Słuchawki z nowym kodekiem audio DTS:X

Dzięki słuchawkom z kodekiem DTS:X możesz cieszyć się potężnym i realistycznym dźwiękiem 3D, który nie będzie przeszkadzał pozostałym domownikom lub sąsiadom. Poniżej wyjaśnimy, jak działa technologia dźwięku przestrzennego i dlaczego słuchawki z nowym kodekiem audio są odpowiednie szczególnie dla graczy.

Techniczne podstawy kodeku DTS:X

W 2015 roku w branży technologicznej zrobiło się naprawdę głośno, gdy DTS zaprezentował swój nowy kodek dźwięku przestrzennego DTS:X. Minęło kilka miesięcy, zanim technologia ta była dostępna również dla amplitunerów AV. Stało się to dopiero na początku 2016 roku.

Najnowszy sukces amerykańskiej firmy technologicznej był pewnym zaskoczeniem dla ekspertów branżowych, ponieważ dwa konkurencyjne produkty: Dolby Atmos i Auro-3D, już wtedy ugruntowały swoją pozycję na rynku.

Zasada działania DTS:X jest jednak dość prosta: podobnie jak w przypadku Dolby Atmos, dekoder rozdziela obiekty audio do różnych kanałów w czasie rzeczywistym, tworząc charakterystyczny dźwięk 3D. Prawie wszystkie amplitunery AV kompatybilne z Dolby Atmos mogą również korzystać z kodeku DTS:X.

logo von dts x
DTS:X należy do najważniejszych formatów dźwięku 3d w segmencie kina domowego

Do tej pory kodek DTS:X był używany głównie w zestawach głośnikowych w sektorze kina domowego. W większości przypadków używany jest system składający się z 5 lub 7 głośników i subwoofera. Dodatkowo, dźwięk jest odtwarzany na dwóch lub czterech kanałach odtwarzających tony wysokie. Szczególnie ta druga opcja skutkuje maksymalnie autentycznym dźwiękiem, który słychać ze wszystkich kierunków. Czasami słychać śpiew ptaków lub huk grzmotu z góry, a czasami dźwięk wodospadu z prawej lub lewej strony. Rezultatem są nieporównywalnie wysokiej jakości wrażenia filmowe.

Systemy kina domowego Teufel

Definion 3 Surround "5.1-Set"

Definion 3 Surround "5.1-Set"

14699,00 zł16499,00 złW różnych kolorach
Consono 35 AVR "5.1-Set"

Consono 35 AVR "5.1-Set"

4499,00 zł5099,00 złW różnych kolorach
ULTIMA 20 Surround "5.1-Set"

ULTIMA 20 Surround "5.1-Set"

2799,00 zł3299,00 złW różnych kolorach

Słuchawki z DTS:X: niezbędnik każdego gracza

Ale nie tylko zagorzali fani kina mogą cieszyć się zaletami DTS:X. Każdy, kto pasjonuje się grami i chce cieszyć się ich dźwiękiem przez słuchawki, z pewnością doceni kodek DTS:X. W szczególności obecna wersja kodeka DTS Headphone:X® 2.0 jest świetną opcją pod względem jakości dźwięku. Wykorzystujące ten kodek audio słuchawki zapewniają dźwięk przestrzenny, który daje poczucie bycia w samym środku akcji.

Jest to możliwe dzięki specjalnej karcie dźwiękowej USB, która zapewnia wirtualny dźwięk przestrzenny. Dzięki niej wrażenia z gry są bardziej realistyczne. Ponadto oferuje ona praktyczne korzyści podczas grania. Dzięki trójwymiarowemu dźwiękowi można na przykład lepiej zlokalizować przeciwników zbliżających się od tyłu, a tym samym szybciej zareagować.

YouTube

Odtwarzając to video, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Odtwórz video

Słuchawki z DTS:X takie jak ZOLA gwarantują realistyczny dźwięk i doskonałe wrażenia podczas grania

Wskazówka: Masz już doskonałe słuchawki, ale nie posiadają one dźwięku przestrzennego? Żaden problem! Dzięki aplikacji “DTS Sound Unbound” wiele słuchawek, które nie są kompatybilne z DTS:X, można dodatkowo wyposażyć w dźwięk przestrzenny w mgnieniu oka. Jednakże aplikacja jest płatna.

Słuchawki z DTS:X zapewniają doskonały dźwięk podczas grania

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości: dzięki słuchawkom z DTS:X możesz cieszyć się fantastyczną jakością dźwięku. Słuchawki surround zapewniają potężne basy, doskonałą przestrzenność i czysty oraz pozbawiony zniekształceń dźwięk nawet przy wysokich poziomach głośności. Kolejnym pozytywnym aspektem jest fakt, że technologia ta obsługuje również sygnał audio Hi-Res. Mówiąc prostym językiem, oznacza to, że format 3D wykorzystuje wyższą częstotliwość próbkowania do dekodowania i odtwarzania dźwięku, zapewniając bezstratną jakość dźwięku. Może to się opłacać, ponieważ wiele gier zawiera imponujące odgłosy i dźwięki, a także wysokiej jakości ścieżkę dźwiękową do gier.

Wskazówka: Wiele słuchawek z DTS:X zawierają baterie i mogą być używane bezprzewodowo; jednak czasami w zestawie można znaleźć również kabel. To rozwiązanie jest zalecane, zwłaszcza jeśli używasz słuchawek podczas grania, ponieważ połączenie kablowe zapewnia jeszcze wyższą jakość dźwięku.

Słuchawki gamingowe Teufel zapewniające realistyczny dźwięk 3D

Junger Mann trägt Gaming-Headset Zola von Teufel
Realistyczny dźwięk gry ze słuchawkami gamingowymi ZOLA

ZOLA: słuchawki gamingowe ZOLA z kodekiem audio DTS Headphone:X® 2.0 zapewniają doskonały dźwięk 3D. Dzięki temu możesz precyzyjnie zlokalizować każde źródło dźwięku w grze. Słuchawki ZOLA są również dostępne w wielu stylowych kolorach – Twoje słuchawki gamingowe będą tak indywidualne jak Ty! Więcej informacji na temat słuchawek ZOLA znajdziesz na naszym blogu.

CAGE: CAGE to słuchawki gamingowe Teufel dla ambitnych graczy z wirtualnym dźwiękiem przestrzennym na komputerze. Nauszniki CAGE można wyprać i wymienić – dzięki czemu słuchawki CAGE będą Ci towarzyszyć przez długi czas.

▶ Dostępne są również nauszniki do słuchawek ZOLA. Odkryj więcej akcesoriów do słuchawek!

▶ W sklepie Teufel można również znaleźć systemy surround do gier!

Inne słuchawki w sklepie Teufel

AIRY SPORTS

AIRY SPORTS

419,00 zł449,00 złW różnych kolorach
ZOLA

ZOLA

439,00 zł599,00 złW różnych kolorach
AIRY SPORTS

AIRY SPORTS

329,00 zł449,00 złW różnych kolorach

Podsumowanie: Kodek DTS:X również w słuchawkach

  • Format dźwięku przestrzennego DTS:X jest teraz dostępny także dla słuchawek.
  • Najnowszy kodek DTS Headphone:X v2.0 zapewnia realistyczny, wciągający dźwięk w grach dzięki wirtualnemu dźwiękowi 3D.
  • Technologia ta obsługuje również jakość dźwięku Hi-Res.

Powiązane artykuły

Uwaga: Funkcja komentowania jest dostępna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8 do 21.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.