Więcej niż tylko pompki: trening w domu

Czy to zimą lub gdy wszystkie kluby fitness są zamknięte: uprawiając sport w domu możesz utrzymać dobrą kondycję. Decydujące jest jednak znalezienie motywacji i odkrycie tego, co sprawia Ci najwięcej przyjemności. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, które pomogą Ci pozostać w dobrej formie ćwicząc w domu.

Połączenie zumby i HIIT, czyli trening cardio z mocnym brzmieniem

Jeśli nie uznajesz drogi na skróty i chcesz pozostać w dobrej kondycji, STRONG NATION oferuje trening, podczas którego wykonujesz choreografię do muzyki elektronicznej – prawie jak zumba, tylko z bardziej intensywniejszą muzyką zamiast latynoamerykańskich i popartowych brzmień. Zapamiętanie kroków nie powinno sprawiać Ci dużych problemów. Dodatkowo trening STRONG NATION składa się z intensywnych ćwiczeń, które są przeplatane krótkimi przerwami – zgodnie z myślą treningu HIIT („High Intensity Intervall Training”)

W tym filmku możesz sprawdzić, co Cię czeka podczas treningu ze STRONG NATION. Nasza wskazówka: rozgrzewka jest bardzo wolna i spokojna, dlatego przewiń filmik trochę do przodu. Na stronie internetowej możesz zarejestrować się na wybrany przez Ciebie kurs i pocić się w domu razem z trenerami.

Zbuduj mięśnie razem z pilatesem lub jogą

Bardziej spokojnym i relaksującym treningiem jest joga lub pilates – obie propozycje to bardzo skuteczne metody treningowe, które z łatwością możesz wykonywać w Twoim domu. Głównym celem tych treningów jest osiągnięcie mobilności całego ciała i aktywowanie jak największej liczby grup mięśniowych. Dzięki połączeniu docelowego oddychania z powolnymi i określonymi ruchami, trenujesz mięśnie głębokie, a tym samym poprawiasz postawę Twojego ciała.

W dobie pandemii koronawirusa pojawiło się coraz więcej ofert kursów jogi i pilatesu online. Osoby początkujące mogą znaleźć kursy, w którym wszystko jest dokładnie i szczegółowo wyjaśnione, bo to właśnie technika oddychania odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Na szczęście nawet podczas treningów online trener czuwa nad odpowiednią techniką ćwiczeń i obserwuje każdy Twój ruch.

Dla wszystkich zapracowanych osób: 7-minutowy trening z aplikacją

Chciałbyś utrzymać dobrą kondycję, ale nie masz czasu na długie treningi? Dzięki aplikacji oferującej 7-minutowy trening możesz zawsze zrobić króciutkie ćwiczenia w domu. Pajacyki i przysiady to bardzo proste i łatwe ćwiczenia, od czasu do czasu możesz potrzebować krzesła lub ściany do wykonania niektórych ćwiczeń.

7 minutowe cwiczenia

Zdjęcia zamieszczone w aplikacji pokażą Ci dokładnie, jak powinieneś wykonać dane ćwiczenie i ile razy powinieneś je powtórzyć. Ponadto w ustawieniach możesz wpisać, jak często chciałbyś powtarzać jedno ćwiczenie i jak długie powinny być przerwy między ćwiczeniami. To bardzo prosta, skuteczna i do tego bezpłatna aplikacja do treningu w domu.

Idealne słuchawki do treningu

Nauka tańca w domu

Masz ochotę poznać i nauczyć się tańców klasycznych? Walc wiedeński, salsa, a może discofox? Taniec z wielu powodów uważany jest za dobry trening: poruszasz się w rytm muzyki, co powoduje uwalnianie się hormonów szczęścia, Twoje ciało jest bardziej mobilne, w zależności od tańca czasami brakuje Ci tchu no i oczywiście musisz zapamiętać nowe choreografie, co z kolei aktywuje nasze szare komórki. Na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych szkół tańca online, jak na przykład DanceBookAcademy.

