Uwaga: Ten artykuł pochodzi z archiwum naszego bloga i nie będzie już aktualizowany. Niektóre wymienione produkty są częściowo już niedostępne. Ten artykuł jest częścią naszej historii i dlatego pozostanie na blogu. Życzymy miłej lektury.

Blick von oben auf die Stadtsilhouette Wiens nach Sonnenuntergang.

Wiedeń w portrecie: więcej niż tylko Mozart

Wspaniałe habsburskie budowle, barokowe zamki, wytworne kawiarnie w stylu secesyjnym i romantyczne uliczki ze starymi chodnikami kamiennymi, po których rozbrzmiewa stukot zaprzęgu konnego. A już od jakiegoś czasu dołączyły do nich basowe brzmienia Teufel, gdyż w Wiedniu otworzyliśmy nowy sklep i to z dobrego powodu: Wiedeńczycy pielęgnują nie tylko muzyczne dziedzictwo Mozarta, Beethovena i Straußa, ale są również bardzo muzykalnym narodem. Zdradzamy wam, gdzie znajdziecie nasz nowy sklep.

Głośniki streamingowe Teufel

Straßenansicht mit Passanten
Wspaniałe fasady z początkowego okresu kształtują charakter Wiednia.

Spacer po muzycznym Wiedniu

Wiedeń w magiczny sposób przyciąga fanów z całego świata. Nic dziwnego, w końcu to właśnie tutaj genialny Mozart skomponował zmysłową operę Czarodziejski flet, a Beethoven napisał swoje mistrzowskie sonaty fortepianowe oraz porywającą Symfonię Eroica. Te perły historii muzycznej znajdują się zawsze w programie Opery Wiedeńskiej i Filharmonii Wiedeńskiej. Do dzisiaj chętnie poruszamy się w takcie trzy czwarte do walca skomponowanego przez Johanna Straußa. A wraz ze swoją techniką kompozytorską opartą na skali dwunastodźwiękowej Arnold Schöneberg zrewolucjonizował muzykę nowoczesną. Zrzędliwe pieśni Georga Kreislersa, przeplatane dużą dozą wiedeńskiego humoru, odbijają się echem w utworach Wanda oraz Ja, Panik. Pochodący z Wiednia duet Kruder&Dorfmeister podbił europejskie kluby swoim elektro brzmieniem. Można więc rzec: w Wiedniu na każdego czeka muzyczna uczta.

Statue vor einer Wiese auf der Blumen einen Notenschlüssel nachbilden.
Mozart jest obecny w Wiedniu wszędzie, na zdjęciu jego pomnik w Burggarten.

Rock me, Amadeus

Nieważne, czy jesteś fanem muzyki klasycznej czy nie: spacer śladami wiedeńskich kompozytorów i wirtuozów jest zawsze wycieczką przez różne epoki. W ten sposób można zanurzyć się w atmosferę naddunajskiej metropolii. Wiele architektonicznych atrakcji znajduje się niedaleko muzycznych obiektów. Najwięcej zabytków znajduje się w obrębie lub bezpośrednio przy Wiedeńskim Ringu, centralnej arterii komunikacyjnej. Jeśli zaczynasz swoją trasę przy Katedrze Św. Szczepana, znajdziesz się w samym sercu historycznego centrum miasta. To gotyckie arcydzieło jest ściśle związane z życiem Mozarta, który przez kilka lat mieszkał niedaleko katedry. Wiedeński Dom Mozarta przy Domgasse jest jedynym zachowanym wiedeńskim mieszkaniem ekscentrycznego kompozytora. Jest ono wyposażone we wszystkie rodzaje mebli i przedmioty z czasów Mozarta i sprawia, że możemy się poczuć jak w tamtej epoce. Multimedialne instalacje i oryginalne dokumenty opowiadają o jego twórczości.

Wiedeński Dom Muzyki

Interesująca i idealna na pierwszy przegląd historii muzycznej jest wizyta w Domu Muzyki, który znajduje się tylko kilka minut spacerem od domu Mozarta. Cztery etaże porwą Cię w świat dźwięku – od muzyki klasycznej po wizje przyszłości z utworami generowanymi wyłącznie komputerowo. Na jednym całym piętrze muzeum w interkatywny i zabawny sposób przybliża techniki kompozytorskie największych mistrzów. W oparciu o instalacje, jak na przykład dywan dźwiękowy lub dźwięczące schody, zwiedzający mogą poczuć, zobaczyć, a nawet samemu tworzyć dźwięki. Kto już od zawsze chciał wymachwiwać batutą, może zrobić to teraz przed wirtualną orkiestrą.

Nächtlicher Straßenverkehr vor der Wiener Staatoper.
Wiedeńska Opera – miejsce światowej sławy.

