokalizacja przeciwników. Dodatkowo powinieneśzanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości i zapomnieć o codziennych sprawach. O to wszystko dbają ogromne przetworniki liniowe HD, niezwykle głęboki bas oraz technologia DTS Headphone: X® 2.0.

Blog Teufel: Dziękujemy za wywiad.

Link > Więcej informacji dotyczącyh nowych słuchawek gamingowych ZOLA

Zdjęcie tytułowe: Ⓒ Lautsprecher Teufel GmbH Zdjęcia w artykule: Ⓒ Lautsprecher Teufel GmbH

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.