Ucząc się tańca w domu nie musisz rezygnować z dobrej jakości. Alternatywnie możesz również poszukać filmików na platformie YouTube i ćwiczyć z trenerami, osobami prywatnymi lub właśnie z DanceBookAcademy.

Trenuj z Nintendo

Jeśli nie umiesz zmotywować się do treningu – w domu lub na świeżym powietrzu – spróbuj połączyć przyjemne z pożytecznym i zacznij trenować z grami wideo. Predestynowana do takiej formy treningu (i dlatego też regularnie wyprzedana) jest gra Ring Fit Adventure dla Nintendo Switch. Dzięki sekwencji ruchów, które są wyłapywane za pomocą czujników, możesz poruszać się do przodu, zbierać przedmioty i pokonywać wrogów. Pasek na nogę oraz Ring-Con (okrągły kontroler w kształcie pierścienia) przenoszą Twoje ruchy do gry.

W ten sposób możesz wejść na nowy poziom, aktywować nowe ćwiczenia, a nawet poznać krótką (i prostą) historię: to bardzo dobra motywacja na sam początek. Po ukończeniu gry możesz stworzyć Twój własny trening i grając uprawiać regularnie sport.

Trenuj w domu z muzyką i głośnikami Bluetooth firmy Teufel

Mann beim Sport im Wohnzimmer
Z dobrym brzmieniem trenuje się o wiele przyjemniej – głośnik BOOMSTER zadba o odpowiednie muzyczne kulisy.
  • BOOMSTER: Walc podczas treningu tańca, odprężające dźwięki podczas jogi, czy mocne basy podczas treningu cardio – głośnik BOOMSTER zapewnia perfekcyjny dźwięk podczas każdego treningu. Ten mobilny głośnik Bluetooth z trójdrożnym systemem jest też niezawodnym dźwiękowym komapen również poza fitnessową rutyną.
  • MOTIV GO: Szukasz wszechstronnego i przede wszystkim mobilnego głośnia do Twojego domu? W takim razie sięgnij po MOTIV GO! Nowoczesny i skromny design głośnika kryje w sobie bogatą akustykę: między innymi dwa pełnozakresowe przetworniki.
  • ROCKSTER CROSS: Ćwiczysz tylko z muzyką? Mocne brzmienia pomagają Ci utrzymać szybkie tempo? ROCKSTER CROSS jest wprawdzie poręcznym i mobilnym głośnikiem, jednak jego potężny dźwięk stereo i mocny bas mógłby dorównać niejednemu głośnikowi podłogowemu.

Inne głośniki Bluetooth marki Teufel

Inne pomysły na utrzymanie dobrej kondycji w domu

  • Mieszkasz w bloku? W takim razie skorzystaj ze schodów i zrób sobie efektywny trening cardio. Zrezygnuj z windy i przejdź cały budynek od góry do dołu schodami.
  • Wykorzystaj aktywnie czas podczas mycia zębów i wykonaj kilka małych ćwiczeń: podnoszenie kolan, wejście na czubek placów u stóp itd. Również podczas robienia kawy nie musisz wgapiać się w ekspres, tylko wykorzystać ten czas na przykład na parę przysiadów.
  • Wieczór przed telewizorem? Znamy to. Oglądasz codziennie Twój ulubiony serial lub wiadomości? W takim razie zacznij oglądać telewizję robiąc pajacyki, zamiast zatapiać się w poduszkach kanapy.

Zdjęcie 1: ©Simple Design Ltd. Źródło: Google Play

Najnowszy artykuł

Funkcja komentowania jest codziennie dostępna od godziny 8:00 do 21:00. 

Autor

Redakcja Bloga Teufel

Wszystko o głośnikach, systemach kina domowego i trendach hi-fi. Mamy również wiele praktycznych porad audio dla Twojego domu.