Opera Wiedeńska i Park Miejski

Zaledwie pare kroków dalej, w kierunku Wiedeńskiego Ringu, czeka na Ciebie kolejna atrakcja. Opera Wiedeńska jest uznawa za najwspanialszą budowlę Wiednia. Szczególnie imponująco prezentuje się od strony frontowej finezyjnie ukształtowana neorenesansowa fasada. Nieważne, czy właśnie zdobyłeś jeden z najbardziej pożądanych biletów na koncerty Opery lub Filharmonii Wiedeńskiej czy nie: zawsze warto zajrzeć do środka. Już w samej loggi zachwyca cykl fresków z motywami z utworu Czarodziejski Flet. Na widownię i do loży wchodzi się po wspaniałych schodach wykonanych z kilku rodzajów gładko wypolerowanego marmuru.

Od tych niesamowitych przeżyć i wrażeń można sobie odpocząć spacerując po niedaleko położonym przy Ringstraße Parku Miejskim. Również tutaj spostrzeżesz na każdym korku wielkich mistrzów muzyki wiedeńskiej. Przy starych drzewach i rabatach kwiatowych znajdują się pomniki Franza Schuberta, Antona Brucknera i Johanna Straußa (syna Straußa). Na trawniku obok pomnika Straußa odbywają się w lecie regularnie koncerty. Również w kawiarni Johann rozbrzmiewa codziennie muzyka do walca. Ta kawiarnia znajduje się parę metrów dalej od pomnika Straußa w budynku Kursalon.

Jeśli podążasz Ringstraße w przeciwnym kierunku, natrafisz na inne obiekty Wiednia. Należą do nich Centrum Arnolda Schoneberga, Musikverein z prawdopodobnie najlepszą salą koncertową na świecie pod względem akustyki pomieszczenia, pomnik Mozarta przy Burgringu oraz na Kolekcję Starych Instrumentów Muzycznych w kaplicy zamkowej.

Zwei Akkordeospieler auf der Straße mit Pferdekopfmaske.
W Wiedniu czuć muzykę na każdym kroku.

Wiedeński sklep Teufel został otwarty 12 lutego

W Wiedniu na każdym kroku wyczuwamy powiew muzyki. Od piątku, 12 lutego, jest tam również Teufel. Znajdziesz nas na ulicy Mariahilfer Straße.

Sklep Teufel w Wiedniu

Doświadcz Wiedeńskiej muzyki wszystkimi zmysłami

Wiedeńscy cukiernicy mają do zaoferowania wiele smakołyków związanych z muzyką, które są często również rozkoszą dla oczu. Oprócz powszechnie znanych i zawiniętych w złoty papierek Mozartkugeln, w Wiedniu znajdziesz również talary Johanna Straußa w bordowym opakowaniu. Również inni kompozytorzy użyczają swoich nazwisk najnowszym kreacją tortowym lub zostali uwiecznieni przez cukierników w postaci marcepanowych lub nugatowych figurek. Niektóre z tych muzycznych słodkości możesz posmakować w tradycyjnych kawiarniach naddunajskiej metropolii przy wiedeńskiej kawie:

Na oryginalny Wiener Schnitzel warto wybrać się do restaruacji Figlmüller lub Gmoakeller. Wegetariańskie potrawy są dostępne na licznych targowiskach rozsianych po całym mieście. Naschmarkt jest kulinarnym centrum, w którzm znajdują się liczne restauracje oferujące dania kuchni austrackiej, jak również potrawy z całego świata.

Ciesz się Wiedeńskim brzmieniem ze słuchawkami Teufel

Dzięki słuchawkom REAL BLUE NC z technologią ANC możesz skupić się na Twojej pracy nawet w zatłoczonej kawiarni.
  • REAL BLUE NC: Podążaj przez Wiedeń z Mozartem lub Falco w słuchawkach: dzięki tym bezprzewodowym słuchawkom Bluetooth możesz słuchać pasującej muzyki na wiedeńskich ulicach lub zanurzyć się całkowicie w świat muzyki i to nie tylko wiedeńskiej. Dzięki technologii Noise Cancelling i otaczającym ucho naucznikom możesz odciąć się od miejskiego zgiełku. Za pomocą sterowania dotykowego możesz wybrać na nauszniku Twój program muzyczny i odbierać połączenia przychodzące.
  • AIRY TRUE WIRELESS: Ciesz się III Symfonią Beethovena i chwytliwym brzmieniem albumów Bilderbuch w pełnej krasie dzięki tym bezprzewodowym słuchawkom dousznym. Czysty dźwięk i czas odtwarzania do 25 godzin czyni z nich idealnego towarzysza dźwięku. Również w tym modelu możesz sterować muzyką i połączeniami przychodzącymi na słuchawce.

Głośniki Bluetooth ROCKSTER

Zdjęcie tytułowe: ©Jacek Dylag pewne prawa zastrzeżone. Źródło: Unsplash
Zdjęcie 1: ©Dan Visan. Źródło: Unsplash
Zdjęcie 2: ©Victor Malyushev. Źródło: Unsplash
Zdjęcie 3: ©Dimitry Anikin. Źródło: Unsplash
Zdjęcie 4: ©Dominik Vanyi. Źródło: Unsplash
Zdjęcie 5: ©Ece Gökçer. Źródło: Unsplash

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.