Sofia Portanet

“Chcę, aby moja muzyka podnosiła ludzi na duchu”

Nowe brzmienia najlepiej odkrywać na żywo – na koncercie swoich ulubionych artystów, podczas festiwali lub na scenie Teufel. Zaprosiliśmy pięciu artystów na naszą scenę, aby zagrali swoje najnowsze utwory na żywo. A to wszystko przy dźwiękowym wsparciu nowych produktów i kilku klasyków marki Teufel. W piątej i ostatniej części przedstawimy Sofię Portanet z jej własnym, niepowtarzalnym brzmieniem, które jest połączeniem Neue Deutsche Welle (Niemiecka Nowa Fala) i New Wave. Na co jeszcze czekasz? Wprowadź nowe dźwięki do swojego życia już dziś!

Sofia Portanet i jej „Unstoppable” – utwór z kampanii Teufel (wersja YouTube)

YouTube

Odtwarzając to video, wyrażasz zgodę na politykę prywatności YouTube.
Dowiedz się więcej

Odtwórz video

Wywiad z Sofią Portanet: Lubię eskperymentować. Lubię jak jest kolorowo.

Dorastając pomiędzy upadkiem muru berlińskiego a Paryżem, trzeba mieć silną osobowość, aby móc przetwarzać i wyrażać różne wpływy. Sofia Portanet zdecydowanie to potrafi. Już sam jej wygląd, przypominający gwiazdy z okresu Nouvelle Vague, przyciąga uwagę. Jej muzyka to połączenie Neue Deutsche Welle i New Wave – ale zawsze pozostaje niepowtarzalnym własnym brzmieniem. Przeczytaj nasz wywiad z piosenkarką Sofią Portanet.

Blog Teufel: Sofia, jak to się stało, że profesjonalnie zajmujesz się muzyką?

Sofia Portanet: Właściwie to pytanie można odwrócić – mam wrażenie, że to muzyka przyszła do mnie. W domu moich rodziców muzyka zawsze była obecna. Mój ojciec też jest muzykiem, więc dorastałam w środowisku muzycznym. Mieliśmy w domu studio i jako mały dzieciak grałam tam na keyboardzie.

Blog Teufel: Jak opisałabyś swoje brzmienie?

Sofia Portanet: Własne i wierne mojej osobowości. Jest to muzyka popowa, ale zawierająca również dźwięki alternatywne. Lubię eksperymentować. Lubię, jak jest kolorowo.

Sofia Portanet
Sofia Portanet x POWER HIFI

Blog Teufel: Co jest dla Ciebie najważniejsze w Twojej muzyce?

Sofia Portanet: Ważne jest, abym miała poczucie, że to co robię jest fajne. Kiedy słucham piosenki, muszę czuć, że to kawałek mnie i mogę się tym podzielić. Chcę się tym dzielić. Zawsze muszę czuć, że rozpoznaję w niej siebie. I że nie robię czegoś, bo ktoś kazał mi to zrobić w określony sposób. Zawsze chcę mieć poczucie, że moja muzyka pochodzi z mojego wnętrza i że pokazuje część mnie.

Blog Teufel: Jak słuchasz muzyki w życiu prywatnym?

Sofia Portanet: Różnie. Oczywiście słucham muzyki w domu. Kiedy wstaję, zawsze myślę, że to dobry sposób na rozpoczęcie dnia. Ale lubię też chodzić na koncerty. I do barów, gdzie gra dobra muzyka. Właściwie towarzyszy mi ona na bardzo różnych płaszczyznach mojego codziennego życia: w domu, poza nim, czasami na żywo, a czasami odtwarzam ulubione utwory.

Blog Teufel: Jaką rolę odgrywa dla Ciebie dobry dźwięk?

Sofia Portanet: Jasne, że można powiedzieć: „piosenka jest dobra”, ale powinniśmy zadać sobie pytanie: czy kiedy słyszę daną piosenkę, mogę się nią również cieszyć? Czy sposób, w jaki ją słyszę, jest dla mnie przyjemny? Mam dosyć starą komórkę z głośnikiem i kiedy czasami słucham na niej muzyki, denerwuje mnie to, ponieważ dźwięk jest po prostu beznadziejny. Ale jeśli mam słuchawki lub system, w którym basy i dźwięk działają tak jak powinny, mogę znacznie lepiej wczuć się w utwór i poradzić sobie z rzeczywistością. Również w klubach, jeśli dźwięk jest świetny, to wydaje się, że może on przeniknąć do ciała i poruszyć nasze komórki. Myślę, że to bardzo ważne, jak brzmi dźwięk. Jestem też dziwakiem – jeśli coś nie brzmi dobrze, nie jestem z tego zadowolona.

Blog Teufel: Co kojarzy Ci się z marką Teufel?

Sofia Portanet: Piekielnie dobry dźwięk.

Sofia Portanet x AIRY TWS

Blog Teufel: Gdybyś była piosenką lub playlistą, jakby ona brzmiała?

Sofia Portanet: Nie lubię tego pytania. To zawsze zależy od tego, jak się czuję. Są dni, kiedy jestem smutna, szczęśliwa, a czasami zła. I zawsze jest inna piosenka, która pasuje do mojego nastroju. Również moja muzyka pasuje do różnych nastrojów. I to jest całkiem miłe, gdy stwierdzasz, że jest kilka piosenek, które do Ciebie pasują.

Dzięki muzyce podnosić na duchu

Blog Teufel: Co chcesz osiągnąć swoją muzyką?

Sofia Portanet: Chcę wyrażać swoje pomysły i kreatywność. Tworzenie muzyki wpływa na mnie pozytywnie. Lubię też pisać z innymi ludźmi. Chodzi o ekspresję. Chcę, by muzyka podnosiła ludzi na duchu, tak jak mnie podnosi na duchu słuchanie muzyki innych ludzi. Chcę poczuć się lepiej. Albo chcę czuć się dobrze.

Jeszcze więcej utworów Sofii Portanet

Oficjalna playlista

Poprzez włączenie odtwarzacza wyrażasz zgodę na politykę prywatności serwisów Spotify/Soundcloud.
Dowiedz się więcej

Włącz odtwarzacz

Sofia Portanet na Instagramie

Sofia Portanet x AIRY TWS
Zdjęcia / Filmiki : Teufel

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Uwaga: komentarze z pytaniami dotyczącymi serwisu produktów nie zostaną opublikowane. W sprawach dotyczących obsługi, reklamacji lub kompatybilności prosimy zwrócić się do naszego Biura Obsługi Klienta. Dziękujemy.

Twój komentarz zostanie sprawdzony przez naszego moderatora, zanim pojawi się na stronie.

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o słuchawkach, głośnikach Bluetooth i systemach kina domowego. Ponadto wiele przydatnych wskazówek dotyczących uzyskania najlepszego dźwięku prosto od zespołu naszych ekspertów.